Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vicsorgás tanítása?

Vicsorgás tanítása?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, mielőtt nekem esnétek.

Hogyan lehet megtanítani egy kutyát, hogy vicsorogjon? Filmekhez szokták betanítani ezt a trükköt, és gondolkodtam, hogy hogy csinálják, de ötletem sincs.


2014. szept. 30. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha rádkiabál valaki az utcán, egy jó kutya erre már vicsorog. Filmekben nem tudom hogy csinálják.
2014. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, parancsra... :) Nyilván nem azért akarom "megtanítani" vicsorogni, mert elfelejtette, hogy kell, hanem vezényszóra.
2014. szept. 30. 14:57
 3/6 csabika1971 ***** válasza:
76%

Megtanítani biztosan türelemmel lehetne valahogy, bár a morgást jobban eltudom képzelni mint a vicsorgást.

Mert erről régebben láttam egy filmtrükkös tájékoztató kisfilmet. Melyben ép azt boncolgatták hogyan lehetséges, hogy a tök barátságos kutya ádáz vicsorba kezdet.

A válasz? Sehogy. Trükk volt, egy csipesz szerű valamit tettek a szájába belül ami felnyomta az állat ajkait és meg volt a vicsor. A többi meg már csak filmes összevágás kérdése.

2014. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi szoktunk játszani a kutyával úgy, hogy én megcsipkedem az orrát, erre elkezd vicsorogni, aztán jöhet a "bunyó". Teljesen játék neki is, mert csóvál közben. De ha csak a a fejét nézed, akkor ádáz fenevadnak néz ki. Valami hasonló módon kezdhetik. Utána klikkerrel már lehet rögziteni, hogy az indító jelre (orrcsipkedés) vicsorogjon..
2014. szept. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TheCreeper ***** válasza:
Szerintem a pavlovi reflexet használják itt is. A kutya csinál valamit (leül) erre te mondod neki a vezényszót (ül) és megjutalmazod. Előbb utóbb összeköti. Hogy vicsorgásra mükszik-e nem tudom.
2015. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozd izgalmi helyzetbe, hogy ugasson, és mikor végre rád morog akkor adj neki jutit. :)
2015. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!