Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etetitek felnőtt kutyáto...

Mivel etetitek felnőtt kutyátok és hányszor egy nap? (én így, lenn tovább) jó ez így?

Figyelt kérdés

több helyen olvastam hogy rízst ad vki a kutyájának, de én meg úgy hallottam azt nem szbad mert puffaszt..akkor most meliyk az igaz?


labrador-golden retri keverékem van, 2éves kan

ő egy héten kb 2Xv3X a hús feldolgozásánál maradt bőrt és nyesedékeket kapja FŐZVe, kenyérrel vagy kutyatésztával keverve, vannak napok mikor konzervhúst(nem márkásat, nem tudnám megfizetni)kutya tésztával, van hogy husleveshez maradt főtt zöldséget és egyéb kímélő maradékot, van a héten pár nap mikor tápot kap

hetente kap 1 tojást a szőre miatt(állitolag jó rá)


és egyszer kap enni 6körül, vagy adjak neki reggel is egy keveset?(szerintem kéne reggel is egy kicsikét, de a párom szerint nem)csak hát oylan sok idő telik el két etetés között szerintem:(


2010. jan. 23. 22:07
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
ja amúgy szimplán családi kutyus
2010. jan. 23. 22:10
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így teljesen jó neki! Nem kell többször ennie!

Én Royal canint adok nekik naponta egyszer 1,5 pohárral de váltani fogok húra+tápra.

Ne felejtsd el, hogy ő nem ember hanem kutya! Ne te szemszögedből nézd és akkor nem fogok sajnálni, esetleg nézz utána a kutyák szokásainak, felépítésének, és akkor megnyugszol hogy neki nem baj hogy egyszer kap.

+ Szerintem konzervet ne adj neki! Azt mondtad nem tudsz árkásat venni, nos az olcsóbb is baromi drága és ráadásul a fele víz, nincs tápértéke! A kutyának nincs szüksége változatosságra, ő csak ösztönből eszik.

2010. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
*húSra+tápra
2010. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
milyen jó minőségű tápok vagy konzervek vannak és kb milyen árban?
2010. jan. 23. 22:12
 5/31 A kérdező kommentje:

de nyilván nem csak ösztön, mivel van ami jobban ízlik neki

a főtt húst eszi két pofára, tápot meg van hogy 2napra is otthagyja és csak csipegeti:S

2010. jan. 23. 22:13
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Én így télen napi kétszer etetem a kutyusom. Reggel szárazat (midnig másfajtát veszek, hogy változatos legyen) estére pedig főzök neki leveskockából, tésztából és keverek bele konzerv eledelt is.

Nyáron viszont csak egyszer kap enni.

A tojástól szép fényes lesz a szőre a tojáshéjból pedig kálcium is jut a csontjaiba.

Sőt az is hasznos a kutyus emésztésének ha a héten egy nap koplalós. Bár ez utóbbit én elég gyakran hanyagolom. :D Akkor mindig boci szemeket mereszt rám és nem tudok ellenállni. :D

2010. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Fehér pulim van. Állateledel boltban szoktam neki venni csontos kacsasültet, amit nem kell megfőzni. És csirke nyakat azt viszont megfőzöm. Nagyon olcsón hozzá jutni. Sokkal kevesebbe kerül minta konzerv. De a kutya fajtájától is függ. Naponta kétszer etetem, reggel 9-kor és este 5-kor
2010. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Acana, Orijen (sokak szerinte a legjobb), Dog chow, Bosch, Biomill, Belcando, Bewi stb. Ezek középlategóriásak. A ledrágábbak: Royal canin, Pro plan, Eukanuba, Iams, Hills stb.

Konzervből csak Gourmet-et ismerem ami jobb, de az macskáknak való :D

2010. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
51%
enyémnek ki volt rakva egy tál száraz kutyatáp (semmi extra márka) és akkor evett, amikor akart. egyáltalán nem dagadt, normál súlyban van, sőt, van aki vékonynak látja, de ilyen fajta. Persze sokszor csurran cseppen emellett vmi maradék is. nyáron szereti a cseresznyét, almát. Újabban csak este eszik száraz tápot (ezt most nem részletezem miért). Néha kap noname húskonzervet is. Vérképe teljesen rendben van, épp nemrég csináltattam teljes vérképet nála. Doki szerint jobb, mint a fiatal kutyáké. Enyém 12 éves. Úgyhogy nincs gond ezzel az etetéssel.
2010. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
De ösztönből eszik nem élvezetből. Ő kutya nem ember. Azért akarja jobban a hús vagy amit te eszel mert azt hiszi jobb (tehát attól még nagyobb esélye lesz "életben" maradni) A változatosságot meg arra mondtam, hogy pl tápváltásnál közismert hogy hasmenése lesz a kutyának! Mivel a gyomra egyféle kajára áll be és amikor váltasz az bekavar! A saját testfelépítése mutatja hogy a kutyának nincs szüksége változatosságra...
2010. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!