Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Prednisolon gyógyszerrel?

Figyelt kérdés
Erős allergiás tünetekre adta az állatorvos. Van valakinek személyes tapasztalata, hogy milyen (mellék)hatásai vannak kutyáknál?

2014. szept. 16. 21:37
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Amióta nem írtam, vannak újabb - és szerencsére pozitív - fejlemények :)

Már csak néhol pirosas a bőre, óriási étvágya van, nem búslakodik, ma még rosszalkodni is volt esze. Még mindig nem az igazi, de bízom benne, hogy csak valami átmeneti "baki" volt a gyógyszerrel.

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

2014. szept. 19. 21:15
 12/20 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó hír, örülök!:)

Arról már van sejtésük, hogy mégis mitől pirosodhatott be a hasa?

2014. szept. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Még mindig semmi ötlet, se nekünk, se az állatorvosnak.

Most leálltunk a gyógyszerrel, kap vitaminokat, talán így már nem lesz semmi baj. :)

Meglátjuk, jövő nyáron mi történik, ha újra jelentkezik a probléma, elvégeztetjük az allergiatesztet.

2014. szept. 30. 20:00
 14/20 airlady válasza:

Hű, de régi az írás. De azért írok.


Választottam egy állatorvost, amikor még az első oltása végett kellett vinni a kutyust. 2 és fél évig csak találgatott, mert fingja nem volt. Majd elmentünk nyaralni a kutyussal és lám: lázas és gennyes kiütései vannak ismét. Hazafelé menet megláttam egy másik állatorvost. Szaladtunk hozzá, mert rettentően sz*rul volt a kutya. Sok szuri. Stb. Ez ment 1 évig. Aztan augusztus elején elküldött minket az Állatorvoatudományi egyetemre egy bőrgyógyász nőhöz, aki kiderítette vérvétellel, illetve az allergia teszt készül még, hogy valószínűleg autoimmun-allergiáról van szó, ami már biztos is lassan.

Javaslom, hogy ilyen problémákkal menjetek el oda, mert csak húzzátok a diagnózist, mert sok orvos nem fogja tudni, mi van. Illetve a legjobb az lenne, ha allergia tesztet csináltatnátok. Abból okosabb lesz a doki is.


Gyógyulásra fel! Sok sikert és egészséget!

2018. szept. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 airlady válasza:
53%
Állatorvostudományi Egyetemre*
2018. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 airlady válasza:

Az autoimmun betegség jelenléte egyre biztosabb, mert a legyengített bőre miatt jött ki az allergiája. Illetve meg lettek nevesítve az allergiák, ami szezonális, valamint nem szezonális.


- háziporatka

- bolhanyál

- Malassezia élesztőgomba (milyen jó, hogy amúgy is jelen van)

- parlagfű

- nyír/éger/mogyoró

- rozs pollenje

- pázsitfűfélékre

- lándzsás útifű.


Az boldogít egyedül, hogy télen tünetmentes lesz a kutya, így a séták végett nem kell rettegnünk. Ezen az egyetemen a bőrgyógyász nő 25 pénzért végezte az allergiatesztet Polycheck géppel, ami 5 nap alatt megtörtént.

Remélem más is sikerrel jár az allergia kiderítésében.


Sok egészséget!

2018. szept. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Sziasztok,

igaz régi a bejegyzés de nekem is vannak a gyógyszerrel.


Mi sajnos limfómások vagyunk, túl vagyunk egy 19 hetes kemoterápián. A kemo alatt a kutyusunk teljesen jól volt, visszahúzódtak az egyébként óriási daganatai.

A terápia után 3 hétre sajnos újra megjelentek a daganatok, azóta prednisolont kap, napi 2-t.


Hála az égnek jól van tőle (mellé antibiotikumot kap), többet eszik, iszik, de mivel szoba kutya ezért csak napi 4szer pisi, hisz ennyit tudjuk levinni.

Nekünnk bevált. MEllékhatása hogy kimerítheti a vesét..ettől tartok, erről írni még nem tudok, de az eddigi tapasztalatunk alapján nekünk bevált és boldog a kutyus :) Sokat jelent, mert nemt tudjuk meddig van velünk, hisz ez csak a szintentartásban segít, meggyógyulni nem fog :(

2019. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17/17

Nagyon sajnállak benneteket. Drukkolok nektek!

2020. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17/17

Elvileg erre tényleg jó a Prednisolon. Nagyon sajnállak benneteket. Drukkolok nektek!

2020. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Én csak a humán mellékhatásokat ismerem. Nagyon utálatos egy gyógyszer, mindössze 6 szem bevétele után félredobog a szívem, nem tudok aludni és tele lettem piros pöttyökkel tőle. It abba is fogom hagyni, sajnos azt is csak fokozatosan lehet.

A tündér spánielem kapta régen a fülére, neki illetve nekünk nem használt.

2020. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!