Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Roti tulajdonosok, mennyire...

Roti tulajdonosok, mennyire tapasztaltátok, hogy ez a fajta valóban jó személyvédelemre? Van még a rottweileren kívül kimondottan személyvédelemre tenyésztett fajta?

Figyelt kérdés
Ha van konkrét történet, azt megköszönném, hogyha leírnátok.
2014. szept. 11. 15:41
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem így van. A jó tenyésztő az szelektál, azaz nem találsz nála rossz kutyát :) Rontani lehet rajta, ez tény...
2014. szept. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fizikai büntetés nem vált be (grabancrángatás, stb), csak még jobban bepörgött tőle. Én inkább otthagyom, figyelmen kívül hagyom, kizökkentem, stb.. helyzettől és a pofátlanság mértékétől függ :) De volt már, hogy kapott egy-két pofont, mert már annyira nem bírtam vele. Néha kell, de alapvetően a pozitív megerősítésre jobban reagál, illetve nem árt megelőzni a problémákat :)
2014. szept. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

nekem 8.

ha a kérdező tudja magáról, hogy képes lesz uralkodni a kutyáján, akkor az már rajta múlik.

2014. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Azért azzal nem értek egyet, hogy mindenki németjuhászosnak születik... mert valakinek még egy labrador is a fejére nő....
2014. szept. 11. 17:09
 25/46 anonim ***** válasza:
69%

Nemtudommárhanyas! Ha amrotid megtámadna bárkit, aki neki nem tetszik, olyat is, aki csak sétál, az nem jó kutya, hanem rohadtul idegbeteg.

Kérdésedet megelózve volt rotim, most roti-nj mix van.....

2014. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 sippara ***** válasza:
77%
Azért én nem lennék rá ennyire büszke, hogy a kutya saját kútfőből kitámadgat bárkire, aki nem szimpatikus, meg "alig lehet megtartani". Az ilyet hívják úgy, hogy a kézbentartás totális hiánya, meg "időzített bomba". Egy jó kutya akkor véd, HA szükség van rá - azt meg, hogy mikor van rá szükség, majd ÉN eldöntöm.
2014. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, én nem egészen értem, mit is szeretnél. Szabadon van a kutyád, arra jár egy ordibáló részeg, ahogy írtad, mégis mit kéne csinálnia, ha nem közömbösnek lennie? Letépnie a karját, csak mert részeg, vagy mi? És mi van, ha a kutya másként ítéli meg a dolgokat? Mi van, ha olyannak mutatja meg, milyen "kemény", akinek nem kéne, erre még nem gondoltál?

A kutyákat személyvédelemre képzik. Az ösztön az egy dolog, az kell, de olyan nincs, hogy egy kutya saját akaratából betámad valakit, mert "gyanús". Az a kutya nem jó személyvédő kutya, hanem elrontott kutya.

2014. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

"a jó rotiban meg ez képzés nélkül is megvan"


Kb. ugyanannyira van meg benne, mint bármilyen német juhászban. Van amelyikben megvan, van amelyikben nincs. Van amelyikből szakszerű képzéssel ki lehet hozni, van amelyikből nem.


A két fajta hasonló munkakört tölt be (személyvédő, őrző-védő fajták), amiben a német juhász a magasabb motiváltsága és a könnyebb kezelhetősége miatt sikeresebb.


Ez, amit amúgy a kérdező akar, az nem személyvédő munka, ezt szinte bármilyen őrző-védő jellegű fajtának alapból tudnia kell, hogy az utcán megvédi a gazdáját. Az őrző-védőzés, a személyvédelem az más, arra már képezni kell a kutyát (értem ez alatt a pontos harapást, amit kitart, nem marcangol, sakkban tartja harapás nélkül ha már nem szükséges, keres, fürkész, stb.).

2014. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
32%
Ahogy írtam is, még tanulás alatt áll a kutya, hogy ne legyen ennyire önálló. Szövegértés egyes :)
2014. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
59%
Na meg nem beszélve arról, hogy nem minden esetben tudod te eldönteni, hogy támadjon-e a kutya vagy sem. Mi van, ha lefognak, befogják a szád, stb, és nem tudsz szólni a kutyának, hogy támadjon?? Bizony egy jó ösztönű kutya betámadja a gyanús alakokat, tetszik, nem tetszik, csak tudni kell kezelni, hogy lehetőleg ne harapjon meg ok nélkül senkit. Ennyi.
2014. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!