Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyám...

Tory_equestrian kérdése:

Hogy szoktassam le a kutyám az ugrálásról?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves német juhász kutyámmal,aki folyamatosan ugrál és bármivel probalkozom nem tudom leszoktatni erről,igaz még fiatal,de már jó lenne ha nem ugrálna folyamatosan.

2014. okt. 3. 06:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

amikor felugrik, akkor rálépsz a hátsó lábára, gyengéden, de azért érezze.

vagy, bár ezt sokan majd elítélik, amikor ugrik paff egy pofon és közben mondod hogy Nem.

2014. okt. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megszokta, hogy ha pattog, mint kecskeszar a deszkán, akkor figyeltek rá (negatív figyelem is számít). Úgyhogy én első körben azt próbálnám ki, hogy mit szól ahhoz, ha nem figyeltek rá: hátat fordít, kutyára rá sem néz. Ha nem ugrál, lenyugodott: nagy dicséret, buksisimi. Néhány nap alatt jelentősen javulnia kellene a helyzetnek.
2014. okt. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én az ilyen ugrálós kutyákat ellököm és nem nézek rájuk. Barátom meg pöcköli az orrukat. Azt se szeretik.

Egy idő után csak leszoknak róla.


Bár barátom apjánál vannak behemót kutyák, akik jönnek és lelöknek minket a lépcsőről. Velük már nem könnyű hadakozni.

2014. okt. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha felugrik hátat fordítasz és nem foglalkozol vele. Akkor sem ha tovább ugrál, akkor sem ha megkerül. Ha újra felugrik újra hátat fordítasz, vagy szó nélkül odébb mész nemm nézel rá. Az egyetlen titka a kitartás. :)
2014. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pusisz ***** válasza:
Amit írtak az előttem szólók is... kizárás. Ha pattog fordulj el, ne szólj hozzá, ne fegyelmezd, csak "NÉZD LEVEGŐNEK". Neki ez büntetés. Ha a hazaérkezéskor üdvözölve pattog, akkor egy jó tanács: Nem Ő az első amikor hazamész. Elmész mellette egy szó nélkül, bezárod a kaput/ajtót, megnézed az autót a garázsban... stb. 1-2 perc. Utána ODAHÍVOD, LEÜLTETED és SIMISIMI. Nekem ez bevált, németjuhásznál és bulllmasztiffnál is.
2014. okt. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pusisz ***** válasza:

..ja, akkor hívod oda amikor már nem vergődik. Ha odajön és ugrál, kezded előlről.. Lassan megérti és kivár!

Ha türelmes vagy! 1-2 hét alatt javulás lesz. Ha nem vagy következetes => Ő nyer + Te megőrülsz amikor szép-ruhába mész randira.. :))

2014. okt. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!