Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyukámékat,...

Hogyan vegyem rá anyukámékat, hogy lehessen kiskutyám?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta szeretnék egy kiskutyát.(társas házba lakok és SZOBA KUTYÁRA gondoltam) Eddig még csak a dísz halakig jutottam(3 év könyörgéssel),de már nagyon akarok egy kutyát.
2010. ápr. 19. 17:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtetem,hogy 13 éves vagyok(bár ez nem tudom h lényeges-e).
2010. ápr. 19. 17:11
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Egy kutya nagy felelősség. A szüleid nyilván nem akarják, hogy a nyakukba szakadjon a kutya ha Te esetleg megunod. Egy kutyát le kell vinni akkor is sétálni amikor zuhog az eső. Hétvégén is fel kell kelned hozzá reggel, hogy levidd ha a szüleid nem segítenek be. Az is lehet, hogy nem álltok úgy anyagilag, hogy megengedhessétek magatoknak. Takarítani is kell utána és gondolom azt se akarják a szüleid, hogy a nyakukba zuhanjon még egy gond.

Sok oka lehet, esetleg kérdezz rá mi az oka, hogy nem engedik.


Ha esetleg ezek a gondok merülnek fel, próbálkozz egy másik állattal mondjuk tengeri malaccal, törpe nyuszival. Az ő etetésük, gondozásuk kevesebb kerül. Nem kell vinni sétáltatni, de nyáron őt is le tudod vinni. Persze nem lesz olyan okos mint egy kutya, de hátha ezt bevállalják a szüleid.

16/l

2010. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Nehéz eset, nagy felelősség egy kutya, meg sok gonddal jár, arról nem is beszélve, hogy ő sem nagyon szeret lakásban élni, lehet hogy a szüleid is ezen a véleményen vannak, hogy a kutyust előbb-utóbb ők fogják etetni, fürdetni stb.
2010. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kifogásuk az,hogy még mielőtt megszülettem tesómnak volt (ugyanebben a lakásban) egy kismacska és egyszer megszökött és eltűnt és anyukám ki van akadva hogy még egyszer nem akarja átélni,mert úgy megsajnálta(mondom neki én sem,de ezzel jár)viszont 3 éves korom óta akarok kutyát,és néha a szomszéd kutyájával is többet bánok,mint a gazdája és egyszerűen imádom a kutyákat és nem nagyon okozna gondot,hogy ha esetleg esőbe kéne sétáltatnom...(a nagymamámnak volt kutyája akit 10 éven át ismertem és reggeltől estig vele voltam ha nagyinál voltam)...
2010. ápr. 19. 17:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is 13 évesen kaptam az első kutyám. Most 15 vagyok. Én úgy kezdtem neki hogy megemlítettem egyszer kétszer hogy már rég nem beszéltünk róla és hogy visszatérhetnénk a témára. A válasz nem volt. :S Aztán anyámat kezdtem fűzögetni (nálunk őt könnyebb, nálatok te tudod) hogy gondoskodni fogok róla meg minden. Aztán megállapodtunk hogy ha max. 2 4-es lesz az évvigébe akkor megfűzi apámat hogy vegyen. :P Én ezt elhintettem apának. Közben a tesómmal is szövetkeztem. Ő is megemlítette apámnak hogy anya ezt meg ezt mondta. Aztán valahogy kikötöttünk annál hogy kenneleket nézegetünk. Az egyiknél éppen volt alom, felhívtam őket kérdezgettem ezt-azt aztán 2 hét múlva már itt szaladgált a kutyi. xD Nem tom nálad ez beválna e de nekem bejött.
2010. ápr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
EZER KÖSSZ!!! Majd próbálkozok ezzel a bizonyítvány módszerrel,DE AZÉRT MÉG KÉREK TIPPEKET :D
2010. ápr. 19. 17:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapja kaptam kutyát. (14 vagyok). Azt hittem bíni fogom. De volt olyan hogy már sírtam. Este 11-kor viszem le utoljára és reggel 6-kor először. Nem aludtam már 1 hónapja folyamatosan 8 órát. Az elején még éjjel is fel kellett hozzá kelnem mert sírt és meg kellett vigasztalni vagy bepisilt/kakilt és azt kellett feltörölni. Én etetem, én tanítom. Napközben 2 óránként megyünk sétálni. Ha iskola van akkor apám meg anyám is leviszik (ennyiben segítenek de azt sem miattam.) Szörnyű az amikor nem akar jönni utánad és falattal sem tudod rávenni hogy jöjjön már. Meg amikor már fél órája lent vagy vele de nem tudod felrángatni. Esőben tiszta sár és le kell mosni a lábát amit eleinte GYŰLÖL. Nem egy olyan nagy álom mint azt sokan mi gyerekek gondoljuk. A mi felelősségünk. Ha visszaforgathatnám az időt vártam volna még vele. De soha senkinek semmi pénzért nem adnám oda mert minden fáradságot megér.
2010. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom,de már csak azt nem tudom hogy az alomot hova tenném...
2010. ápr. 19. 17:36
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Alomra akarod szoktatni a kutyát? Nem macska!!! Szétkaparja, széttúrja, sokkal többet takaríthatsz utána, mintha simán bekakálna.

A szüleidnek nyilván oka van, hogy nem vállalnak kutyát.

Majd ha önálló lakásod és életed lesz, akkor gondold végig újra. Nekem sem engedték meg, vettem akkor, mikor már nem szólhattak bele.

2010. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oké.Mondjuk elég nehéz lemondani egy álomról,de hát ha egyszer nem lehet,akk nem
2010. ápr. 20. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!