Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya külföldről, hogyan?

Kiskutya külföldről, hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tenyésztőtől hogyan lehetne kiskutyát venni külföldről? Kinéztem egy Hollandiai tenyésztőt, vagyis már elég régóta figyelem a munkásságát és nagyon tetszenek a kutyái. Meglehet úgy oldani a kiskutya ideutazását, hogy nekem ne kelljen Hollandiába mennem érte? Vannak már Magyarországon kiskutyák ettől a tenyésztőtől, de kíváncsi vagyok mások hogy oldották meg a külföldi kiskutyavásárlást.

2014. nov. 3. 13:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Most komolyan mondod, hogy első borderért akit ráadásul csupán csak hobbi célra szeretnél Hollandiáig kell menni?? Hobbi célra van közelebb is, olcsóbb is.
2014. nov. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én se értem. Fölösleges nagyzolás. Rengeteg nagyon jó border collie kennel vagy itthon is, és fele annyi pénzért bármikor tudsz beszélni a tenyésztővel. Szerintem hülyeség Hollandiából hozatni. Ha már mindenáron külföldit akarsz, inkább Írország vagy Skócia, ahonnan ez a fajta származik, annak még lenne értelme. De mit tudnak jobban a holland mint a magyar tenyésztők?
2014. nov. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ismét a 11. válaszoló vagyok:


bevallom, hogy ha nekem borderem lehetne akkor én sem biztos, hogy itthon venném. A különbség az egy holland és magyar tenyésztő között, hogy a holland hajlandó többet áldozni egy jó alom érdekében, vagyis van miből áldozni, felkutatni egy jó párt a sajátjának, és mondjuk elmenni hozzá.

Egy magyar fajtaszerelmes is megtenné ezt szerintem, ha nagyobb anyagi keret állna rendelkezésére, de így sem túl sokan csengetik le a kb. 100-150ezer forintot egy kölyökért, míg mondjuk Hollandiában simán eladható egy kölyök kb. 1500 euróért.


A különbség az a kérdező és köztem, hogy nekem nem hobbi célra kellene, hanem már kész terv várná a kicsit 8-9 hetes korában, ahogy elhozhatnám, hogy mi a cél 2 éves korára... agilityre építeném, raknám össze. (sóhaj..)

2014. nov. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyzolás na persze... Jelenleg 11 éve várom, hogy Borderem lehessen. Eddig nem éreztem magam érettnek a feladathoz és nem Skóciából hozatnék kutyát, mert nekem az ausztrál vérvonalúak sokkal jobban tetszenek. Szeretném majd belevetni magam a borderes életbe, de először is meg szeretném tapasztalni milyen egy border gazdájának lenni. A tenyésztő nem igazán kiállításra tenyészt. A legtöbb kutyája agilitys, amit én is szívesen űznék vele, csak nem biztos, hogy verseny szinten. Ennyi évet várok egy kutyára, nyilván nem az első alomból fogok kölyköt venni, amit meglátok, hanem olyanból, ami nekem tetszik. Elég sok hazai tenyésztőről tudok olyan háttér információt, ami visszarettent attól, hogy itthon vegyek kiskutyát...
2014. nov. 4. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!