Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutyára fojtónyakörv...

5 hónapos kutyára fojtónyakörv tehető? Nem lesz baja?

Figyelt kérdés
A kutyaiskolában azt mondták, az alapfelszerelés az engedelmes tanfolyamon. Nem sérti meg a nyakát? A fz egysoros láncfojtót simán nem is lehet feltenni(úgy, hogy ne fojtson)?
2014. okt. 26. 20:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
Még valami: a fojtónyakörv nem erőszak, mint azt sokan hiszik! Csak épp egy bőrnyakörv alig inger egy erőteljes kutyának, nem is fogja komolyan venni :) A fojtóval jobban lehet közvetíteni, korrigálni a feladatokat, míg tanul. Nem okoz fájdalmat, maximum ha annál fogva fellógatnád a kutyát úgy, hogy ne érjen a földre, akkor "fojt".
2014. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%

ma 11:39


+1

Azért, mert fojtó a neve, nem szükséges akként is használni. Működik sima nyakörvként is.

2014. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 coyote01 ***** válasza:
Bizonyos feladatokhoz bőr és láncfojtót használnak. Én jobb szeretem a láncfojtót láb melletti gyakorlatoknál és a napi sétánál. Viszont nem kell mindig fojtóra állítani, lehet simán használni mint egy egyszerű nyakörvet.
2014. okt. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hogy kell simára állítani? Ez egy sima egysoros lánc, a két végén egy-egy karika van.
2014. okt. 27. 17:38
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom egyébként, konkrétan mely gyakorlatokhoz akarják használtatni, mert mikor mi néztük az órát, az ülj, feküdj, jobbra fordul-balra fordul stb. gyakorolták, és a kutyákat virslivel (jutalomfalattal) motiválták. Aztán volt olyan, hogy az oktató megfogta a kutyát, a gazda elment távolra, aztán hívta. Egy kivétellel minden kutya rohant a gazdájához, arra az egyre egy hosszú, kb 15-20 méteres pórázt csatoltak, és úgy végezték a gyakorlatot, kissé rásegítettek neki, de itt sem láttam, hogy fojtogatták volna. Az oktató egyértelműen a falkavezér státus abszolút kiépítésére törekszik, én így látom, és feltétlen engedelmességet vár el a kutyától. Még most fogjuk kezdeni az alap engedelmességit.

Az én kutyám amúgy elég sok mindent tud már, de a sétáltatás egy kínszenvedés. Ez egy kertváros, a kerítések mögött abszolút szocializálatlan (az utcára soha ki nem vitt) kutyákkal, ő meg rohanna hozzájuk. Rettenetesen húz, amúgy is egy erős, nagy, kan kölyök. Próbáltam már a forgolódást, a visszarántást is , de nálam nem működött. Ezért is szeretném kutyaiskolába vinni. Csak egyedül ez a fojtó aggaszt, nem tesz-e kárt a kutyában?

2014. okt. 27. 18:04
 16/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%
5 hónapos kutyára tök felesleges TANÍTÁSHOZ a fojtó!!! Kajával, játékkal kell rávenni a dolgokra, nem pórázrántással. Még szocializálódni, oviban a többi kutyával játszani és a gazdival közös POZITÍV élményeket szerezni kéne neki...
2014. okt. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Járunk szocializálódni, kétnaponta kutyafuttatóban találkozik kutyákkal, bár nem biztos, hogy ez annyira élvezetes a számára, mert van egy-két kistestű "agresszor", akik állandóan a torkának esnek, a nagyszerű gazdáik meg meg is dicsérik őket érte(: Remélem, a kutyám egyszer felnő, és helyreteszi ezeket a kis méregzsákokat. A nagytestűekkel egy-két túlzottan domináns kantól eltekintve jól kijön.
2014. okt. 27. 19:36
 18/19 coyote01 ***** válasza:
A fojtót úgy állítod sima nyakörvre, hogy az egyik karikán átvezeted a láncot - így tud csúszni-fojtani - és abba a karikába akasztod a pórázt, ami megütközik, nem pedig abba ami csúszik. Szabályosan úgy kell felrakni - ha bal oldalon vezeted a kutyád ( most már lehet a jobb oldalon is ) -, hogy a fojtó része felül legyen, ne pedig alul.
2014. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Köszönöm a tippet az utánam felszólalónak!

Nekem nem kell utána néznem mert tudom ezt. Német juhász tenyésztőnél dolgozom. Egyébként ha te ennyire tudod hogy mondhatsz ennyi butaságot?

Sajnos tanúja voltam, hogy sok eszköz nélkül ugyan ellehet érni munkát, de nem PONTOS munkát! Nyilván aki egyszerűen csak azt akarja hogy engedelmes legyen a kutyája mint kedvenc és nem mint munkakutya nem kell feltétlen a fojtólánc és nyilván nem kell állandóan fojtón lennie..

Én meg figyelmedbe ajánlom Dr. Bíró Andor és Győri János: Kutyakiképzési kézikönyvet!

Igen és a kiképzőm 40 éve a szakmában van, szóval nem hinném hogy Te jobban tudnád nála! :)

2014. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!