Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy házban lakunk egy cirka...

Svacak kérdése:

Egy házban lakunk egy cirka 50 kg-os pittbullal, aki vadászik a kutyámra. Eddig kétszer támadt ránk póráz nélkül, a legutóbbi támadás miatt az ügyeleten kötöttem ki mert megmart. Bejelentés megvolt, de még mindig elengedik. Mit tehetek még?

Figyelt kérdés

Az én kutyám 13 kg, pórázon visszük, csak menekül, a pitt póráz nélkül rohangál a lépcsőházban és a lakótelepen.

Többször kértük a gazdákat is, tegyék pórázra, de azóta is szabadon eresztik (saját bevallásuk szerint meg se tudják tartani ha kitör, nem is biztos hogy volt valaha pórázon).



2014. okt. 20. 11:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Figyelmeztessétek a tisztelt "gazdákat", hogy beszereztetek egy paprika sprayt, és használni is fogjátok, ha ne adj' isten szükség lenne rá.

A következő tippem a rendőrség.

2014. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%

Ja és annyi, hogy a kutyát közterületre engedni póráz nélkül szabálysértés. Ha 8 napon túl gyógyuló sérülést okoz, akkor bűncselekmény, amiért természetesen nem a kutyát, hanem a gazdáját fogják felelősségre vonni.


A gazdáknak üzenem: szájkosár, fojtó nyakörv (ha már ennyire töketlenek), kutyaiskola.

2014. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Magyarul a rendőrségnek senki nem szólt.
2014. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19%
a kedves gazdival elbeszélgetni ?? ( én valószínűleg kicsit bántalmaznám, amolyan negatív megerősítésként, majd miután felgyógyult ,megbeszélnénk a továbbiakat. a kutyus ??? lelőném, vagy elvinném ,jó messzire. beadnám egy menhelyre. persze a gazdi nélkül. de én megtenném, mások pedig nem . a kutya nem tehet róla, de veszélyes. ezt pedig SZERINTEM NEM SZABAD HAGYNI.
2014. okt. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%

Na most nekem csak az a furcsa, hogy egy pit, akár normál méret akár extra giga nagy (persze akkor sincs még az 50 kg környékén sem) ha rátámad egy 13 kg-s kutyára és az valóban támadás akkor a kiskutya már nem él.

Persze idegesítő ha valaki nem bírja irányítani a kutyáját még akkor is ha az egy yorki, de biztos, hogy támad az a kutya?

Mit csinál pontosan és te mit csinálsz, hogy még mindig él a kutyád? Nem említetted vagy csak elsiklottam felette, hogy varrni kellett volna vagy csak megfordultatok volna állatorvosnál...

2014. okt. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A kutyám pórázon volt, mögém menekült és mivel a pitt meg átharapta a lábamat a pórázzal együtt. A kutyám így elszabadult és elrohant, a pitt utána és sikerült lehagynia. Így úszta meg ő sérülés nélkül és meg a sürgősségin kötöttem ki.

Nyilván mi vagyunk a hibásak, ahogy azok a lányok is, akiket megerőszakolnak, mert túl kihívóan öltöznek..

Sajnálom ha csalódást okozok azzal, hogy megúszta a kutyám, én örülök neki. Beszereztem paprika sprayt, egy vascsövet.

Ha az én kutyám pórázon van, jogom van hozzá, hogy a másik kutya ne rohanjon nekünk. PONT. Kösse meg, vagy képezze ki úgy, hogy bármikor vissza tudja hívni, vagy ne akarjon olyan kutyát, ami veszélyt jelent a környezetére, ha valaki nem ért hozzá.

2014. okt. 21. 09:55
 17/21 A kérdező kommentje:

Félreértések elkerülése végett, most egy közepes kis mixem van, de korábban nagytestű kutyáink voltak, tudom mikor támad egy kutya. És a pittbull gazdiknak/rajongóknak nem kell nekem esni, tudom hogy jó kezekben ezek nagyon kedves kutyák, csak hozzá nem értő, buta gazda kezében veszélyesek. Én engedelmességi vizsga letételéhez kötném a tartásukat, de ez már az én egyéni véleményem.

Beszéltem a gazdikkal, nem is egyszer, de nagyon buták szerencsétlenek. Azt mondták én vagyok a hibás és szemét mert nem hagytam hogy a kutyájuk széttépje sz enyémet, hanem közbeavatkoztam. Szó szerint idézve. Persze, mert így bajba kerülnek a személyi sérülés miatt. Valószínűleg rendőrség lesz a vége, eddig csak fenyegettem őket vele, mert nem akartam egy házban lakni olyanokkal, akik gyűlölnek, reméltem ha megijednek az elég motiváció lesz hogy ne engedjék többet el. Köszönöm a tanácsokat, sokat segítettetek!

2014. okt. 21. 10:09
 18/21 anonim válasza:
De még mindig nem mentél el a rendőrségre pedig leírta Xa23on ember... Segíts magadon az isten is megsegít... Ne legyél tehetetlen... Uristen
2014. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben igenis rendőrségi feljelentés. Sajnos a kutya rossz kezekben van.
2014. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
Sajna sokszor a rendőrség is carik a dologra :(
2014. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!