Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tenyésztő vagy szaporító?

Ez tenyésztő vagy szaporító?

Figyelt kérdés
Nem rég kapott a barátnőm egy border collie kiskutyát. Szerintem szaporítótól veszik,de ő állítja hogy ő tenyésztő. Nekem már az elején fura volt hogy az apródról veszik. Aztán 7,5 hetesen hozták el. Nekik kellet chipet tetetni bele. Abban az alomban csak fekete-fehér kutyusok voltak és ugye ők először látták. Aztán ugye a kutyák futkározták és nem tudták hogy melyik melyik volt. A "tenyésztő" már csak azt kérdezte hogy: ,,Na melyiket választjátok, amelyiken több fehér van vagy amelyik feketébb? " Neki nem "számon kell tartani"nem?? És a törzskönyvet mikor kell kiadni? Mert azt is adott nekik csak 1 hónap elteltével és azt mondta hogy ez ilyen új fajta. Szóval A törzskönyvet akkor kell odaadni amikor megveszik a kutyát nem? Vagy ami után a eladta az összes kutyát? Bocsánat ha hosszú, és valamelyik rész érthetetlen..:) írjatok ha valamit nem értetek. És milyen az igazi tk? Miről tudom megállapítani?

2014. okt. 14. 13:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak törzskönyves szaporítók is. Valószínűleg ők is egy ilyentől vettek kutyát, hiszen egy tenyésztő sosem ad el kölyköt 8 hetes kor alatt, chip nélkül. Az meg főleg gáz, ha a meg sem tudja különböztetni őket.
2014. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Amúgy Tari Orsolya neve szerepel ott. Őt meg látom a meoe-nél :/ akkor most mi van???
2014. okt. 14. 15:40
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

A vevő chippeltette a kutyát? Akkor milyen szám volt a tk-n? :)

Ez azért vicces. Tutira nem fajtatiszta a kutya. Tk-t hamisítani bárki tud. A fajtát felügyelő szervezetet fel kellene hívni és ők megmondják biztosra. De ha a vevőnek jó így, hát legyen jó, csak azért nem ártana tisztában lenni a dolgokkal.

2014. okt. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Eredeti a törzskönyv. Az miénken is Tari Orsolya van, ezzel abszolút semmi gond nincs. Írtam privátban részletesen. Ez egy egyszerű törzskönyves szaporító.
2014. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Amúgy 13-as a chip számot utólag ragasztották oda, nem gyárilag (szóval nyomtatva) szerepel rajta. Nekünk ezt a tenyésztő (ezt a matricát vagy mit) odaadta, amikor elhoztuk a kutyámat.
2014. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
És a Tari Orsolya meg azért szerepel, mert ő csinálja a törzskönyvezést. Lehet, hogy nem találod, de ez TUTI! A lényeg, hogy ez a "tenyésztő" nem ad meg semmit a kutyáinak csak szaporít agyba főbe, annyiban különbözik a többitől, hogy tk-t ad... Csak hogy ez így nem feltétlen ér sokat... :)
2014. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Igazából nem az én kutyám szóval annyira nem érdekel hogy felhívjam csak fura volt mert a törzskönyv eredeti de amit leírtam abból az hülye szaporítóra hasonlít.
2014. okt. 14. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!