Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Roti tulajdonosok, mennyire...

Roti tulajdonosok, mennyire tapasztaltátok, hogy ez a fajta valóban jó személyvédelemre? Van még a rottweileren kívül kimondottan személyvédelemre tenyésztett fajta?

Figyelt kérdés
Ha van konkrét történet, azt megköszönném, hogyha leírnátok.
2014. szept. 11. 15:41
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Kedves ma 18:43-as!

"Kérdező, én nem egészen értem, mit is szeretnél. Szabadon van a kutyád, arra jár egy ordibáló részeg, ahogy írtad, mégis mit kéne csinálnia, ha nem közömbösnek lennie? Letépnie a karját, csak mert részeg, vagy mi?"

Azt én is leszűrtem, hogy nem érted, mit szeretnék. Már bocsika, de pont, hogy ezt szeretném, hogy közömbös legyen. Mert az a kutya, amiről írtam pont nem közömbös, hanem ilyen esetekben félrehúzódik, elkerül. És pontosan azt írtam, hogy NEM SZERRETNÉM, ha rátámadna valakire, de mindegy, mert úgy látom rossz a szemed. Vagy az értelmezésed.

2014. szept. 11. 20:24
 32/46 anonim ***** válasza:
Ha félrehúzódik, elkerül, akkor bizonytalan vagy fél.
2014. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 sippara ***** válasza:
85%

"Mi van, ha lefognak, befogják a szád, stb, és nem tudsz szólni a kutyának, hogy támadjon??"


Neked az utcán random "gyanús alakok" szokták befogni a szádat? Szar környéken lakhatsz. Az igazság az, hogy az emberek 99 százalékával soha a büdös életben nem történik ilyen utcán kutyával, attól meg, hogy valaki furcsán jár/büdös/más módon gyanús, nem kell nekimennie a kutyának, SŐT jó ösztönű, jó idegrendszerű, normálisan nevelt kutya meg sem próbálja, mert VÉDENI akkor lehet valakit, ha MEGTÁMADJÁK. Minden más bizonytalanságból és/vagy a kézbentartás hiányából fakadó "idegbetegség", amivel még bőven van munka. Nem cseszegetünk ám, csak akkora volt az arcod, hogy milyen f***a kutya, hogy gondoltuk, azért szólunk.

2014. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
82%
Arra, ha a gazdáját megtámadják, elég sok kutya betámad, ha van képezve, ha nincs, ha roti, ha nem. De nehogy már az legyen az etalon, ami ráveti magát minden hangoskodóra, saját elhatározásából. És ha én 50 kilós nőként részegen vonulok haza az utcán a barátnőimmel, akkor engem is egyen meg a kutyád, mert énekelünk, vagy mi? Nem szokott előfordulni de gondolj már bele, hogy milyen hülyeséget írtál. Nem tudom, kutyaiskolában megfordultál-e már valaha is öv képzésen vagy csak f@.zhosszabbítónak akarod azt a kutyát.
2014. szept. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
77%
naponta kétszer megyek el kocsma mellett a kutyával, és mivel már nem lehet bent dohányozni, ezért kint cigiznek az ( részegek ) emberek. szép is lenne ha minden sétánál "örjöngene" a kutyám:))
2014. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
71%
Én a kutyáimmal járok kocsmába, és bizony, van hogy én is kicsit felöntök a garatra. Ezek meg totál nyugodtan fekszenek az asztal alatt, tudják, hogy egy darabig sehova nem megyünk. Szép is lenne, ha vérengzést rendeznének. Br csak az egyik tudna, aki egy staffi, de akkor is. Én közömbösséget várok el tőlük szinte minden helyzetben, ha a hülye részeg f-sz odajön, azt majd én lerendezem pl. gázsprével, nekem ne intézkedjen a kutya, hogy utána meg őt altassák el. Ez (sajnos) már nem az a világ, ahol egy önálló kutya jó ötlet.
2014. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
78%

nagyon-nagyon csúnya környéken kell lakni ahhoz, hogy valakit egy nagy (pláne fekete) kutyával az oldalán bárki meg akarjon támadni. ha halálos fenyegetéseket kaptál, azt majd végrehajtják, mikor épp nincs veled a kutya...

ilyen jellegű kutyák egyébként léteznek a mai napig, csak nem tenyésztik őket civileknek, mert halálos támadás lehet a vége. ha rendőr vagy és elfogókutyát képzel, akkor dolgozhatsz ilyen karakterű kutyákkal (nem csak rotival ám!), de saját, házi használatra ezt nagyon neccesnek tartom.

az esetek 99,9%-ban bőven elég az, ha az ember oldalán ott van egy kutya (mondjuk egy nagyobb méretű) ahhoz, hogy "megvédje" mert az emberek - főleg a c-magyarok - eleve tartanak a kutyáktól. nem fog eljutni a támadásig, nem kell kőkeménynek lennie a kutyának, elég ha ott van. és amíg a gazdája nem sz@rja össze magát félelmében, addig a teljesen átlagos kutya is magabiztosan fog sétálni az oldalán.


ha biztonsági őr vagy, esetleg TEK-es, akkor más a helyzet, akkor keress magadnak kemény kutyát és képezd komolyan, csak akkor ne vidd emberek közé. van rendőr ismerősöm, aki pont az ilyen emberölő kutyákra "bukik", de ő tudomásul veszi, hogy az ilyen szinten képzett kutyája nem mehet csak úgy emberek közé, sőt, a családját sem hagyja vele egyedül, mert ha nem is öli meg a gyereket, de durvábban és hamarabb reagál egy rossz mozdulatára, mint akármelyik másik kutya tenné. volt ugye egy rendőr baleset is nemrég - az is rotival - ahol kicsit kibelezte a kutya a gazdáját, mert rosszul mozdult. nem volt ott nagy kapcsolati hiba, csak a kutya annyira magasra volt állítva, hogy elég volt egy rossz mozdulat a kutyavezetőtől... úgy tudom egyébként azóta az a kutya új gazdát kapott és továbbra is szolgálatban van.

az ilyen jellegű kutyákra nyugodtan, szó szerint lehet úgy gondolni, mint éles fegyverre. civil életben nincs erre szükség. ha mégis valakinek ez a fétise, akkor legyen kedves és tartsa pórázon, vezesse szájkosárral, mert előbb vagy utóbb bekerül a híradóba...

2014. szept. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
Én ezzel egyet értek. Viszont ha egy kutyáról ordít, hogy ha közelednek, akkor meghátrál, akkor hidd el, hogy egy rossz szándékú ezt ki fogja használni... Pláne, ha többen vannak. Inkább arra kell rámenni, hogy egy határozott, keményebb típusú kölyköt válasszon az ember és utána ne félemlítse meg, szocializálja és akkor azzal nyugodtan sétálhat. Viszont ha azt kérdezik, meg lehet-e simogatni, én nemleges választ fogok adni, mert nem akarom, hogy ahhoz hozzászokjon, hogy fű-fa-virág simogatja...
2014. szept. 13. 10:18
 39/46 sippara ***** válasza:
100%
Ha meghátrál, akkor éppen hogy szocializálni kéne, elszigetelni az idegenektől (nem engedve a simogatást egyáltalán senkinek) meg pláne hülye ötlet, ha jó a kutya, akkor parás szituban fog akkor is, ha egyébként szokták simogatni - a saját rotim is ilyen, hagyja magát simogatni, h én mondom neki, de ha veszélyben érez, nem gondolkodik (mondjuk ez egyelőre még a bizonytalanság kategória, de dolgozunk rajta :))
2014. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

ha egy kutya fél az idegenektől, akkor az nem kapott rendes szocializációt... normális, egészséges idegrendszerű kutyával ilyen nem fordul elő, legyen bármilyen fajta is.

vannak mondjuk idegenekkel szemben bizalmatlan juhászkutya fajták, ám ők is ki szokták nőni. az enyémek (nagy méretű, ám juhászkutya karakterű fajta) pl. kikerülik az idegeneket. nem bratyiznak, nem bántják, nem félnek, hanem mennek tovább. ha az idegen feléjük nyúl kilépnek oldalra, és kikerülik... pedig soha nem neveltem erre őket, egyszerűen ilyenek, ha valaki barátkozni akar velük, akkor le kell kenyerezze őket vagy játékkal, vagy kajával, mert amúgy nem élnek társasági életet. de azt is tudom, hogy nem mennének neki senkinek, mert eszembe sem jutott soha, hogy élesre állítsam őket... teljes biztonságban el merem őket engedni bárhol, bármikor. vannak olyan tiszteletet parancsoló kinézetűek (főleg falkában), hogy senki sem köt belénk, viszont nem kell tartanom attól, hogy bárkiben kárt tesznek. pedig én nőből vagyok, és fegyvert vagy sprayt sem hordok magamnál :P

ha ennyire gázos a környezeted, hogy szükséged van ilyen szintű védelemre, akkor inkább vegyél egy nem engedélyköteles fegyvert, vagy sprayt, az legalább nem tesz kárt senkiben, ha egy rossz pillanatban lankad a figyelmed - ellentétben egy élesre állított kutyával. ilyen kutyával élni - pláne családban, vagy sűrűn lakott területen - olyan, mintha állandóan csőre töltött fegyvert tartanál a kezedben. tök jó, ha biztiőr vagy, vagy zsaru, de rettentő veszélyes, ha civil...

2014. szept. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!