Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék kutyám látszólag ok...

Keverék kutyám látszólag ok nélkül elkezdett sántítani. Mi lehet a baja, mit lehetne vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Ma szeretném elvinni állatorvoshoz, szóval nem innen szeretném diagnosztizálni a kutyámat, csak meg vagyok ijedve kissé, és hátha kapok valami segítséget.


A kutya reggel a kutyafuttatón kezdett el sántítani a hátsó lábára. Nem futott, birkózott a kutyahaverjával, amikor odajött és felkéreckedett, hogy ölbe vigyem.


Végignéztem, tapogattam, nyomkodtam az egész lábát, de semmire nem reagált. [Észrevette, ha hozzáértem, szóval nem bénult le.] Rosszkedvű azóta. Ha fut itthon valamiért, akkor a lábát eltartja, kb. mintha terpeszben futna.


Mitől lehet? Volt már valakinél hasonló?


2014. okt. 3. 13:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ficam lehet, az magától elmúlik. ha valamilyen szakadás, akkor azt nem tudod megállapítani. a kutya súlyához mérten, adhatsz neki 1/4 algopirint, ha holnapra sem látsz javulást. mindenesetre "pórázfogság" amíg tart a "baj".

víg napot!

2014. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

2x játszotta ezt el a kutyám. Mindkét alkalommal úgy indult a nap, hogy nem bírt ráállni. Azonnal telefonáltam a melóhelyre, hogy szabin vagyok, orvos, röntgen, vissza saját orvos, majd miután elment fél nap, és egy vagon pénz, délutánra már semmi baja nem volt.

Általában rándulás, vagy ficam. Én egy kis sántikálásól már nem pánikolok, ha 2-3 nap után sem múlna, akkor vinném orvoshoz.

2014. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Már én is megnyugodtam: délutánra pikk-pakk elmúlt, visszatért a jókedve, és egész este játszani kellett vele. ♥
2014. okt. 4. 10:34
 14/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen,hogy többször sántikált, elvittük dokihoz és mondta,hogy ha 3-4 napon belül nem javul vigyük vissza akkor komolyabb a dolog. 1-2 nap alatt rendbe jött.Azóta ha sántikál várok 3-4 napot. Egyszer volt,hogy 5. napon sem állt rá a lábára na akkor tudtam nagy a baj. Ínszalagja meglazult,ortopéd dokihoz vittem,meg műtötték megerősítették az ínszalagját azóta minden oké.Ha sántikál akkor is aggódok kicsit de 1-2 nap alatt mindig teljesen elmúlik.


Szóval én mindig azt javaslom,hogy 3-4 napot kell várni,addig pedig pihentetni,ha utána is fent áll a sántítás akkor doki.


Örülök,hogy a kutyusodnak nincs baja! :))

2014. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!