Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá apámat, hogy...

Hogy vegyem rá apámat, hogy lehessen kiskutyám? (többi lent)

Figyelt kérdés
Most született az utcában (kb . 2 hete)6 németjuhász kölyök . Az egyik kezdettől fogva tetszik eddig csak ő volt a kezem ben . Nagyon szeretném megtartani őt . Anyukám bele egyezett, hogy megtartsuk de apat valahogy ra kellene beszélni. Nem élném túl ha elviné valaki más. Mit csináljak hogy apa bele egyezzen ? Kérlek segítsetek.

2014. nov. 2. 20:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
49%

10-es! A tenyésztő azért tenyésztő, hogy minél jobban kiszűrje a beteg kutyákat, hogy jobbá, egészségesebbé tegye a fajtát. Ezért vannak az egészségügyi szűrések, hogy csak legyen már valami mutatója annak, hogy mit örökít az adott kutya... Normális tenyésztő eleve nem is vonja tenyésztésbe az olyan kutyát, amelyiknél felmerül a diszplázia. Más kérdés, hogy vannak akik ezt szigorúan betartják és vannak akiknek az enyhe még belefér... Ezért kell megválogatni, honnan vesz az ember kutyát.


Ha nincs eü szűrése a kutyának, akkor kb 50-50% az esélye annak, hogy a kölyöknek baja lesz a későbbiekben vagy sem... Szerintem ez azért elég nagy kockázat, mégsem egy kávéfőzőről beszélünk, ami ha elromlik akkor visszavisszük és kicserélik, hanem egy élő állatról, akinek lehet, hogy emiatt majd élete végéig fájdalmai lesznek... És az senkinek sem jó, sem a kutyának, sem a gazdájának.

2014. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
62%

Kissé nehéz a felfogásom, de ha jól értettem a tanácsadót, akkor az utcában született kiskutya diszpláziás, a menhelyi nem diszpláziás...

Egyszerűen kivédhető akkor a diszplázia: a kölyköket ki kel vinni a menhelyre, s onnan örökbe fogadni :-)


A kérdésre semmi információ híján nem lehet érdemi választ adni, a kutya egy élőlény, nem lesz mindig cuki kölyökkutya, időt, pénzt kell áldozni rá, nem szólva a tartásához szükséges körülmények biztosításáról, de ha mindezekkel nincs is gond, akkor is lehet még kizáró ok (pl. a családban valaki allergiás a kutya szőrre).


Érvelni persze lehet:

- Apa mit szólsz hozzá, hogy kiskutyám lesz?!

- Szó sem lehet róla!

- De nekem kell egy kölyök! Kiskutyát akarok, de ha az nem lehet akkor kisbabám lesz!!!

2014. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi hasonló cipőben jártunk.Évekig könyörögtünk egy kutyáért, majd három év múlva (májusban) kértem a szüleimet, had vehessek magamnak (!) egy kutyát.Az első kutyánk szaporítótól volt, de viszont a másodiknál ragaszkodtam a törzskönyvhöz. (80 ezer volt a kutya, plusz az út a tenyésztőhöz, vagy is 100 ezer) Ja, és a második kutyát egy napig kértem, másik nap már le lett foglalva.

Szóval, elsőnek is:

1.Tudj meg mindent arról a fajtáról amit szeretnél (ha van ilyen), és folyamatosan mond az apukád előtt.

2.Folyamatosan a kutyákról beszélj. (Talán belefárad apukád, és talán megengedi)

3.Mond meg, hogy Te fizeted ki, te gondozod, eteted a saját pénzeden! (persze ha csak van ennyi pénzed)

Nálunk is így volt.Anyukám megengedte, apukám nem.Amúgy ismerem az érzést, hogy belehalnál ha más elvinné Őt.Nálam ez egy háznál volt.Építettek egy házat pár utcával tőlünk, majd eladó lett, és úgy éreztem belehalok ha más megveszi...De ez persze hülyeség.. :D Bocsi, hogy sok fölösleges dolgot leírtam, de pár tipp legalább benne van...

2014. nov. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Mit tudsz adni egy nj-nek?

2014. nov. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!