Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lemondanál a kutyádról, ha...

Lemondanál a kutyádról, ha elvesztenéd a munkahelyed?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 22:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem,inkább én nem ennék.
2010. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
NEM NEM és NEM. Nem lehet végre felfogni hogy valakinél az soha, az soha és kész!?
2010. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Remélem viccelsz?

A gyerekedről is lemondanál, ha nem lenne állásod, ez kb olyan. Amig neked van mit enned, addig a kutyusnak is jut, és hidd el, a szar percekben az a kisállat végig hű társad marad.


Szép gazdi vagy, szegény kutyus :(

2010. jan. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha tényleg olyan szinten nem lenne pénzem, hogy nem jutna az etetésére, állatorvosi kezelésére akkor én lemondanék róla a kutyám igényeit szem előtt tartva. Önzőség lenne, hogyha hagynám éhezni, szenvedni mert nincs pénzem csak azért, hogy nekem ne fájjon, hogy meg kell válnom tőle. De csak és kizárólag ismerőshöz, leinformálható helyre adnám, ahol rendesen gondját tudnák viselni.
2010. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Így most azt mondom, hogy nem. Biztos csak átmenetileg lenne nehezebb. Bár van olyan ismerősöm, aki két éve próbál állást szerezni, szinte sikertelenül, mert igaz, hogy talál, de be sem jelentik, meg elfelejtenek fizetni. Neki nincs és nem is volt kutyája, de hát így tényleg nem tudná tartani. A munkanélküli segély épp hogy az embernek elég arra, hogy ne haljon éhen, de egy kutyát etetni, orvoshoz vinni belőle...


Ha le kellene mondanom róla, a szívem megszakadna, de ha abba belegondolok, hogy mondjuk havi harminc-negyvenezerből kellene huzamos ideig fenntartani magam. Lehet egy idő után beletörődnék abba, hogy nincs rá pénz. Mit tennék mondjuk, ha hirtelen műteni kellene? Jó hát a gyerekemet sem passzolom le de az más. Nem abból, hogy a kutya nekem nem ér annyit, de a gyerekre másnem a családtól össze lehet koldulni a pénzt, vagy segélyt kérni, de ha ezt egy kutyára kérném, csak körberöhögnének.


Egyébként érdekesnek találom, hogy itt mindig mindenki azzal jön, ha nincs pénzed prémium kutytápra, oltásokra, kutyaiskolára, akkor ne legyen kutyád. Viszont ha valakinek úgy megváltoznak a körülményei, hogy magát is alig bírja fenntartani és belátja, hogy többé nem futja a kutyára, akkor ő a véres rongy.


Erre nem lehet felkészülni. Azt se hinné senki, hogy az ő házát elviszi a bank. Amíg valaki nincs igazán szar helyzetben egyszerű odamondogatni.

2010. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
99%
3 hónapja vagyok munkanélküli. Régebben is voltam, akkor több ideig. Meg sem fordult a fejemben, hogy a kutyámat elajándékoztam. Pedig volt, hogy műteni kellett, akkor zaciba csaptam az ékszereimet. Nincs lehetetlenség csak tehetetlenség.
2010. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
99%

23:08-as vagyok:


Szerintem nem az fájna a kutyunak, hogy néha csak pár falatot kap, ami esetleg csak egy ideig tartana, hanem az, hogy a gazdi eldobta.

Egy kisállat nagyon ragaszkodik, éhségben szegénységben is azt tartja szem előtt, hogy a gazdija vagy. Szeret és csak ez számít, de abba bele is betegedhet, ha odaadod másnak. Én tapasztaltam. Volt egy ismerős, oda adta a kutyust, jó helyre került, de teljesen bele betegedett, hogy nincs ott gazdi. Nem evett..leépült, elpusztult.

1 hónapban szerintem van egy 1000-esed, annyit tuti lesz. Abból veszel egy zsák tápot, és máris van mit ennie a kutyinak, megoldható. Nekem ne mesélj, hogy annyid sem lesz, akkor te is éhen halnál.

2010. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
99%
Remélem vicceltek. Édesanyám rokkant nyugdíjas. Csupán 48 ezret kap havonta. Eléldegél, nagyon nehéz, de elvan. Van 2 macska és 1 nagy kutya. Elmondanám, hogy mivel főz magának így is úgyis, az állatoknak is jut. Soha nem éheznek, ezek kifogások.
2010. jan. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%
Igen... Lehet hogy nem vagyunk olyan helyzetben ahol ezt "meg lehetne érteni", de teszünk is érte hogy ne legyünk! Pl nekünk nincs házunkon hitel mert apám saját kezével építette! Nem csinálunk magunknak adósságokat, hitelt nem szülünk 10 gyereket csak annyit amennyit fel tudunk nevelni, és állatot is csak annyit tartunk amennyire van pénzünk! Na ne mondja nekem senki hogy teljesen ártatlanul el lehet veszíteni mindent hogy még a kutyát is el kelljen ajándékozni!? Az igenis az illető hibája!
2010. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
99%

Soha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Valami megoldásnak mindig kell lennie.

2010. jan. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!