Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak panelba?

Milyen kutyát válasszak panelba?

Figyelt kérdés

Még mielőtt jönne a nyálverés, hogy kutyát panelba állatkínzás, az ilyen kommentelők inkább ne.

Szóval díszkutyák kizárva, mert nekem nem kiállításszökevény és nem felmosórongy kell hanem kutya kell akit nem a kozmetikus neveljen hanem én, értem ez alatt a yorki és hasonló kutyikat.

Amik eddig szóba jöttek:

- tacsi

- jack russel terrier

- beagle

- shar-pei (szemfelvarrás? valaki elmagyarázza?)

- francia bulldog

és ami nekem pedig a személyes kedvencem az az amstaff (bár őt a velem együtt élő személy nem biztos hogy tolerálja, mert nem tetszik neki. Mondjuk nekem meg az nem ami neki de ez részletkérdés). De félek a méreteitől egy picikét, illetve hogy rajtam kívül nem biztos hogy más is tudná kezelni (az ereje végett egy idősebb nőt azért szerintem földre ránt ha arról van szó).

Továbbá nem tudom melyik kutyusnak általában mekkora a mozgásigénye. Jelenleg 2 műszakban dolgozom, van aki el tudja vinni sétálni nap közben, de a munkám végett az hol az esti hol pedig a reggeli nagyobb "tréning" kimaradna, vagy eltolódna. Nyilván függ a kutya személyiségétől is.

Akinek van tapasztalata a panelban való kutyatartásról, kennelekről, és egyéb az interneten nem vagy alig fellelhető információkról na az írjon kommentet.



2014. okt. 17. 17:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem shit-zu kutyusom van, ès semmi gond nincs vele. Direkt olyan a fajtàja,hogy panelba való. Szerintem eleinte kell lerakni kutyapelenkàt, újsàgot. De egy idő utàn megszokja, tudni fogja mikor megy sètàlni. :) Ès majd kibírja. A szőre kicsit problèmàs lehet, könnyen kócolódik, gyorsan nő. De egy kutyakozmetikus mindent helyrehoz:) Az is szokàsa (szerintem az összesnek), hogy szeret az ember làbànàl aludni, mivel règen a csàszàrok làbàt melegítettèk. De szeretnivaló, csalàdbaràt:) Helyesíràsi hibàimèrt elnèzèst. 11/l
2014. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elnèzèsr a rossz vàlaszèrt, nem olvastam el vègig a kèrdèst!:D
2014. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Hlusek Ency válasza:
Máltai Selyem
2014. nov. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!