Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent ez a testbeszéd...

Mit jelent ez a testbeszéd egy stafford-szerű kutyánál?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha "szakszerűtlen" vagyok, nem tudom megkülönböztetni az ilyen típusú kutyák fajtáit.

Szóval, mit jelent, ha a kutya hirtelen megdermed, lejjebb ereszkedik ilyen osonó testhelyzetbe, és lassan, "egybefolyó" léptekkel megy tovább, egyetlen pontot nézve?

A helyzet a következő volt: sétáltunk pórázon a máltaimmal. Szembe jött - még elég messze - egy pasi egy stafford-szerű kutyával, póráz nélkül, nyakörv volt a kutyán. Békésen, fegyelmezetten sétált a gazdája mellett, épp azon gondolkoztam, hogy milyen szépen sétál, bár mindegyik így viselkedne, akkor senki se tartana tőlük ok nélkül. Közelebb értünk, a kutya kiszúrta az enyémet, és akkor kezdett úgy viselkedni, ahogy föntebb írtam. A gazdája ezt észrevette, megfogta a nyakörvét és úgy mentek el mellettünk. Nem kezdett őrjöngeni, meg semmi, csak továbbra is folyamatosan nézte a kutyámat, le nem vette a szemét róla. Mikor már jóval mögöttünk voltak, csak akkor engedte el a gazdája, hátranéztem ugyanúgy sétált szépen, szóval már másra figyelt.

Én először azt hittem, h na itt lesz vége a kutyámnak, mert teljesen az jutott az eszembe a mozgásáról, hogy a farkas is így csinál amikor vadászik, kiszúr valami prédát. Ne értsetek félre nem a fajtája miatt, hanem mert konkrétan úgy nézett ki mint az állatos csatornákon amikor zsákmányt szerez vmi ragadozó. Jól értelmeztem a testbeszédét? Vagy szerintetek mit akart a kutya? Félnem kell tőle ha még összefutunk vele póráz nélkül? Azért kezdtem el nagyon félni, mert ha így az ösztönében van a "zsákmányszerzés" akkor vajon eredményes-e, ha ugyan jól nevelt, de ahogy kiskutyát lát, bekapcsol az ösztöne?

Amúgy az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez egy hosszúkás zöld tér, ameddig mi a feléhez értünk, ők ugye gyorsabban sétáltak és már visszafele voltak, megint elmentek mellettünk, de láttam hogy a pasi előszedett a táskájából egy pórázt, és mielőtt hozzánk értek volna felrakta a kutyára, és közben beszélt hozzá. Szóval gondos gazdának tűnt, nem tűnt felkészületlennek vagy felelőtlennek. Így nem is félnék a kutyától, de ha még találkozunk vele póráz nélkül, nem tudom hogy mennyire tartsak tőle (magamtól most azt mondanám, hogy nagyon), de azért kérdezlek Titeket, akik jobban ismeritek a kutyákat, hogy jól viszonyuljak hozzá, és ha nem kell, ne parázzam túl, vagy ha kell akkor kész legyek valamit csinálni, felkapni, ilyesmi. Tényleg, ha esetleg baj történik és nekiugrik, mi a helyes, mit kell csinálni?



2014. nov. 5. 20:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én amstaffom ugyanezt csinálja, előre oson, aztán lehasal, megvárja a másik kutya reakcióját, majd felugrik, csóvál, játszani akar. Ez nem feltétlenül a támadás jele. Ha másik kutyát látok, én is mindig megfogom inkább a kutyámat (annak ellenére, hogy szót fogad, ha azt mondom hogy nem, akkor nem megy oda), egyrészt azért, mert nem lehet tudni, a másik kutya mennyire szocializált, hogyan viselkedik a fajtársával, másrészt pedig sok az előítéletes, és inkább megfogom, minthogy emiatt vitába szálljak. A gazdája is gondolkodhatott hasonlóképpen.
2014. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!