Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt jól csinálta?

Ezt jól csinálta?

Figyelt kérdés
Tegnap kutyasétáltatás közben láttam egy embert aki egy kb. egy éves nj-t sétáltatott. Elmentünk egymás mellett a kutya meg csak épp annyit csinált, hogy ránézett az enyémeimre. Megyünk tovább hallunk egy csattanást, a férfi megütötte a kutyát. Szerintem szegény kutya nem is csinált semmit. Tudom, hogy nem az én dolgom, de tényleg így kell nevelni az nj-ket?
2014. okt. 11. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy azért kapott, mert rátok nézett? Én mondjuk alapban nem vagyok a veréssel meg erőszakkal tanítunk, nevelünk elv híve, de van olyan helyzet, amikor egy pofon valóban csak jelzés értékkel bír. Sohasem ütöttem meg a kutyámat, egy utcáról befogadott, bántott kutyám van, pont a korábbi élete miatt igyekeztem még véletlenül sem megijeszteni, ráadásul egy erősebb, határozottabb hanggal őt nagyon jól lehet nevelni. Viszont ismerősömnek volt kutyája, akit untyulupuntyuluztak egészen addig, míg meg nem támadt 4 éve egy 6 éves kisgyereket, el is kellett altatni a kutyát. Alapvetően egy állatot rábeszéléssel nem tudsz nevelni, meg kell tanulnia, hogy ki a főnök és ki az alárendelt (nem rettegésben tartani, jó kapcsolatot kialakítva is lehet engedelmes, szófogadó, boldog kutyát nevelni), de vannak EGYEDEK (nem fajták!), akik több odafigyelést, más bánásmódot igényelnek. Pl. barátom nj-je (aki megtámadta a kisgyereket) folyamatosan ugatott mindenkit, nem csak a kerítésen belül, hanem séta, minden közben. Szájkosarat sohasem tettek rá, ha ugatott, akkor ment a "Duduka nem szabad, hát Dudukám, mit csinálsz csibe..." Ennek az lett a vége, hogy egy játszótéren játszó kisgyereknek nekiugrott, az volt a szerencse, hogy a kisgyerek apukája egy nagydarab ember volt, aki lendületből akkorát kevert le a kutyának, hogy az 2 m-t repült. Ez persze szörnyű, meg lehet mondani, hogy bántalmazta szegény kutyulit, de én maximálisan egyetértek apukával. Ha egy kicsit is következetesen nevelték volna Dudukát, nem tépte volna ki a pórázt a gazdi kezéből, nem ugrott volna neki a kisgyereknek, még most is vidáman élhetne. Persze ez nem a kutya hibája, itt a gazdák rontották el, nem is akármennyire, és szegény kutyának kellett bűnhődnie, de valószínű, hogy jobb lett volna, ha korábban inkább kap néhány jelzés értékű (!!!) nyaklevest és tudja, hogy hol a helye. Természetesen itt sem szabad a ló túloldalára átesni, nem terrorizálni kell a kutyát, hogy amikor a gazdát meglátja, összepisili magát félelmében, de nem lehet mindent ráhagyni sem.


Hogy a kutyasétáltató jól csinálta-e? Ehhez ismerni kéne a körülményeket, hogy pontosan miért is kapta azt a pofont, hogy alapvetően milyen beállítottságú a kutya és a gazda is, hogy milyen is volt az a pofon (erős vagy csak egy legyintés)... Hogy rendesen lehessen erre a kérdésre válaszolni, ahhoz a másik fél álláspontját is hallani kéne. Ha valóban annyi és úgy történt, ahogy ti láttatok, akkor azért én erősnek érzem egy félrenézésért azt a nagy pofont, erre a helyzetre én biztosan nem így reagáltam volna, de mondom, tudni kéne a pontos körülményeket. Mindenesetre csak veréssel nem lehet kutyát idomítani, sőt, a pozitív megerősítés, a jutalmazás sokkal nagyobb erővel bír, tapasztalataim alapján.

2014. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyiből nehéz megállapítani. Az is lehet, hogy tényleg egy tipikus agyatlan "kemény" gazda volt, aki csak azért tart német juhászt, mert az olyan jó kemény kutya, és akinek csak eddig ér a tudománya. És az is lehet, hogy a kutyánál nincs valami rendben, vagy már elrontották korábban, és az ingerküszöbe a pofonnál kezdődik. Ilyen is van.
2014. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem így _kell_ nevelni a kutyákat, de nem ismerjük őket. Lehet pl, hogy komolyan támadja a kutyákat, nem tudjuk, általában mi következik azután, hogy odanéz.


Felén szoktam látni pont egy német juhászos párost, na annak a gazdájávsl pl. nem értek egyet. Csóri kutya állandóan láb mellett, szájkosárban, na, neki sem szabad nézni. Volt, hog ki volt kötve, nem kicsit ugrott neki a kutyámnak, ahogy elmentük mellette. Látszott rajta, hogy semmi kapcsolata nincs más kutyákkal és erre szerintem nem az lenne a megoldás, hogy akkor is bele van rántva, ha csak ránéz egyre. Olyan persze lehet, hogy rehabilitáció alatt áll, olyankor nyilván tiltani kell, de hogy évek óta ilyen az a kutya, azt valószínűleg a gazdájának köszönheti.

2014. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!