Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutyára fojtónyakörv...

5 hónapos kutyára fojtónyakörv tehető? Nem lesz baja?

Figyelt kérdés
A kutyaiskolában azt mondták, az alapfelszerelés az engedelmes tanfolyamon. Nem sérti meg a nyakát? A fz egysoros láncfojtót simán nem is lehet feltenni(úgy, hogy ne fojtson)?
2014. okt. 26. 20:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Fojtó nem való kölyök kutyára. Amúgy lehet simán is használni a láncnyakörvet.
2014. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Nem, sőt felnőtt kutyára sem kell! Vidd másik kutyaiskolába!
2014. okt. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Kölyökre minek? Félre értés ne essék, nem vagyok semmilyen eszköz ellen, mert mindegyiket okkal fejlesztették ki és használják ma is, de hacsak nem kőkemény munkakutyád van -bár ilyen fiatalon én még rá sem raknék fojtót- fölösleges, sőt, ártalmas ezzel nevelni! Az már régen rossz, ha a kutyaiskola csak fojtóval tud "tanítani" egy kölyök kutyát! Én nagyon ajánlanám, hogy gondold át, hogy biztos ez-e a megfelelő hely a számotokra. Mégis melyik kutya iskola ez? Bár sajnos van egy sejtésem...
2014. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell fojtó nyakörv! Felnőtt kutyára sem!

Ha meg van nevelve, miért is kéne? Meg kell tanítani, hogy ne húzzon, és ne azért, mert különben fojtod.

2014. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
nem tehető rá,egyetértek az előzőekkel,nem ajánlom semmilyen kutyának:/
2014. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
A fojtó nyakörv nem egy kínérzet alkalmazásában használt eszköz. Kitűnően alkalmas a feltételes reflexek kialakítására. ( Ajánlanám neked nézz utána a Pavlov féle feltételes reflex lényegének.) Attól függ , milyen úgy mondd " személyiség" a kutyád? Erőteljes vagy inkább félénkebb.. ezektől is függ.. a fojtóláncot megszokja, alapból nem érez fájdalmat, csak akkor ha erős rántás van és becsípődik a bőre.. ( erre akkor van szükség ha nagyon aktív/ domináns a kutya stb ) Munkakutyákkal foglalkozom, ezért írtam meg a tapasztalataimat.
2014. okt. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Kedves előző! Pavlov az asszociatív tanulást fejlesztette ki, ami ételre alapul! Ő nem pozitív büntetést használt a feltételes reflex kialakításához. Én is ajánlom neked, hogy nézz utána Pavlov munkásságának. Fojtót pedig pozitív büntetésként használ az ember, tanításkor pedig normális kutyaiskolák, és normális munkakutyások nem használnak büntetést. Én nagyon nem értek egyet ezzel, hogy tanfolyami keretek közé fojtót használjon az illető, vagy fojtóval/szögessel/e-nyakörvvel nevelje le valaki a kutyáját a viselkedési gondokról. Ezek szerintem csak munkakutyákra valók, már tapasztalt gazda kezébe.
2014. okt. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Eredetileg munkakutyám van, német juhász, a szülők mindketten többszörös győztesek. De az én kiskutyámat hobbicélra vettük, családi kutyának. Nagyon okos, gyorsan tanul, csak a tenyésztője szerint egy kicsit akaratos. Néha valóban "alkalmi süket", de én nagyon nem vagyok híve az erőszaknak. Ezt a kutyaiskolát ajánlották nekem, itt a városunkban több kutyaiskola is van, de ennek van a legjobb híre. A nehezen nevelhető kutyákkal is jól boldogulnak, amelyeket más iskolában már nem tudnak rendbe tenni. Viszont az én kutyám még egy kifaragatlan gránittömb, nem hiszem, hogy neveléséhez, tanításához erőszakra lenne szükség. Már teljesen leszoktattam a kölyökkori harapdálásról (erőszak nélkül), ül, fekszik, marad. A behívás itthon szépen megy, de sajnos, nyüzsgő környezetben még nem. Szóval mivel egy gyönyörű, erős, nagy kutya, gyerekek is vannak a családban, ezért nagyon fontosnak tartom, hogy jól nevelt kutyám legyen. De nem drasztikus módszerekkel! Viszont a klikkerezés sem tetszik nekem, ezért is nem szeretném a tükör módszert alkalmazó iskolába vinni.

Ez a fojtó nyakörv viszont elgondolkodtatott, jó lesz-e ha ide hordom?

2014. okt. 27. 07:26
 9/19 anonim ***** válasza:
5 hónaposan még nem kell fojtó, ilyenkor még normál nyakörvben is te vagy az ersebb. Amíg te vagy az erősebb addig fölöslegesnek tartom egy ilyen segédeszköz használatát.
2014. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Látom, nem fogtok velem egyetérteni, de szerintem igaza van a kutyaiskolának. Munkakutyának legegyszerűbb egysoros fojtónyakörvben iskoláztatni. Nem lesz semmi baja tőle. Ha nem húz a kutya, nem fojt, lazán lóg, még annyira sem szoros, mint egy sima nyakörv. A sima bőrnyakörv inkább őrző-védőhöz kell (vagy hám). Dobermannokat képeztem vele, de a többi nagyobb kutyán (pl. német juhász) is fojtó volt munka közben.
2014. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!