Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzás?

Schrancdorka kérdése:

Ez állatkínzás?

Figyelt kérdés
Van egy golden retrieverem és napi kb 10 órát foglalkozunk vele, de mégis harapdál!Azt szoktuk csinálni,hogy a nyakánál megfogjuk a bőrt és kicsit felemeljük és akkor elnyugszik, vagy egy picit ráütünk az orrára vagy a fejére!Ez állatkínzásnak számít???Ha igen, ha nem mondjatok még más módszereket a fegyelmezésére!Szívesen fogadom a JÓTANÁCSOKAT!!!

2014. júl. 11. 08:42
 1/9 anonim válasza:
nem állatkinzás
2014. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Imola Ágnes ***** válasza:
79%
nem állatkínzás. Viszont ha sokszor kell csináljátok, akkor valószínüleg nem vagytok elég határozottak, vagy érzi, hogy sajnáljátok. Több határozottság, és következetesség és kevesebb korrekciót kell neki adni.
2014. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy érted ezt a napi 10 órát foglalkozunk vele dolgot?
2014. júl. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
okés!köszi!de tudtok még tippeket ajánlani hogy hogyan lehet fegyelmezni, vagy csak más jó dologra megtanítani?az ül parancsot már tudja!
2014. júl. 11. 08:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom játék közben vadul be és harapdál, ugye? Az enyém erről úgy szokott le, hogy amint megharapott, akkor éles(!) hangon felkiáltottam és abbahagytam a játékot, még akkor is ha nem fájt a harapása egyáltalán. Talán a "póráz két végén" című műsorban hallottam ezt a módszert még régesrégen. Szerintem sokkal jobb, mint ütni, mert a kutya így is megtanulja hogy vigyázzon a fogaival, de a kettőtök bizalmi kapcsolatának meg nem árt. Ne üss, ha van más módszer.
2014. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi!de nem úgy ütök hogy agyrézkódást kapjon csak egy picit amit alig érez!de ezt az éles hangos micsodát én is kipróbálom!
2014. júl. 11. 08:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez abszolút nem kínzás. A kutyáknak vagy ötször keményebb a koponyájuk, mint az embernek, az hogy picit ráütsz, meg sem érzi, legfeljebb lelkiekben érzi, hogy most a gazdi valamiért nem volt túl kedves. A harapdálás épp olyan figyelem felkeltő viselkedés, mint az ugrálás. Az én kutyusom ugrálni szeret, ha épp nincs jobb dolga, vagy felakarja hívni magára a figyelmet. Én ilyenkor azt csinálom, hogy ölbe teszem a kezem, megsértődök és hátat fordítok neki. Tehát a lényeg, hogy elutasítom, ilyenkor abbahagyja. Esetleg próbáld ki, ez nem fáj neki :-) A hadonászással és odanyúlkálással csak megzavarjuk, sőt felkérjük keringőre, de az elutasítással nem tud mit kezdeni.
2014. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

:)

10 órát :)

az egy kicsit sok . talán nem szeretné ,hogy ennyit foglalkozzanak vele :)

napi 2 óra komoly foglalkozás éppen elég egy kutyának .

de az a 2 óra legyen komoly . legyen hatásos,és legyen célratörő.

segítség : jan fennel : tanuljunk meg kutyául .

töltsd le ,olvasd el.

kutyasuli !


még egy fontos : nem írtad meg ,hogy mennyi idős a kutya, de a kölyök kutyák a szájukon keresztül ismerkednek meg a világgal. a harapdálás számukra olyan mint a kisgyerekenél a kezük ,és a kisgyerekek is mindent a szájukba vesznek!


a harapdálásnál a legfontosabb a tiltás, ami nem a " nem " szó kiabálását jelenti. hanem a határt ameddig haraphat. ezt a határt egy erős A, vagy ÁÁÁ, felkiáltással jelezheted. legyen erős,legyen határozott. ezt a technikát viktória stilvel nevű kutyakiképző rendszeresen bemutatja a tv-ben is :)

2014. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jó hát nem egészen tíz órát hanem inkább 6-7 óra
2014. júl. 11. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!