Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha szerintem!...

Mit csináljak ha szerintem! Megmérgezték a kutyámat?

Figyelt kérdés
Habzik a szája,ment a hasa is, kidülledtek a szemei,rángatózik remeg,már felállni sem bír,ijedt,meleg a feje.Nagyon féltem,de a közelben nincs állatorvosi ügyelet, ami van is már bezárt és nem tudnak tanácsot adni azt mondták mert millió baja lehet.Kérlek aki ért hozzá mondja már meg mit csináljak mert nagyon aggódok érte! :(

2014. okt. 5. 14:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
83%

"A KUTYA TOXOCARA CANIS FERTOZÖTTSÉGE


A leggyakoribb és talán legismertebb kutya féreg. A 3 hónaposnál fiatalabb kölyökkutyák majdnem 100%-a fertozött orsóféreggel. Egy hazai felmérés szerint 3 kezeletlen kutyából legalább 1 ürülékében kimutathatók a féregpeték. A kutya orsóférgei az emberre is veszélyt jelentenek, de az emberben csak a lárva forma fordul elo. Leginkább a gyerekek vannak kitéve a fertozésnek, hiszen a kutyával érintkezve kevésbé ügyelnek a személyi higiéniára. Az 1-6 éves korú gyermekek 2-10 %-ánál tapasztalható a föld-, homok-(játszótéri homokozók), fuevés.


Nagyméretu (hím: 4-10 cm, nostény: 5-18 cm), orsó alakú, sárgásfehér, vékonybélben élosködo férgek. A kutyák fertozodése többféle módon történhet.



3. a kölykök fertozodése leggyakrabban még az anyaméhben, a vemhesség alatt megtörténik (A vemhesség utolsó harmadában, a 40-42. naptól, a szuka szöveteiben (központi idegrendszer, izomzat, stb.) nyugvó állapotban levo, ún. “alvó” lárvák aktiválódnak, az anya véráramába kerülnek és átjutnak a magzat vérkeringésébe a méhlepényen keresztül. A kiskutyák még meg sem születettek, de a májukban már ott lehetnek a Toxocara lárvák.)


4. az ellés utáni elso naptól a 35. napig az emlobe vándorló féreglárvák kiválasztódnak a tejjel, és a szuka fertozheti a kölyköket minden egyes szoptatás alkalmával


A kutyákban kialakuló fertozés következményei a legsúlyosabbak a kölyköknél. A vékonybélben élo férgek nemcsak táplálékelvonással, hanem mechanikusan, valamint az általuk termelt mérgezo (toxikus) anyagokkal is károsítanak. Tünetek: váltakozó étvágy, lesoványodás, borzolt fénytelen szor, acetonszagú lehelet, lelógó feszes has, izmgyengeség, porcelánfehér nyálkahártyák, hasmenés, hányás, emésztési zavarok, idegrendszeri károsodás (remegés, bizonytalan mozgás), köhögés, orrfolyás, tüdogyulladás ( a tüdon keresztüli lárvavándorlás miatt). A súlyos fertozöttség kezelés hiányában a kölyök halálát is okozhatja. "

2014. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%
Gratulálok kedves kérdező! Tök mindegy hogy az utcán szenved vagy nálad. Hiszen úgysem segítesz neki, ha haldoklik. Lehet, hogy az utcán tovább él majd. Szerintem se fogadj be soha többet állatot! Ha nincs pénzed akkor bizony ne tarts. A kutya nem olcsó mulatság, a fenttartása sem, hát még az orvos és a többi... Remélem tanultál belőle és soha többet nem veszel magadhoz mégegyet!
2014. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Na, azért egy dolgot tisztázzunk, mert úgy látom félreértés,előítélet az van bőven, meg okoskodás ész nélkül...A kutya NEM VOLT FÉRGES anyukámmal ahogy beszélgettünk róla mondta hogy amikor az első befogadott(merthogy ugye 2 volt) kutyámat chipeltette oltatta vett pluszba neki is féreghajtót. Nekem ez a 2. kutyám aki meghalt.Az első öreg volt, most történt velem ilyen először hogy fiatalon meghalt egy kutyám.Nagyon sajnálom, és annak az értelmi fogyatékos válaszolónak még egyszer leírnám, hogy elakartam vinni állatorvoshoz NEM PEDIG NEM VOLT PÉNZEM ORVOSRA!!!Megoldottam volna valahogy az a legkevesebb meg még kocsit is tudtam volna valahogy intézni.DE! Az egyetlen rendelő ami még nyitva volt az az Állatkórház volt Miskolcon, ahová kértem is időpont egyeztetést de csak 4 órakor tudtak volna vállalni magánrendelésen. A kutya negyed 4-kor már nem élt.Mi a kérdés? Mi a támadás oka? Ennyire értelmetlenek vagytok? Úristen kik lehettek ti valójában... lehet ha látnék rólatok egy képet inkább nem is irkálnék tovább ... :)
2014. okt. 7. 17:30
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem nyitvatartási időt kell nézni, hanem ügyeletes orvost. Képzeld, itt borsodban is van ilyen....

DE fogod magad, és a környék ÖSSZES állatorvosát felhívod. Csak itt Miskolcon és a várostól max 5 km-re 4 db jól felszerelt rendelő van. Mindegyikben dolgozik legalább 2 orvos....

2014. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!