Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok hogyan viselkedi...

A ti kutyátok hogyan viselkedik a lakásban? Hogyan neveljem rá hogy ne tegyen tönkre mindent?

Figyelt kérdés

Picinek bent volt, de összemocskolta a falat, behordta a sarat, megrágott mindent. Beletúr a kukába, felmegy az ágyra, stb. Nagyon szeretem őt, de nem bírtam már erővel takarítani utána. Most kint lakik, de ha jön a tél, szeretnénk néha beengedni. Tudom hogy akkor kellett volna nevelni, amikor kicsi volt, de mostmár mindegy, és sosem késő, még kölyök, 8 hónapos.

Sokszor hiányzik hogy bent legyen velünk, mert nagyon szeretjük őt, de sajnos mindent összegányol. A padlót még fel tudom mosni, de minden este újra kifesteni nem tudok. Valaki tud segíteni?



2014. szept. 30. 09:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 hónapos, nem nyúl semmihez, amihez nem szabad, mert türelmes voltam vele és időt áldoztam rá. Mindenhova bemehet, kivéve a konyhába - így nem kukázik. Az ágyról is le van tiltva, engedéllyel jöhet csak fel. Amikor olyat csinált, amit nem szabad, rászóltam. A nekem tetsző viselkedésért dicsértem. Ennyi a titka ... Amikor nem vagyok otthon, akkor az előszobában-folyosón van, ahol a játékain kívül másban nem tud kárt tenni. A fal nem érdekli.
2014. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ez eddig eszembe se jutott, de ha hazamegyek, helyet csinálok a kukának a mosogató alatt. Amúgy ha rászólok akkor abbahagyja, csak huncut kis dög, mert ha nem figyelek, újrakezdi. Az nem zavar hogy felmegy az ágyra, éjjel úgyis kint van, szóval nem fenyeget az a veszély hogy lefeküdnék aludni és nem enged oda.

Köszi hogy bátorítotok, megpróbálom mostmár egyre többször beengedni. Sajnos előbb fel kellett volna tennem ezt a kérdést, illetve voltak dominancia problémáink is, de a suliban szerencsére segítenek. Ha előbb hallgattam volna rájuk, nem lennének ilyen gondok, nade nemhiába: olyan makacs a kutyám mint én magam.

2014. szept. 30. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!