Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanitani a...

Hogy lehet megtanitani a kutyánnak hogy ne huzzon séta közben? 1éves a kutya, vettem már folytot is, meg minden, de nem nagyon használ, probálkoztam jutalomfalattal mikor kimegyünk a kapun, de akkor is huz! Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 09:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Én a folytós nyakörvet tudom ajánlani. Amikor a kutya húz lábhoz vezényszóval magadmellé rántod , és nemvársz rá hanem mentek tovább és a vezényszó kiadása után jöhet a dícséret/jutalomfalat neki.
2010. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Na, az én kutyámat próbálnád meg folytóval nevelni! Rohadtul nem hatja meg a dolog. Képes volna egy autót elhúzni folytóval, de akár fel is lógathatod rá, szuszog tovább. Egy haszna viszont van a láncnak: ha nem folytóra állítjuk, akkor csak át kell vetni a nyakán, beleakasztani a két karikába a karabínert és máris rajta van. Hosszúszőrű kutya szőrét sokkal kevésbé készíti ki a vékony egysoros lánc, mint egy hagyományos nyakörv. Nevelésnél-tanításnál pedig továbbra is az erőszakmentes módszerekre voksolok.
2010. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A fojtósnyakörv erőszakmentes , mivel kellemetlen a kutyának és nem fáj neki.Lehet h a kutyád megszokta a feszes pórázt és hogy szorítja a nyakörv azért nem érdekli. Volt 1 idő mikor az enyémet sem nagyon érdekelte h szorul rajta a póráz , de ilyenkor kell rajta rántani 2szer 3szor egy nagyot és tudnifogja h hogyan kell mennie , és persze ha ugymegy ahogyan akarom akkor megjutalmazom.
2010. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

hát probálkozok ezzel a fojtos nyakörvvel,de egyszerüen nem megy a dolog,rángat nagyon, hiába van rajta a fojto,meg adnám én a jutalom falatot neki,ha ott van láb mellett,nem érdekli!!

érdeklödtem,és azt tanácsolták,hogy van az a tüskés folyto vagy hogy hivják,amit befelé is lehet hajtani,és állitolag azzal megy a dolog!!

van vkinek tapasztalata ebben,?

ha igen légyszi irjon,mert már seretném ha láb mellett menne a kutyu,hiába gyakorolok nem nagyon hatja meg a kutyát semmi!!

elöre is köszi!!

2010. febr. 3. 22:12
 15/21 anonim ***** válasza:
Az előző oldalon leírtam mit csinálj (01-26 11:55), nem olvastad? Nekünk 1 hét alatt is sokat javult a helyzet, 1 hónap után pedig már gyakorlatilag nem húzott. Szöges nyakörv hülyeség, a folytó meg nem minden kutyánál jön be, de ezt is leírtam korábban.
2010. febr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugye a szöges fojtót kipróbálod a saját nyakadon, mielőtt a kutyára teszed? A kutya nyaka nagyon érzékeny, ez már-már állatkínzás. Ha mégis emellett döntesz, mielőtt felteszed a kutyára, tedd a nyakad köré úgy, hogy a szögek érintsék a bőrödet, majd képzeld el, hogy valaki egy bazinagyot ránt rajta...


Én inkább azt mondanám TÜRELEM! Nem megy egyik napról a másikra, pláne, hogy egy éves, és ehhez van hozzászokva. Hamarabb is eszedbe juthatott volna, de mostmár legyél türelmes, olyasmit követelsz tőle, ami eddig nem volt egyértelmű neki. Olvass utána, felejtsd el az erőszakos módszereket, hidd el, sok türelemmel, kitartással erőszak nélkül jobb és maradandóbb lesz az eredmény.

2010. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A szöges nyakörvet semmiféleképp nem ajánlom.Ez a nyakörvet csak a nagyon agresszív kutyáknál szokták használni kiképzéskor, kutyakiképző felügyeletével.Türelem kell egy kutyához nempedig erőszakot alkalmazni mindenre amit nemúgy csinál ahogy akarod, ezt tartsd észben !
2010. febr. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

azt mondjátok meg, amikor klikk és falat - akkor hány kezed van? :) mert egyikkel klikkelsz, másikkal a jutalomfalatot veszed elő a zsebedből, a harmadikkal meg fogod a kutya pórázát?... ezt soha nem értettem, hogy hogy kell csinálni...

A válaszom erre: Már bocs, nem kötekedni akarok, de olyan ügyetlenek vagytok, hogy ezt nem tudjátok megoldani??? Találd fel magad, ne légy már ennyire béna! Hol éltek ti? Ne játszátok már a az ostoba szőkét!

2011. febr. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Legyél nyugodt és magabiztos és ha már a kutya engedelmes és nyugodt akkor adrá a pórázt és te menj ki elsöként az ajtón ez nagyon fontos!!!!!!!!!!!!!!! A FALKA VEZÉR MEGY KI ELÖSZÖR AZ AJTÓN NEM A KÖVETŐ!!!!!! próbáld meg rövidebb pórázonn tartani és magad melé húzni valami esernyő, bot, tennisz ütőt elé tartani hogy ne menjen eléd se!!!
2013. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
folytót ne használj az SEMIT NEM ÉR!!
2013. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!