Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Border Collie...

Szeretnék egy Border Collie szuka kutyust. Hónapok óta keresgélek. Olyan tenyésztők esetleg kutyatartókat írjatok akinél SZÉP egészséges kutyát tudok venni reális áron!?

Figyelt kérdés
Nem gondoltam tenyészteni, annak ellenére hogy több éves tenyésztői tapasztalatom van, inkább az agility illetve a terápiás vonal felé húzok.Nem feltétel a Tk,de egészséges kutya legyen.
2014. szept. 23. 16:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy amennyire én tudom, tenyésztőnél nem opció a TK, hanem a kutyával jár. Olyan nincs, hogy nincs. :)
2014. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
érdekes én pont a jogfogáson láttam egy neves weblapja is van tenyésztő eladási hirdetését(A Yonder Oaks Border Collie Kennelben). Pedig szerintem ő nem szaporító.Nem mindenki az aki nem ad törzskönyvet!Volt hogy 13év alatt nekünk is született foghibás,illetve standard alatti méretű kutya amit törzskönyv nélkül vittek el olcsóbban kizárólag hobbi köteles szerződéssel.Hozzáteszem és szép kutyát keresek!Látom a különbséget az olcsó és a drágább kutya között,és egy életen át kell nézni azt a kutyát nem mindegy hogy néz ki!csak a tk fölösleges nekem.
2014. szept. 23. 20:59
 13/27 A kérdező kommentje:
8as hozzászóló,nem értek hozzá de ezek közül amiket küldtél szerintem az első és utolsó nem szaporító,mindnek van weboldala kennelnévvel,híres bejegyzett az Angol és pásztorkutya klubba ahogy látom.Bár az félelemre ad okot hogy senki nem írta hogy,CEA,CL,TNS,dp mentesek.
2014. szept. 23. 21:10
 14/27 anonim ***** válasza:
helló, 8-as vagyok. csak azt nem értem, hogy ha kérdezek, akkor miért kell lepontozni? szerintem a linkek és a kérdéseim is hasznosak az alap kérdés szempontjából. valótlant nem állítottam, csak kérdeztem. kinek szúrta ez a szemét?
2014. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

ahol megvan minden szűrés, és vagy show vagy agility eredmények vannak, ott nem kapsz 100ért kutyát, 1000euró a beugró. ráadásul ezekért is sorok állnak, tudom, mert két csapattársam is vett az elmúlt 2 évben kutyát, egy dolog, hogy dobtam egy hátast az ártól, de ráadásul a második alig talált magának eladó kölyköt (még ennyiért is).

hangsúlyozom: eredményes, egészséges szülők, tk. és ez a munkavonal volt, a show vonalon meg sem merem tippelni mi lehet az árfekvés.


viszont javaslom döntsd el, hogy mi a fontosabb, a jobb képességek agihoz, vagy a küllem, mert a kettő sajnos nagyon-nagyon ritkán jön össze.

2014. szept. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van tenyésztői tapasztalatod ha elfogadsz tk nélküli kutyát és nem ismersz egy borderest sem?
2014. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
kedves 16os.a tenyésztői tapasztalatba beleszülettem,20évig anyám mellett kutyáztam kiállítás,tenyésztés több fajtájú kutyával.Édesanyám fajtájában a 3ik legelismertebb aranykoszorús mestertenyésztő,volt mit tanulnom.De a tenyésztés nagy munkával jár,nem elég hozzá egy tk kutya.Nekem hobbira kellene két gyermekem mellé,fölöslegesnek gondolok 100ezrekkel többet kiadni egy tk kutyáért,biztosan találok szürt,szép kiskutyát pici hibával.ezeket egy igazi tenyésztő kiteszi a tenyésztésből pont ezért nem ad hozzá tk-t.aki a hibás kutyához is ad tk-t az nem igazi tenyésztő.pont ez a lényege a tenyésztésnek!márpedig hiba előfordulhat akár milyen hiper szuper kannal is fedeztet az ember.
2014. szept. 24. 22:04
 18/27 anonim ***** válasza:
Persze hogy a tenyésztőknél is előfordul, de az nem számít, van-e hibája a kutyusnak vagy nincs. A törzskönyvet adják, és pont.
2014. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

ha a kutya születetten hibás (színhiba pl.) akkor le lehet kérni rögtön olyan tk-et, amin rajta van, hogy a kutya nem tenyészegyed. és ezt adják oda a gazdának!

ha nálam születne ilyen kölyök vagy ezt tenném, vagy csak egy fénymásolatot (rajta jól láthatóan írva, hogy nem eredeti példány) adnék, és csak az ivartalanítás után (orvosi igazolás!) adnám át az eredeti tk-et, hogy a nevére írathassa. addig papíron az enyém marad.

2014. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
8asnak.utánajártam a linkeknek az első kennel a Varga Béla féle híres wendigoswind kennel hirdetése.AKI NEM SZAPORÍTÓ.aki őket leszaporitozta annak gőze sincs a border kennelekhez,vagy meg se nézte amit linkeltél csak lepontozott téged buta módon.attól hogy egy tenyésztő a jófogáson vagy egyéb helyen hirdet nem biztos hogy szaporító,utána kell járni rendesen!
2014. szept. 25. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!