Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és a gallér/tölcsér. A...

Kutya és a gallér/tölcsér. A tiétek hogy viselte?

Figyelt kérdés

Tegnap lett ivartalanítva a kutyusunk, kan "volt", 3 éves tacskó-yorki keverék. Elég nehézkesen viseli ezt a tölcsér dolgot, bár gondolom hozzászokik pár nap múlva. Szegény szimatolni sem tud séta közben és ha picit lejjebb ereszti a fejét, már neki is ütközik a talajnak.

Nálatok hogy ment a dolog? Varratszedés után levették róla, vagy még rajta hagyták? (nekünk jövő hét pénteken lesz a varratszedésünk)


2014. szept. 19. 07:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az enyém is ivartalanítás miatt kapta.

Nem igazán szerette, de tényleg nyalogatta/rágta a golyói helyét, muszáj volt. Én a sétához levettem, mert akkor nem foglalkozott vele, és csak ha hazaértünk, akkor kapta vissza megint. Hamar rájött, hogy tud vele enni/inni, ha "ráhajol" a tálra, a labda ugyanezzel a módszerrel működött, tehát nem korlátozta nagyon. :)

Nem szerette, de muszáj volt.

2014. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nálunk az evés csak kézből megy, inni tud rendesen :)
2014. szept. 19. 21:39
 13/16 anonim ***** válasza:
Az enyém is ivartalanításkor kapott tölcsért, égetnivalóan viselkedett vele, mindent elkövetett, hogy megszabaduljon tőle, szándékosan nekivágta az összes ajtónak, bútornak, és lépcsőn felfelé minden egyes fok élének. Séta idejére levettem róla, úgysem volt lehetősége megállni és nyalogatni a sebet. Pár nap után rájött, hogy nem érdemes szórakozni velem, onnantól problémamentesen közlekedett, evett, ivott benne. Akármennyire is sajnálod, muszáj elviselnie arra a pár napra (elég, ha csak akkor teszed rá, amikor nincs szem előtt), mert ha piszkálná és elfertőzné a sebét, nem kevéssel lenne kellemetlenebb neki, mint az a másfél hét tölcsérben.
2014. szept. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak a lába sérülése miatt kapta a tölcsért. Elég sok probléma volt a tölcsérrel, pedig a doki kisebbre cserélte, de nem tudtam a pórázra erősíteni rendesen. Kénytelen voltam levenni a séta alatt, mert volt, hogy a szemére csúszott a tölcsér, vagy, hogy nekem jött. Csak otthon viselte a tölcsért, de így is problémázott. Nem fért hozzá a tálkájához, a vizesedényt majdnem felborította vele. Sosem tudta megszokni, még akkor se, ha mondtam neki, hogy maradjon nyugton. Amikor a fekhelyén volt, akkor már nem foglalkozott a hülye tölcsérrel.
2014. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen furán hangzik, de én kipróbáltam, és nem bántam meg. Eleinte figyeltem jobban a kutyát, hogy a trikót akarja e piszkálni de tökéletesen elvolt benne, mintha semmi nem történt volna. A seb szépen gyógyult, szellőzött, és a kutya se kínlódott a tölcsérrel. :-)
2014. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ma végre levették róla :) Mikor hazaértünk, szó szerint örömtáncot lejtett, rohangált fel alá mint akinek elment az esze, odadörgölte magát mindenhez, és élvezte, hogy nem akad fent sehol :D
2014. szept. 26. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!