Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem rágja meg a száraztá...

Miért nem rágja meg a száraztápot a 9 hetes kiskutyám?

Figyelt kérdés

A neki való rágcsálnivalókat, jutifalatot simán megrágja, de a száraztápot nem. Royal Canin Junior, napi háromszor kap enni (reggel hét, délután egy, este hét). Lehet, hogy azért nem rág, mert ennyire éhes és habzsol, vagy valami más lehet a háttérben? Hogyan tudnám rágásra "ösztönözni"?

Volt egy gyógyszere, amitől hányt (mondta az orvos, hogy fog), és a tápot pontosan úgy láttam viszont, ahogy evés előtti állapotban volt.

Egyébként kap konzervet, néha külön neki főzött husit is, azokat megrágja.



2014. nov. 3. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kölyköm is úgy eszik, mint egy menekült. Néha annyira habzsol, hogy utána ki is hányja s akkor épp úgy egyben látom viszont én is a tápszemeket, ahogyan te...A jutifalatokat, csontos husit, rágókákat viszont az enyém is úgy-ahogy rágja. Lehet kapni a Fressnapf-ban ún.falásgátló tálat, ami úgy van kialakítva, hogy a tál közepén domború minta van, így a kutyának macerásabb a tápot kienni a minták közül, az szerintem segíthetne a dolgon. Én is terveztem venni egyébként, viszont megfigyeltem, hogy ha elég nyugodtak a körülmények (nem hagyom ott evés közben és ezért nem kell sietnie" utánam ; nem egyszerre etetem a macskával, ami megintcsak felpörgeti ; nem nyüzsög körülötte a család,stb) akkor néha-néha egyet roppant a tápon...Így azokban a pillanatokban, amikor egyszer-egyszer roppantott, nagyon megdicsértem, mondtam, milyen ,,ügyes" és ,,szuper" - ezeket a szavakat, illetve a pozitív jelentésüket már jól ismeri, és láss csodát, mostanára egyre többet rág. Igaz, még alig fél éves, de úgy néz ki hatásos, ha megteremtem neki a lehető legnyugodtabb környezetet étkezés idejére illetve ha azt a néhány roppantást szanaszét dicsérem...Ezt javaslom te is próbáld ki, de ha így sem akar menni a dolog, az a speckó tál is megoldás lehet.
2014. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2014. nov. 3. 19:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Annak idején én meleg, szinte forró kaját adtam a kutyámnak, amit sehogy sem tudott behabzsolni, mert különben elégette volna a száját. Nem volt hülye, idővel rájött, hogy ha egyenként szedegeti ki a falatokat, és megrágja, az lassan meghűl :)
2014. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutya nem rág. Nem úgy teszi, mint az ember. ha nagyobb falat jut a szájában, hátul az őrlőkkel összeroppantja akkorára, hogy lemenjen.A tápok kicsik ahhoz, hogy rágni lehessen. ha kihányja , akkor túl gyorsan behabzsolja, és nem azért, mert nem rágta meg.
2014. nov. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egyik kutyám a jutalom falatot rendesen megrágja, úgy mint én egy szem mogyorót. A másik kutyám viszont lenyel mindent egyben, mert ő siet, ő fél, hogy elveszik előle a kaját. Fél, hogy a másik el akarja venni és inkább megeszi amilyen gyorsan csak tudja. Akkor is ha a másik kutyát lefogom és nem engedem a közelébe.
2014. nov. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Mert nem izlik neki
2014. nov. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!