Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Roti tulajdonosok, mennyire...

Roti tulajdonosok, mennyire tapasztaltátok, hogy ez a fajta valóban jó személyvédelemre? Van még a rottweileren kívül kimondottan személyvédelemre tenyésztett fajta?

Figyelt kérdés
Ha van konkrét történet, azt megköszönném, hogyha leírnátok.
2014. szept. 11. 15:41
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
83%
Megjöttek az nj drukkerek :D :D Azért azt ne állítsuk már, hogy tök mindegy milyen kennelből van a kutya (fajtától függetlenül)... Már bocsi, de aki ilyen baromságot állít, azt én nem tudom komolyan venni... és nem is lehet.
2014. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Ezt akartam kérdezni, hogy ha elengeded, akkor mi van, vagy csak pórázon véd be? Pl ha elengeded egy nyugis helyen és arra jön egy ordibáló részeg?!?!?! Nyilván le lehet tiltani, de attól még azért elég necces. Vagy szabadon más a helyzet? A másik pedig, tudom, hogy pórázfegyelem megtanítható. De azért csak van olyan szitu, amikor esetleg megránt és azért nem 20 kiló az az 50.... és én vagyok 55....
2014. szept. 11. 16:24
 13/46 anonim ***** válasza:
51%

Ő bevéd akkor is, ha pórázon van és akkor is, ha szabadon. Ha szabadon van, akkor nagyon észnél kell lennem, mert ha ugyancsak valamiért nem tetszik neki a felénk közeledő személy, akkor azonnal megy intézkedni. Ilyenkor azonnal tiltom és visszahívom, aztán magam mellett tartom és továbbmegyünk, vagy labdázunk, megvárjuk míg elhalad az adott személy. Ez még nálunk tanulás alatt áll, szeretném, ha nem lenne ennyire "intézkedő" :)

Igen, van olyan szitu, mikor megránt, pont ezért kell észnél lenni és neked hamarabb észrevenni a dolgokat. Ez igényel némi tapasztalatot és sok odafigyelést. Dehát ő nem egy vizsla, ez van. A laza pórázon való közlekedést meg nyilván meg tudják tanulni.

2014. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
Tény és való, hogy olyan nj-t is ismerek, aki kb ugyanígy reagál, mint pl a Te rotid, ugyanebben a helyzetben (ha valaki szembe jön és nem tetszik neki, meg hadonászik a gazdi felé). De sajnos túl sok ellenpéldát láttam már nj-ből. Ja, és itt van az a kifejezés, hogy "eg jól képzett nj".... a jó rotiban meg ez képzés nélkül is megvan. Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy ó, hát ki akarom hagyni a kutyaiskolát. Nade akkor is...
2014. szept. 11. 16:29
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Szokásos vagyok... mindig kihagyok valamit, bocsi :D


Nézd meg a siroccó tenyésztőt, ő hány kiló/milyen testalkatú.... Ezeknél a kutyáknál nem az erő számít, hanem a határozottság, a kisugárzás. Ha szóval nem tudod "megfogni", akkor megette a fene...

2014. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

az hogy Te mit és kit veszel komolyan, az Rajtad kívül senkit sem érdekel:)))))

itt az emberek elmondják a véleményüket, és passz.

én roti és nj között hezitáltam sokáig, de nem bántam meg, hogy egy "nyugodtabb" kutyafajta mellett döntöttem. nem mindenkinek való a roti.

2014. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
54%

Ez így van, nem mindenkinek való roti :) Ahogy mondani szokták... mindenki német juhászosnak születik, csak van, aki továbbtanul :)


Nem az a bajom, hogy nj párti vagy, hanem az, hogy hülyeségeket írsz, pl. , azt, hogy mindegy milyen kennelből való egy kutya... nem, nem mindegy :)

2014. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
a legjobb kennelből is választhatsz "rossz" kutyát.
2014. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Huhuhu.... :D:D:D egyem meg, határozott jellem!

És az igaz, hogy pl pofátlanság esetén mit sem ér egy pofon? Vagy hogyan fegyelmezed amúgy? Tudom, hogy nem csak pofonnal lehet, illetve nem is azzal kell, de sok gazdit látok, hogy képentörli a kutyáját és az elég hatásos. Uhh most mindjárt megköveznek...

2014. szept. 11. 16:34
 20/46 anonim ***** válasza:
de egy, vagy két napja volt itt egy rotis kérdés, hogy milyen az állomány, olvass bele.
2014. szept. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!