Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik kutyát ajánlanátok...

Ti melyik kutyát ajánlanátok kertes házba?

Figyelt kérdés
Nem tudunk megegyezni a feleségemmel. Ő skót juhász,én német juhász kutyát akarok. Tágas udvarunk van,tudnánk is vele foglalkozni.Azt mondták nekünk, ha nem tudunk dűlőre jutni,akkor tartsunk egyszerre kettőt, de nem felnőtt, hanem kölyökkutyát akarunk. Jól kijön majd egymással a két fajta?Kérem, azok válaszoljanak akik valamelyik fajtát tartják, akiknek már van tapasztalatunk. Köszönöm. Ja, és van hat felnőtt macska is az udvarunkon.

2014. okt. 23. 09:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én a fentieket figyelembe véve inkább a skót juhászkutyát javasolnám, még úgy is, hogy elvonatkoztatok attól, hogy egyike a kedvenc fajtáimnak. Egy collie jóval nyugodtabb, kevesebb benne a dominanciára, agresszióra való hajlam, amely mind a macskák, mind egy esetleges jövendőbeli gyermeketek (ha lesz) esetében pozitívum. Főleg ha kezdő kutyások vagytok, sokkal alkalmasabb is első kutyának egy többségében véve jámbor collie, mint egy pörgős munkakutya. A mai skótok tenyésztése - sajnos - már olyan szinten elment a küllem irányába, hogy ha jó helyről veszitek, sem valószínű, hogy egy 200%-on pörgő, mindenáron terelni, dolgozni vágyó kutyát kaptok. Persze, lévén juhászkutya még így is, szellemi és fizikai foglalkozást éppúgy igényel, mint bármilyen más kutya, csak nem mindegy, milyen mértékben. Sportolni persze lehet, sőt ajánlott is velük, de akkor is egy alapjában véve,,nyugisabb" fajta, mint a német juhászkutya. Nekem volt collie-m, a szőrápolás ne riasszon el titeket: heti egyszer-kétszer az egész bundáját átfésültem, illetve (mivel nem kiállítási, hanem örökbe fogadott kutya volt) az eü nyírást magam elvégeztem (a fenekénél,ill. a mancsokon) és ennyiben kimerült a szőrápolás, tehát nem egy ördöngősség, de ha nyírás tekintetében nem bíztok magatokban, havi egyszer a kozmetikus is megcsinálja potom pénzért. Egészség tekintetében pedig szintúgy velük jártok jobban (feltéve, ha megbízható helyről, valódi tenyésztőtől, nem pedig szaporítótól veszitek a kicsit) : a német juhászkutyát annyira agyonszaporították, amikor divatba jött, hogy lényegében egészséges csípőjű, normális kutyát Mo.-n szinte lehetetlen kapni még tenyésztőtől is, kivéve, ha munkavonalú kennelből vennétek - azok a kutyák viszont rengeteg foglalkozást és kőkemény munkát igényelnek. A collie-knál többnyire csak a különböző szembetegségek játszanak (CEA,PRA)illetve egy bizonyos gyógyszerérzékenység (MDR) de ezek örökletes betegségek, ha szűrt szülőktől, egészséges felmenőktől veszitek a kicsit, jó esélyetek van egy egészséges kiskutyára, míg egy nj-nél nehezebb jót kifogni.

És mivel tapasztalatot is kértél (ezt ugyebár csak a skóttal kapcsolatban tudok adni) : intelligens, barátságos, tanulékony kutyák akiknek a vérében van a jószág és a gyerekek szeretete. A miénk a szó szoros értelmében megőrült a gyerekekért, halála előtt két nappal, betegen is az volt neki a fontos, hogy amikor kivittük az udvarra a dolgát végezni, a szomszéd kislányig elvonszolja magát és hozzádugja a pofiját a kerítésen keresztül - de a mi gyerekeinkért is rajongott, ölelgethették, szeretgethették amennyit csak akarták, mert abból sosem volt neki elég. Bár a légynek sem ártott volna, nagyszerű jelzőkutya volt és a collie-k általában is azok, az viszont, hogy mennyire védené is meg a családot egy esetleges behatolóval szemben, egyedfüggő. Én viszont hiszem, hogy a legtöbb kutya fajtától függetlenül nekimenne annak, aki a gazdáját bántani meri. Szerintem a világ egyik leggyönyörűbb fajtája és mind küllemében, mind jellemében számomra ők a tökéletesek, de ez csak az én szubjektív véleményem persze - a német juhászkutyát is nagyszerű kutyának tartom egyébként, de ha én állhatnék ilyen választás előtt, hogy újra collie-t vagy nj-t tartsak-e, nem lenne kérdés, hogy az előbbit választanám. De igazából nektek kell dűlőre jutnotok, mérlegelni a feleségeddel, mi lenne a legjobb nektek és a kutyának, mennyire vagytok tapasztalt kutyások, mik a jövendőbeli terveitek, hajlandóak vagytok-e a szőrével foglalkozni vagy a kevesebb ápolást igénylő szőrzetű szimpatikusabb, stb.

2014. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!