Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tenyésztő vagy szaporító?

Ez tenyésztő vagy szaporító?

Figyelt kérdés
Nem rég kapott a barátnőm egy border collie kiskutyát. Szerintem szaporítótól veszik,de ő állítja hogy ő tenyésztő. Nekem már az elején fura volt hogy az apródról veszik. Aztán 7,5 hetesen hozták el. Nekik kellet chipet tetetni bele. Abban az alomban csak fekete-fehér kutyusok voltak és ugye ők először látták. Aztán ugye a kutyák futkározták és nem tudták hogy melyik melyik volt. A "tenyésztő" már csak azt kérdezte hogy: ,,Na melyiket választjátok, amelyiken több fehér van vagy amelyik feketébb? " Neki nem "számon kell tartani"nem?? És a törzskönyvet mikor kell kiadni? Mert azt is adott nekik csak 1 hónap elteltével és azt mondta hogy ez ilyen új fajta. Szóval A törzskönyvet akkor kell odaadni amikor megveszik a kutyát nem? Vagy ami után a eladta az összes kutyát? Bocsánat ha hosszú, és valamelyik rész érthetetlen..:) írjatok ha valamit nem értetek. És milyen az igazi tk? Miről tudom megállapítani?

2014. okt. 14. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Apródról, 7 és fél hetesen, chip nélkül...és elhiszik, hogy fognak TK-t kapni? XD lol....
2014. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Már kaptak. És azt mondta hogy ez ilyen új fajta tk. Én nem tudom megállapítani nem fajtatiszta a kutyám ezért nem tudom milyen az igazi tk.
2014. okt. 14. 13:18
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és 1 hónap után kaptak.. Azt nem rögtön kell odaadni?
2014. okt. 14. 13:19
 4/17 csabika1971 ***** válasza:
86%

Régen rögtön kellett. Most? Nem tudom. De nekem gyanús.

Másrészt. A tenyésztő általában 3 hónapos korban adja oda a kölyköt, minden oltással, chipezve, törzskönyvvel, stb.

És nem beszéltél a kiskutya vásárlásakor készült e szerződés? Melyben a tenyésztő garanciát vállal a genetikai betegségekre.

Gondolom nem, mivel nem említetted.

Egy szó mint száz, ez szerintem szaporító.

2014. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy szaporítós és szerintem hamis tk-t kaptak hozzá. Egyébként nem, sajnos nem egyből kapod mindig a tk-t az én kutyámét születése után 4 hónappal sikerült kiállítani, a drága fajtaegyesületnek, és 5 hónapos korában kaptam meg... Ez Magyarország, semmi gond nincsen, csak egy kicsit felháborító, hogy milyen lassan megy itt minden. Ez nem jelent semmit, de az, hogy apródon nincs tk-s kutya az tuti. 7,5 hetesen nem lehet még elhozni, egy normális tenyésztő 8 hetesnél korábban nem adja oda a kutyát! Főleg, hogy törvénybe ütközik 8 hetes kora előtt elválasztani a kutyát az anyjától.

Egy igazi tk így néz ki: [link]

Amint látod az összes felmenő fel van tüntetve ükszülőkig. A kutya adatai, chipszáma (szóval a chip a tk feltétele!) tk száma rajta van. Most már egy kicsit eltér ez a régi fajta törzskönyv, de nem változott sokat. A fajtaegyesület pecsétje rajta van, és csak tenyésztő válthatja ki a tk-t. Kennelnév szükséges hozzá, hiszen a kutyának a tk-s nevét is ez adja. Az összes tk ilyen, ami nem az HAMISÍTOTT. És ez bűncselekmény. Gondolom a buta emberek akik még soha nem láttak tk-t bedőlnek. Az nem számít, hogy mikor kapod meg, de azért fél éven belül illik. A lényeg az, hogy mit kapsz, mert ha nem ilyet, az átverés.

2014. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Meg mi az hogy a "tenyésztő" azt sem tudta melyiket választották? A miénk egyből tudta, pedig annyira egyformák voltak még... :) Én biztos nem jöttem volna rá, ehhez tényleg érteni kell. Ez tuti szaporító,de nagyon kíváncsi lennék arra a törzskönyvre!
2014. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

még a "becsületesebb" szaporítója sem adja oda 8 hétnél korábban, féregtelenítve+chippelve+minimum egy oltással:)))

mennyi volt a kutya ára? abból elég sok minden kiderül:)

2014. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Mivel gondok voltak hosszú hosszú ideig a törzskönyvezéssel, így nem jelent gondot 1 hónap késés. és igen, más is lett a tk kinézete. de a chip az ilyen esetben jön a törzskönyvvel.... vagy előtte kell bechippeltetnie a tenyésztőnek és azt a chip kódot kell az állatorvoshoz megérkezett tk-re ragasztani... 7,5 hetesen felelőtlenség odaadni egy kiskutyát.8-10 hetesen mehet.
2014. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:) most mindenkinek válaszolok egyenként :D


#4: Nem tudom... Nem mondta hogy volt-e szerződés..

#5:Láttam a kutya "törzskönyvét" ott voltak az ükszülők . Oda van írva hogy chip. és alatta egy 15 számjegyű szám. Pecsét is van.

#6: Priviben elküldöm.. Csak félek fenn van gykn.

#7: 50000 ft volt.

#8: Odavan ragasztva de azt mondta a barátnőm hogy ők chipezték be

2014. okt. 14. 14:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan küldheted. :) Töltsd fel a kepfeltoltes.hu- ra és másold be a linket privátban.
2014. okt. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!