Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító? Tenyésztő?

Szaporító? Tenyésztő?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy főleg itt mindenki azt mondja/írja hogy tenyésztő,tenyésztő stb.Először én is ezen a véleményen voltam,de beszéltem pár emberrel(nem szaporító,nem tenyésztő) és megváltozott a véleményem.Azt írják sokan hogy azok beteg kutyák.Azért mert valakinek születnek kölykei már miért is lenne beteg a kutya?És pl. ha nekem van 2 kutyám és 'állapotos' lesz az egyik (nem a mi 'hibánkból') és nem szeretném megtartani,eladom.Akkor én már szaporító vagyok mert 1x 2x szülnek a kutyáim és nem szeretném megtartani őket?Nem értem.Meg ez a törzskönyv.Azért fizessek több tíz ezret hogy legyen 2 papírom arról hogy van kutyám?Mert mindenki ezeket az oltásokat beszéli.Alapból úgy nem veszek kutyát hogy nem nézem át a kutyát és nem kérem el az oltási könyvet.Az orvos úgy nem adja be az oltást hogy ne írná be a könyvbe és természetesen ha azt nem adja oda nem veszem meg.Szóval ezért nem értem ezeket.Meg az oltási könyvbe benne van a fajtája az orvos nem hazudik hogy jajj be ír mást.?! Kérném a véleményeteket.Volt már 8 kutyám(Semmi bajuk nincs makk egészségesek és nincs törzskönyve meg ilyenek) Kutya az kutya. Miért van az hogy az egyik 20 a másik 80 ezer? Köszönöm az ÉRTELMES válaszokat,olyanokra nincs szükségem hogy nem értesz hozzá stb.

2014. szept. 11. 17:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

Előttem mindent leírtak már helyesen. Csak egy kérdésem maradt, hogy ez a szuper képesség öröklődik is a családodban, vagy csak benned van meg, hogy amikor 'átnézel' egy kutyát, akkor meglátod az örökletes betegségeket is? És mennyiért 'nézel át' egy kutyát? Csak mert hátha megspórolhatná néhány felelős, hobbi kutyatartó a szűrések árát a fantasztikus képességeddel.

De most komolyan, ugye nem vagy ennyire nevetségesen buta, hogy azt gondolod, hogy egy kutyáról, pláne egy fiatal kutyáról kívülről, első ránézésre megmondható, hogy milyen örökletes betegségeket hordoz?

2014. szept. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én vagyok a buta azért mert nem tudsz olvasni?

De okos vagy:)

Azt írtam hogy természetesen átnézném nem azt hogy egyből megállapítanám a kutya öröklődött betegségeit...Úgy bírom ezt. Ha egy kutya olcsó akkor az beteg.

2014. szept. 15. 16:18
 13/16 anonim ***** válasza:
Mert jobb. De ott a menhely is
2014. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nézd, aki szándékosan szűklátókörű, azon mi nem tudunk segíteni. Magaddal és a kutyákkal szúrsz ki, nem velünk. (Illetve közvetve az állatvédőkkel, menhelyekkel.)
2014. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 sippara ***** válasza:
Átnéznéd. Ez szép. És mégis mit néznél rajta? Teszemazt egy hat hetes kölykön (hiszen nyilván a szaporítója nem fogja a törvényben előírt nyolc hétig tartani)? Őszintén, szerinted meg tudsz állapítani akár csak egy férgességet is egy ekkora kölykön? Egy laikus (pláne hülye laikus) átnézése kb azt biztosítja, hogy a kutyának két szeme, két füle, egy farka, négy lába és egy feje van, az meg nem túl nagy teljesítmény, és pláne nem egészségügyi garancia.
2014. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

mi öröklött, felnőtt korban előjövő betegségekről beszélünk, mire egyedül azt tudtad reagálni, hogy "átnézed" a kölyköt... mire gondolna ilyenkor a válaszoló...?

nyilván senki nem hoz el véreset fosó, vagy háromlábú kölyökkutyát, ez azért már evidens kell legyen minden laikusnak.

az olcsó kutya gyanús. maradjunk ennyiben... egyrészt gyanús, hogy nem fajtatiszta (ha kap egy tk-et, már nem lenne olcsó), gyanús, hogy nem kapott meg mindent kölyökként (hisz az rengeteg pénz, és kevesen vállalják, hogy lemenjenek mínuszba a kiskutyák miatt), gyanús, hogy a szülőket nem vizsgálták az öröklött betegségekre (hisz az is pénzbe kerül). persze ezek közül a szülők szűréseit és a kölyök papírját lehet ellenőrizni, hisz vagy van, vagy nincs. de utóbbi esetben csak az ostobák költenek egy kölyökre... ha rizikós, de olcsó kölyköt akarok elmegyek egy menhelyre és választok egy kis árvát. és nyilván ilyen esetben célom sincs vele, hisz ha lenne, akkor olyan párosításból választottam volna kutya, ami az én terveimnek megfelel.

2014. szept. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!