Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etetitek felnőtt kutyáto...

Mivel etetitek felnőtt kutyátok és hányszor egy nap? (én így, lenn tovább) jó ez így?

Figyelt kérdés

több helyen olvastam hogy rízst ad vki a kutyájának, de én meg úgy hallottam azt nem szbad mert puffaszt..akkor most meliyk az igaz?


labrador-golden retri keverékem van, 2éves kan

ő egy héten kb 2Xv3X a hús feldolgozásánál maradt bőrt és nyesedékeket kapja FŐZVe, kenyérrel vagy kutyatésztával keverve, vannak napok mikor konzervhúst(nem márkásat, nem tudnám megfizetni)kutya tésztával, van hogy husleveshez maradt főtt zöldséget és egyéb kímélő maradékot, van a héten pár nap mikor tápot kap

hetente kap 1 tojást a szőre miatt(állitolag jó rá)


és egyszer kap enni 6körül, vagy adjak neki reggel is egy keveset?(szerintem kéne reggel is egy kicsikét, de a párom szerint nem)csak hát oylan sok idő telik el két etetés között szerintem:(


2010. jan. 23. 22:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
70%
Az Acana a sok hús mellett vitaminokat, ásványi anyagokat és még sok olyan anyagot tartalmaz, amire egy kutyának szüksége van. Biztos, hogy egészségesebb és jobban kielégíti az igényeit mint az olcsó húsnyesedékek kenyérrel és tésztával.
2010. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
67%

És ha megnézed a napi etetési költséget,valószínűleg olcsóbb,mint a főtt kaja,kiegészítő sem kell hozzá.

Alapanyag ára,energia stb.ezt mind számolni kell.

2010. jan. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%
De mit gondolsz miből készül a jobb táp? Porból? Hát az is hús...
2010. jan. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
A jó tápban minden benne van ami kell. Hús, zöldség, vitamin stb... Ha nem adsz neki tápot vagy rosszabbat adsz akkor azért kell mellé még hús is meg zöldség mert a rossz táp nemn tartalmazza.
2010. jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
az én kutyám kétszer eszik egy nap.. délelőtt meg este 7 fele... este száraz tápot eszik, royal cannin fajta táp, délelőtt meg sága pulykapárizsit, vagy virslit, főtt húst, animoda konzervvel, és tele van a szekrény jutifalattal, amivel tanulunk, száritott csirkehúsi a kedvence... húslevesből, ha van, mindig kap nyakat, két pofára zabálja...sajnos a zöldségeket már nem eszi meg... kicsinek megette... de szokott kapni 2hetente csirkemájat... ilyeneket. a fix kaja a royal táp, van olyan nap, amikor azt kap csak.
2010. jan. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
76%

én nem tartom jó ötletnek a napi 1-szeri etetést, az én felnőtt kutyáim, is kétszer esznek, reggel, este, utána 2 óra szigoru elzárás, hogy nyugodtan emésszenek, ne zavarjon be egy esetleges gyomorcsavar. És nem tul jó, ha egyszerre nagy mennyiséggel terheli meg a gyomrát Rizspárti vagyok, tésztát sosem adok, csak felfujja.

Royal-t kapnak beáztatva, heti 2-3 alkalommal főzök farhát, marhahus, hal, turó. nasinak meg egy jó nagy füstült marhacsont, órákig elvannak vele, és tisztitja a fogaikat is.

2010. jan. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
52%

utolsó vagyok.

Szerintem nem etetsz rosszul, csak oszd el 2 étkezésre a napi adagot.

2010. jan. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Az én kutyám napi egyszer hajlandó csak enni, ha kétszer adnánk neki a reggelit otthagyná.
2010. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

ha megnézed, hogy miből állnak a kutyatápok, választ kapsz a rizses kérdésedre... a kutyatápok jó nagy részénél rizs + hús az alap, akkor már miért lenne baja vele? a mennyiségre kell figyelni, mind a száraztápnál, mind a főzöttnél. A száraztáp megduzzad a kutya gyomrában, így ami szárazon kevésnek tűnik, az a kutya gyomrában 2-szeres mennyiség is lehet. (Ki kell próbálni, áztass be egy szem kutyatápot vízbe, és meglátod, mekkora lesz.) A többi, főzött kajánál meg ugye az elkészítési mód... nem jó, ha zsíros, nem jó, ha fűszeres, szóval könnyen emészthető főzött-párolt dolgok kellenek nekik, fűszer nélkül (max. zöldfűszerrel) - a tojás jó, meg a csont is! Abban is van ugye kálcium...

A levesben főtt kenyér szerintem nem az igazi, élesztő, gabona, és ugye a mai kenyerekben sok-sok adalékanyag van - akkor már inkább az adalékanyag mentes rizs. Azt ugyanúgy meg tudod főzni a levesben, és szerintem ráadásul kevésbé néz ki gusztustalanul, mint az áztatott kenyér (bár ez nem táplálási szempont, tudom, de mégis...)

2010. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Én napi 2x etetek , reggel 7-8 körül kapnak (4 kutyám van) száraz tápot , estére pedig főzök nekik ,olyan 5-6 körül kapják meg!És persze napközben a sok juti falat :)

Mivel prémium tápot kapnak ezért kiegészítés nem nagyon kell nekik ... de én azért szoktam adni nekik vitaminokat ... zöldséget, gyümölcsöt :)

És persze napi 1 főtt tojást ...

Én azért etetek 2 x , mert én sem bírom ki ha csak napi 1x kell ennem , és nem nagyon érdekel más mit ír, hogy a kutya ösztönlény , számomra NEM ! nekem ők a gyerekeim , és a gyerekemet sem 1x fogom majd etetni :S

Jól etetsz kedves kérdező , de ha meg tudod oldani adj neki reggel is egy keveset :)

2010. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!