Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan rossz a kutyapelen...

Miért olyan rossz a kutyapelenka? Miért szidja mindenki?

Figyelt kérdés

Én ÁLLATORVOSI JAVASLATRA vettem pelenkát a kiskutyának. Az állatorvos és az ottani kutyapatikus nő is azt mondta, ők használták, bevált, utána simán szobatiszta lett, ne higgyek el minden hülyeséget, amit olvasok. Csak tudni kéne az embernek is, hogyan kell rászoktatni a kutyát és mire kell figyelni.

Nekem még hetekig nem lesz lehetőségem kivinni a kutyát, öt percre sem, egyszóval muszáj lesz a pelenka.

De miért szidja mindenki?

Úgy érzem, volt egy-két ember, aki rosszul járt, ezt elmondta pár ismerősének, akik terjeszteni kezdték hogy húderossz ez a kutyapelenka, és azok is átvették, akik egyébként még életükben nem láttak pelenkát csak képeken.

Néztem itt is, aki jót merészel mondani róla, az azonnal le van pontozva.

Nem értem. Ha valakinek bevált, az bűn?



2014. okt. 18. 19:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A pelenkát nem tőlük vettem, hanem nagy állatkereskedésből.

Az pedig, hogy drága, nem probléma.


Nem feltétlenül azt mondom, hogy tapasztaltak, de nekik bevált a pelenka, és ajánlották nekem is. Voltak kételyeim, mondtam is nekik, de azt mondták, kicsi az esély, hogy nem válik be. Teszek egy próbát. Mire odáig jutunk, hogy kimehetne, addigra régen beszokott a benti pisilésre is, egyszóval...

2014. okt. 18. 22:22
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Uncsim kutyáját kiskorában pelenkára szoktatták. Végül azt hiszem, lemondtak róla, de a kutyus gond nélkül szobatiszta lett, szóval nem okoz "maradandó károkat" a kutyában (legalábbis náluk így volt).

Mondjuk az nekem is furi, hogy valahol csak azt olvasni, hogy bármi baj van (lelki, fizikai, nevelési) irány az állatorvos, máshol meg, hogy nem kell feltétlenül mindenben hallgatni rá. A kettő együtt mindenesetre nem megy.

Én anno a kutyusom érkezése előtt csak könyveket olvastam, kerültem a fórumokat, pont azért, mert az emberek véleménye sokban eltér, és nehéz kiszűrni a hasznos dolgokat.

Mindenesetre én nem használtam kutyapelenkát, hanem a tenyésztővel lebeszéltem, hogy kifizetem a kutyus oltásait, és tartását 8 hetes korától, de addig maradjon nála, amíg nincs meg a védettség.

2014. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, utolsó!

Vigyázz, az első bekezdés miatt mindenki le fog pontozni.


Az én esetemben keverék kutyusról beszélünk, nem tenyésztős, csak egy ismerősöm befogadott egy kóbor kutyát, aki, mint kiderül, vemhes volt.

Az ismerősöm vidéki, öreg, nem igazán foglalkozik a mai kutya egészségügyi dolgokkal. Imádja őket, eteti rendesen, de hát... Oltás, féreghajtás nincs.

2014. okt. 18. 22:30
 14/17 anonim ***** válasza:
77%
Én meg 27 éve használok áramot a lakásban, mégse lettem villanyszerelő :)
2014. okt. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha belegondolsz, kutyát sétáltatva is találsz pár olyan embert, akik aztán megmondják a frankót, hogy ők hogyan nevelték meg a kutyájukat. és mindegyik válasz eltérő lesz.

Az orvosi dolgokhoz is minden ember másképp áll. Mindenki tök mást fog mondani.


Szerintem meg egyszerűen minden kutya más és ezért mindig a gazdinak kell kitapasztalni, az ő kutyája milyen is és ehhez milyen neveltetés, módszerek, gyógymódok szükségesek.


Gyerekeknél is; akad, akinek azt mondod nem és leül a popsijára és csöndben színezget tovább a másik meg a földön fetrengve visít, van akit elviszel orvoshoz és némán tűri, a másik ordít, van aki makk egészséges, a másik folyton beteg, stb.

2014. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

Nekem mindkét kutyám pelusra volt szoktatva (tenyésztő ajánlására).

Az egyik 100% szobatiszta - ő már a tenyésztőnél is pelusozott.

A másik nem 100%. Ezt onnan gondolom, hogy van egy kis, bordó szőnyegünk, egyszer feltekertem takarítás miatt (nem szoktam, csak arrébb tolom általában) és az alján látszott két nagy folt... hát, nem túl kellemes ráébredés volt, de ez van.


A tényállás az, hogy atombiztos eredményt a 2 óránkénti pisiltetéssel lehet elérni. A pelus azért lehet veszélyes, mert a kutya később a szőnyeget is annak gondolhatja. Ez nem csak otthon lehet kellemetlen, hanem bárhol, ahol szőnyeg van. Ettől függetlenül nem lehetetlen pelenka használata mellett szobatisztaságra nevelni a kutyát. Meg ha csak 2 hétig lesz így, és utána tudod vinni nagyon gyakran, akkor még nincs veszve semmi. Mondjuk ez kutya függő is, az enyémek mindig jobban szerették kint végezni a dolgukat.

2014. okt. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%
A családban 3 kutya van, mind3 lakásban, 8 órában dolgozó emberek kutyájaként. Mi pelust használtunk végig. Csak arra végzik a lakásban a dolgukat. Ha megyünk sétálni akkor kint is nyugodtan WC-nek. A lakásban soha nem csinálnak rá a szőnyegekre. Tudnak különbséget tenni. Szerintem 8 órás munka mellett aki kutyát tart annak hasznos a pelenka. Persze mindenki másképp látja.
2014. okt. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!