Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaoviba fojtónyakörv?

Kutyaoviba fojtónyakörv?

Figyelt kérdés
Voltunk szombaton kutyasuliba. A kutyám 4 hónapos. Vittünk mindent, amit kell, kivéve fojtónyakörvet, gondoltam az csak a problémás kölyköknek kell, enyém pedig nem az. De amikor odamentünk, mondta a kiképző, hogy legközelebb vigyünk fojtót...Elég érdekesek voltak a pár hónapos spánielek, mopszok és tacskók fojtóban. Még soha nem voltam kutyaoviban, se suliban, úgyhogy fogalmam sincs hogyan működnek ezek a dolgok, de úgy érzem ez a fojtónyakörv nem stimmel. Normális ez, mindenhol használnak fojtót?
2012. okt. 8. 09:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ideje lenne másik iskolát keresned !
2012. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem, normális helyen kizárólag bőr vagy szövet nyakörvet használnak és a lehető legtöbbet szabadon vannak a kutyák. Szerintem többet ne menj oda! Hol van ez a kőkorszaki kutyaiskola?
2012. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
12%
Ne aggódj, fojtót használnak már az oviban is, ez nem azt jelenti, hogy megfojtják a kutyát...ott is használtak ahová mi jártunk anno.
2012. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csak a problémás kutyák kapnak az oviban, de azok is csak bizonyos mérethatár felett. Mopsz, tacsi és hasonló kutyák sose, egy-két idősebb és problémás német juhász, sarplaninac meg mali már igen.

Melyik suli volt ez? Én biztos körülnéznék és keresnék egy másikat.

2012. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Többet nem is megyek, sajnos nekem ez a módszer nem tetszik. Szigethalmi kutyasuliban voltunk. Amúgy minden más rendben volt, kedvesek az emberek, a kiképző is jó fej, egyedül ez az, ami miatt én nem mennék oda szívesen többet. Ráadásul golden retriever, labrador keverékem van, tehát alapból egy nyugodt kutya, és szerintem röhejesen néznek ki a kölyökkutyák fojtóban.
2012. okt. 8. 10:09
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
Azért az a "fojtó" , ha nem fojtóra van állítva, ugyan olyan, mint bármi más nyakörv.Szóval magára a "fojtó nyakörv " kifejezésre nem kell mindjárt hideglelést kapni.
2012. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért az óvoda csak óvoda.. 3helyen jártam eddig oviba.. mindegyikben többet voltak a kutyák póráz nélkül mint pórázon.. És folytót sehol nem ajánlottak.. kifejezetten kérték hogy fiatal kutyákra ne rakjon az aki esetleg rakott..
2012. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A fojtó nyakörvet azért kérték, hogy megtanítsák a kutyákat láb mellet sétálni. Volt ott két 5 hónapos golden retriever, akikkel már régebb óta járnak abba az oviba, és még mindig nem tudtak normálisan sétálni, se fojtóval, se anélkül. Nekem nincs ilyen problémám, és ezért nem értem, hogy ha normálisan láb mellett közlekedik a kutyám, akkor miért kötelezik nekem a fojtót. Amikor a kutyák szabadon játszottak, fojtó le, amikor gyakorlásra került a sor, fojtó fel. Sok kutyán hiába volt fojtó, ugyan úgy húzták a gazdájukat. Én ellenzem a fojtót, nehogy már egy kölyökkutyát ne lehessen anélkül megtanítani a normális sétára...
2012. okt. 8. 10:29
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
jogos. amúgy sokkal többet el lehet érni egy szorosabb textil vagy bőr nyakörvel a fej mögött közvetlenül.. Ha már mindenképpen eheze a módszerhez ragaszkodnak.. Egyébként Klikkeres képzésnek nézz utána Interneten meg könyv is van. Otthon is lehet csinálni nem kell feltétlenül iskola. Nekem nagyon bevált. A 3hónapos kutyám lábmellet jön ha éppen nem szaglászik.. Magától bejön ballábhoz. A 10hónaposnak meg már megy hogy rám is néz közbe.. Klikkerel 15perc volt a nagyobnak megtanítani..
2012. okt. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet, olyan ovit keress, ahol:

- a kiskutyák sima nyakörvben vannak és sokat játszhatnak egymással

- a képzés alapja a jutalmazás, de használnak kényszerítő eszközöket is, ha kell

- a foglalkozások fő témája a következők legyenek: laza póráz (ami nem egyenlő a láb mellett meneteléssel, azt bőven elég 6-7 hónapos kor fölött elkezdeni, mindennapi sétakor úgyis a laza póráz kell, mert láb mellett nem tud pisilni meg ilyenek); behívás gyakorlása, kutya-gazda kapcsolat erősítése, a kiskutyák egymással való játéka, önbizalom fejlesztő feladatok (pl átmenés kúszón, zörgős talajon meg ilyenek), gondolkodást serkentő feladatok (jutifalat keresés, klikkeres formálás) és alap engedelmesség (ül, fekszik).


Ajánlom az Ebgondolat Kutyaiskolát, igaz, hogy Diósdon van, de ha Szigethalomról jársz be, az azt jelenti, hogy pontosan olyan távolságról, mint amilyenről mi jártunk - én mindkét kutyát ott oviztattam, s nagyon megérte. Most más rendszere van a kutyaovijuknak, mint amibe én jártam, de gyanítom, hogy inkább még jobb lett, mint rosszabb. xD

2012. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!