Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lemondanál a kutyádról, ha...

Lemondanál a kutyádról, ha elvesztenéd a munkahelyed?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 22:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

23:20-as vagyok:


Pont most olvasom egy hasonló kérdésnél, hogy az illető maradékot kap a szomszédtól és azt adja a kutyusnak.


Szerintem nem rossz ötlet. Ha nincs más megoldás, kérdezd meg a szomszédot, esetleg nem adná-e neked a maradékot, ahelyett, hogy a kukába dobja. Egy kis megmaradt csont. leves stb. Pont elég egy kutyusnak, de ennyi szerintem nálad is megtalálható.

2010. jan. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%
novemberben kiraktak a munkahelyemről, mégis megvagyunk:) és mégcsak nem is éhezünk..soha nem voltam máról a holnapra élő típus, hitel nincs a lakásomon, igazából nincs miért aggódnom... a kutya még mindig royal cannint eszik:)... ez kevés ahhoz, hogy lemondjak róla, talán ha átmegy rajtam egy kamion:S
2010. jan. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%

00:14-es. Imádlak. Annyira örülök, hogy vannak még ilyen emberek, akik nem egy rossz dögnek nézik az állatot, mint a többség, hanem egy élőlénynek.

00:12-es voltam.

2010. jan. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy a legnagyobb problémát az állat etetése jelentené, hiszen az azért megoldható, ahogy azt az előző kommentekben is írták.

Nehezebb probléma, ha esetleg másik városban kell albérletet találnod, és mondjuk egy nagytestű kutyád van... (Előtte esetleg kertes házad volt) Nem szívesen adnak ki lakást kutyás embernek, ráadásul, ha sikerül is lakást találnod a szomszédaid garantáltan rád szállnak, mert félnek a kutyádtól, vagy közlik, hogy állatkínzó vagy mert lakásban tartasz egy nagy kutyát... (tisztelet a kivételnek, de mindenhol volt szerencsém ezekhez az emberekhez)

Ennek ellenére a kutya nem lett elajándékozva, de előfordult, hogy nem tudtuk, hogy hol alszunk másnap!


Sajnos a mai bizonytalan körülmények között nem egyszerű, ezért nem ítélem el azt sem aki egy másik szerető családot keresnek az állatnak.

2010. jan. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
95%

Ha hasonló körülmények közé keverednék megprobálnám első lépésként a tápját lecserélni olcsóbbra pl. acana -> dog chow plusz adnék neki maradékot is. Én akkor, csak is akkor válnék meg kutyámtól, ha már minden kötél szakad és mindent követ megmozgattam ( lehetőséget kihasználtam). Mert nincs rosszabb, amikor egy kutyának meg kell válnia hűn szeretett gazdájától. A kutyafajták döntő többsége nehezen viseli a megrázkodtatást.

Fel lehet fogni egy fajta próbatételnek is. A hűség próbatétele ez ! A gyerekeidet sem küldöd az utcára, mert elveszítetted a munkahelyedet, vagy tévedek?

2010. jan. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
97%

Könyörgöm, meddig eröltetitek még ezeket a kérdéseket? Mi lesz a következő? Megválnék-e a kutyámtól, ha a vonat levinné mindkét lábamat és már nem tudnék futni járni vele? NEM! Nem azért került hozzánk, mert volt a havi költségvetésemben felesleges 2000 forint, amit éppen egy kutyára gondoltam ideig-óráig költeni. Átgondoltam, minden körülményt számba vettem (orvos, oltás, táplálék, jövőbeli terveim, gyerekek, lakás stb.) és úgy döntöttem, hogy az elkövetkező tízegynéhány évemet szeretném egy négylábúval megosztani. Ebben semmi nem gátolhat meg! Amíg nekünk jut ennivaló, addig neki is mindig tele lesz a tálja, legfeljebb olcsó táppal, vagy átmenetileg akár az óvodai/iskolai/éttermi stb. maradékkal (bárki elkérheti), de hidd el, a kutya ezt sosem fogja a szemedre vetni!

Ha pedig nincs munkám, nem várom meg, amíg az utolsó forintom is elfogy, hanem idejében elmegyek akár utcát söpörni, havat lapátolni, takarítani, bármit, hogy pénzem legyen. Sosem voltunk gazdagok, de egy családnak a legrosszabb helyzetben is legyen 30-40 ezer forint tartaléka. Pl. mit csinálsz, ha te magad vagy a gyereked betegszik meg? Egy komoly betegség ennek a többszörösét is elviszi gyógyszerköltségként! Pl. a fiam aszthmás, a havi gyógyszerköltsége 21ezer forint, ez ahhoz kell, hogy életben maradjon! Hol van egy influenza, egyéb fertőzés, egy oltás, stb. költsége??? Tán magatok is inkább meghaltok vagy új családot kerestek? Ugye nem? Fogadjátok el, hogy van, aki másképpen gondolkozik, mint ti. Mi mindig, minden körülmények között megoldjuk, meg fogjuk oldani, hogy a bevállalt állat velünk maradjon.

2010. jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem
2010. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanaz a kérdés naponta 5 verzióban, na de lássuk csak...

- én FELMONDTAM a munkahelyemen a kutya miatt. Volt egy nagyon jó állásom, sok pénzzel, de stresszes volt, kiégtem, depressziós voltam, aztán mondtam magamnak, hogy ez így nem mehet tovább, most vagy a vonat alá ugrok a stressztől, vagy megváltoztatom az életemet. És így lett. Felmondtam, megvettem a kutyát, és elmentem részmunkaidőben takarítani... most ezt csinálom. Pénzünk kevesebb van, mint korábban, de mivel a takarítások között van pár óra szünet, így a napközbeni séta is meg van oldva...

Sokan el sem tudják képzelni, hogy miket lehet dolgozni. Szórólapozni, újságot kihordani, télen havat lapátolni - ilyen munkákat bármikor lehet alkalmilag találni, és abból összejön az a plusz pár ezer ft, amit abban a hónapban a kutyára kell költeni. Amúgy meg albérletet is lehet kertes házasat találni, csak annak az az ára, hogy mondjuk naponta kell vonatozni/buszozni a munkahelyedre... csomó vidéki ház áll üresen, mert kihaltak belőle a lakók és a városi rokonok meg eladni nem tudják, így viszonylag olcsón kiadják, mert mást nem tudnak vele kezdeni. Csak meg kell találni az ilyen házakat is. Kifogásokat mindig lehet találni mindenre, de megoldásokat is.

2010. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
98%
Én mindig szerettem volna kutyát. 5 évig laktam albérletben, sehol nem engedték volna az állatot. Csak akkor lett kutyám, mikor saját lakásba költöztem. De lehet amúgy találni kutyás albérletet is, csak nagyon-nagyon nehéz.
2010. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
98%
Nekem anno ajánlottak egy munkát, ahol kaptam volna ingyen, úgymond szolgálati lakást. Van 2 macskám. Mondtam, hogy nem jó, mert őket nem vihetem. Anyum azt mondta hagyjam ott őket a mostani albérletemben. Úgy megsértett ezzel, hogy napokig nem beszéltem vele. Természetesen azóta is inkább fizetem az albérletet. Egyszer és mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelíditettél.. Nálam szó szerint értendő.
2010. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!