Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az szemétség, ha szóvá tettem,...

Az szemétség, ha szóvá tettem, hogy a kutyája lepisilte az autómat?

Figyelt kérdés

Bent ültem a kocsiban, várakoztam. Póráz nélkül sétáltattak egy nagyobb testű kutyát keresztbe-kasul az utcában. A kutya elhaladt az autóm mellett és oldalbapisilte a kereket... Én szóvá tettem azonnal a gazdánál, hogy mások magántulajdonát kitenni annak, hogy onnatól az összes kutya lepisilje nem igazán kulturált magatartás. Ugyanez a véleményem a kapuk, kerítések, biciklitárolók lepisiltetéséről. Lepisiltetés, mert ha van póráz vagy a gazdi időben rászól, ez nem történhet meg, elvégzi a dolgát 2 méterrel arrébb a fánál, fűcsomónál, táblánál. Ez a mások tulajdonának semmibevétele még az egykori komcsi neveltetés és felfogás része volt, azóta már eltelt 25 év...


Én elhúzom a kutyám ha ilyen helyekre akar pisilni, eleve nem a kerítés felöli oldalon viszem ha a járdán sétálunk - egyéb megfontolásokból eredően is.


Ha a kutyaürüléket összeszedik a jól szocializált gazdik, akkor az idegen autók kerekéről miért nem takarítják le a pisit? Vagy én is vizeljem le pl. a kapuját? Nem a kutyára haragudtam, hanem az ostoba, proli gazdájára.



2014. okt. 11. 16:59
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#8, pont ezzel a hozzáállással van bajom. Ezzel az "úgyis lepisilik amikor nem látod" dologgal. Ha a gazdák 100%-osan figyelnének a környezetükre és más tulajdonára, akkor nem fordulhat elő akkor sem ha nem vagyok ott és ez nem is lenne kérdés. Ha pl. a feleség megcsalja a férjet, csak akkor áll fenn a probléma amikor kiderül?


* a proliság ez esetben szocializációt jelent, nem vagyoni színvonalat. Számomra egy Győzike, egy Schobert Norbi, egy Fásy Á. proli marad, függetlenül attól hol lakik, mennyi pénze van éppen. Egy 3 diplomás mérnök, akinek az ükapja is mérnök volt, hiába lakik a Nyócker közepén, ő már feltehetőleg kultúrember. Ettől függetlenül sétéltathat hülyén, de a reakciója talán nem a bunkóság irányába fog tolódni számonkérés esetén.

2014. okt. 14. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!