Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és kerítés? Kicsit...

Kutya és kerítés? Kicsit hosszúra sikeredett

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Van egy ingatlanunk ahol az egyik oldalon a mi dolgunk a kerítés állítás. Ezt megtettük pár éve és beton oszlopokhoz kihúztunk 1,5m magas drótkerítést pár éve. Nekem van kutyám aki sose bántotta nem szedte szét, viszont a szomszéd pár hónapja vett a piacon egy vadász kutya keveréket (15kg kb). A kutyája számtalan lyukat csinált a kerítés alján és folyton átjön. A kertben letarolja a veteményest még azt mondtam nem gond, a kutyámat csak úgy tudom etetni hogy mellette állok mert nem hagy a 8 éves kutyámnak enni még azt is megoldom, és azt mondom ok, a szart is szedem utána mert napi 18 órát nálunk van az is ok, de tegnap betelt a pohár. Nem voltam otthon és a szomszéd hív, hogy a kutyája az udvarunkon van és összeverekedett az én kutyámmal és tető cserepekkel dobálják a szomszédból őket hogy hadják abba és ne öljék meg egymást. Hazasiettem ahogy tudtam az udvar csere 2kg nagyságú tető cseréppel, ha ezzel véletlenül eltalálják a kutyámat nem éli túl, a verekedésből adódóan véres lett a szeménél és az orránál, csak felszíni seb nincs nagy baja. Amikor számonkértem a szomszédot, mondta hogy ő csak a kutyákat féltette azért dobálózott (bár ez engem mélységesen felháborít mert mi soha semmit nem dobtunk át semmit hozzájuk, ők meg építkezési törmelékeket...felfoghatatlan) Közölte, hogy csináljam meg normálisan a kerítést, hogy a kutyája ne tudjon átmenni, ezzel csak az a gond, hogy ha drótot húzok ki azt ugyanúgy szétszedi mint eddig, beton alap kellene neki (mert át is ássa magát) de egy ilyen kerítésre nekem nincs pénzem, kiszámoltam 100ft körül jönne ki, úgy gondolom ekkora kiadásra senki sem kötelezhető még ha az ő oldalán is van a kerítés (de ha tévedek javítsatok ki) Az én kutyám annak ellenére, hogy elmehetne sose hagyta el az udvart, tehát úgy gondolom nem nekem kell cselekednem. A szomszéd kutya neveletlen, nem hallgat rájuk, nem tudnak neki parancsolni, ha üvöltenek rá akkor is a szemük előtt átmászik a kerítés alatt. Próbálkoztam már humánus megoldásokkal (falkavezérség alapjait a cerberos kiadványát kinyomtatva átadtam nekik, de még csak el se olvasták, ajánlottam hogy tegyenek egy hámot rá és arra súlyt pár órára, hogy lefárassza magát (erre azt mondták, hogy ez állatkínzás), tanácsoltam kutyasulit vagy konkrét szakembert mivel a kutya szerintem ideggyenge is (mert ha az udvaromon közelítek felé ugat és morog), ajánlottam az ivartalanítást is hátha lenyugodna vagy nem lenne ilyen domináns (azt se akarják). Tegnap azt mondtam, hogy zárják kennelben vagy tartsák láncon, ezt megint elvetették mert kínzás a kis "cukikának". Heti egyszer a gazdi elviszi sétálni de az már komédia, repülnek a kutya után...Már csináltam az udvaromon kennelt a saját kutyámnak, ha nem vagyok otthon el tudjam zárni, de sajnos oda is csinált már lyukat és bemegy, míg a sajátom nem tud kijönni. Tanácstalan vagyok, kérlek adjatok ötleteket.

2014. okt. 9. 09:59
 1/8 A kérdező kommentje:
100 ezer ft, bocsi
2014. okt. 9. 10:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű a helyzet. Az ő törvényi kötelessége, hogy megakadályozza a kutyáját a "szökésben", tehát a kerítés megjavítása az ő dolga. Kicsit sarkítva, ha ő oroszlánt tartana, akkor is neki kellene gondoskodnia róla, hogy az ne tudjon kimenni és hiába tietek a kerítés, nem kötelezhet rá, hogy oroszlánbiztosra alakítsd át. Ennyi. Szerintem elég egyszerű a logika, talán a szomszédod is megérti.
2014. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és jelenleg a szomszédod birtokháborítást követ el azáltal, hogy hagyja átmenni a kutyáját, tehát indíthatsz egy birtokvédelmi eljárást ellene, amit lazán meg is nyersz.
2014. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 csabika1971 ***** válasza:

A te kerítésed a te gondot. De ha fel jelentenéd, hogy a kutyája átjár hozzád akkor kötelezhetnék a kerítésed megjavítására, hisz az ő kutyája tette tönkre. És azt is előírnák számára, úgy tartsa a kutyáját, hogy az ne tudjon átszökni hozzád.

Személyesen ilyen szomszéddal semmire nem fogsz jutni ebben az ügyben.

Én legegyszerűbben úgy rendezném le, hogy az én kutyám az erősebb. Ha átjön akkor ellátja a baját, ezért oldja meg ne tudjon átjárni. Mert mindenkinek a saját állatáról magának kell gondoskodnia.

Ha meg még is átjön és ő meg dobálja, vagy letaposva a kerítésem átjön, feljelenteném garázdaságért vagy birtok háborításért. Mert ilyen nincs.

Ezt mond el neki is, és a biztonság kedvéért, arra a kerítés szakaszra tegyél ki egy kamu térfigyelő kamerát.

2014. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első én is úgy gondolom, hogy a kutyatartás költséggel jár és energiával mindenki maga mérje fel hogy mit tud biztosítani neki. Nekem a kerítéssel nincs gondom, az én kutyám nagyobb, nyugodtabb és megfelelő foglalkozást kap ahhoz, hogy lefáradjon és az udvaron maradjon. Ha valakinek nincs pénze vadászkutya biztosra építeni a telkét és megadni neki a kellő foglalkozást az ne vállaljon ilyen kutyát. 3.válaszoló egyszerű lenne, hogy lerendezi az én kutyám, de mint írtam az én kutyám is sérült tegnap ha csak felszínesen is de sérült és egy harapás nyom épp a szeme alatt van, később akár maradandó károkat is szenvedhet és féltem. A másik dolog, hogy ez felborítja nálunk az egész falka sorrendet. Mivel tegnap neki kellett megvédenie magát és a területét, holott ez az én feladatom lenne mint falkavezérnek.
2014. okt. 9. 11:12
 6/8 sippara ***** válasza:
Neked törvényileg annyi dolgod van, hogy a kerítésed minden irányban olyan minőségű legyen, hogy a TE kutyád ne szökjön ki rajta. Ennyi. Ha van egy normális minőségű kerítés a szomszédod oldalán is, amin a tiéd nem jár ki, de az övé szétbarmolja, még a javíttatás költségeit is felszámolhatod neki. Ha legközelebb a kutyája a te kertedben van, szépen lefényképezed, majd a képet mellékelve bejelentést teszel a jegyzőnél.
2014. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csabika1971 ***** válasza:
100%

Más.

Ne hidd azt, hogy közted és a kutyád közt ezzel felborult a falka sorrend.

Továbbra is te vagy a vezér. Mert gondold végig, mi van akkor ha a testőrnek kiképzett kutyának, kell megvédenie a falkavezérét? Semmi, ettől akkor és ott szintén nem sérül a rangsor.

A kutyának teljesen természetes, hogy megvédje a falka vezér és az általa birtokolt területet, hisz valamelyest azt magáénak is tekinti. Az pedig, hogy szükségben a vezére védelmére keljen, szintén természetes a számára.

Csak ilyen esetekben alaposan meg kell dicsérni, hogy tudja jól cselekedett, ez növeli a ragaszkodást, a védelmező ösztönt, és persze a falka rangsort is erősíti.

2014. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én fordított helyzetben voltam. Az én kutyám járt szomszédolni. A kerítésre villanypásztort szereltem. Azóta nem szökik. A szomszéd kutyával kapcsolatban, azonban korlátozottan hatásos (A szomszéd kutya a kerítést szétkapja, de a "sárga drótnál" megáll)
2015. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!