Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jan Fennell módszerben kicsit...

Jan Fennell módszerben kicsit elakadtam, tapasztalat/vélemény?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy pár napja olvastam a Kutyapszichológiát, és nagyon megtetszett a módszer, azóta igyekszem alkalmazni. A probléma, hogy albérletben lakom és van egy lakótársam, aki ezáltal beletartozik a falkába jelenleg. Nem tudom eldönteni, probléma-e, ha ő nem alkalmazza a módszert amikor hazaér. Ritkán van itthon és elég trehány meg figyelmetlen, szal egyszerűbb lenne az életem, ha nem kéne mindig lesben állnom, h mikor jön (megy) haza.

A kérdés, hogy ha ő nem alkalmazza a kutyussal a módszert, viszont más vendégek igen, akkor abból lesz-e hátrány, megzavarja-e a kutyust?


2010. jan. 25. 00:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%

Azért Fennelnek is illene ilyet leírnia...

Az ember és az állatok képesek különböző élethelyzetekben más-más viselkedést tanusítani. Pl az ember máshogy visekledik otthon, és máshogy az iskolában. Az állatoknál is megvan, a kutyának nem okoz gondot betartani az álatalad megkövetelt viselkedést, és közben a lakótársaddal is kijönni. A kettő között persze lesz átmenet, de ez nem okoz gondot, mert a kutya nem fog lazábban viselkedni veled, feltéve persze, ha jól tanítod - itt jegyezném meg, hogy először etológiai ismereteket kéne szerezni, mert jó, hogy könyvből másoljuk a dolgokat, csak nem árt tudni azt se mit mért csinálunk...

2010. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, egyébként a könyv megmagyarázza mit miért csinálunk, meg valamennyire értek is a témához, csak azért merült fel bennem a kérdés, mert ugye fennell azt írja, h nem csak a gazda, de a család többi tagja is tartsa be a dolgokat, de ő ugye nem családtag, hanem lakótárs, és azért sztem ez tök más
2010. jan. 25. 12:43
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem bírja a család betartani, a volt barátom sem bírta. Bár én egyedül lakom, a volt pasim viszont napi szinten ott volt nálunk. Az én tapasztalatom az volt, ha nagy néha betartották, akkor minden oké volt. De általában nem tartották be. Ami lejött nekem, hogy teljesen mindegy volt, hogy nem csinálták, ugyanis a kutya láthatóan engem tisztelt, őket nem. Nekem szót fogad, nekik nem. Tőlem nem kunyerál, nem ugrál rám, a család többi tagjával és a volt pasimmal pofátlan. Szerintem ha mindenki részt vesz ebben, akkor hatékonyabb, de akkor sincs nagyon nagy tragédia, ha a többi falkatag nem kooperál. Akkor nagyon nagy valószínűséggel a kutya a rangsorban maga alatt fogja tudni a lakótársad. De téged ettől még elismerhet vezérnek. Abban viszont próbáld meg együttműködését kérni, hogy a kunyerálást ne engedje neki és ne potyogtasson kaját az asztalról neki.
2010. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!