Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a hisztiről a kutyámat, ha elmegyünk otthonról?

Figyelt kérdés
Minden egyes alkalommal hisztizik mikor elmegyünk. Tudja, hogy be kell mennie a szába és be is megy nem is próbálkozik kiszökni csak ugat és hisztizik. Felvettük már megnéztük mit csínál és nyugodt amúgy csak néha néha ugatgat kb 5-10 percig aztán abba hogyja, de nem látszik rajta, hogy feszült! Járkálgat, lefekszik néha még iszik is. Le lehet erről szoktatni valahogy, már 5 éves. Próbáltuk hogy ott hogyjuk és csak akkor megyünk vissza ha csönd van, de nem hülye, mert tudja valahogy, hogy mikor megyünk ténylegesen el és mikor nem :S Valaki tud segíteni? Tapasztalat?

2014. nov. 6. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Megvan a napi 4 óra aktív és passzív foglalkozás? Valamint a kutya maximum 8-10 órát van egyedül? Ha nem foglalkoztok vele megfelelően a fent maradó időben ne csodálkozzatok, ha szeparációs szorongása van.
2014. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kellett volna szoktatni kölyökkorában az egyedüllétre. Persze hogy nyafog, ha órákra otthon hagyjátok egyedül. Kezdjétek az elejéről a szoktatást: 5 percre kimentek a lakás elé. Visszamentek. Még aznap, vagy másnap már 15 percre mentek ki, elmehettek egy gyors sétára is. Másnap még emeltek az időn. Ha sír, nem kell foglalkozni vele. Ha simogatod, csitítgatod, csak erősíted benne, hogy a hisztizés jó!
2014. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyit fárasztjátok egy nap agyilag és fizikailag? Hány órát sétáltok, játszotok, tanultok egy nap? Mennyit foglalkoztok vele, mielőtt elmentek?
2014. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rengeteget van vele foglalkozva! Mielőtt elmegyek dolgozni egy 45-perces séta, ha hazaérek akkor is és este is. De közben labdázás, meg ő is elfoglalja magát, hétvégén meg rengeteget van foglalkozva, de sose fárad ki, erre mindig van energiája! Hétköznap igen ez a 8-10 óra, hétvégén meg max 3 óra, de az nem rendszeres!
2014. nov. 6. 11:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Elejétől kezdve így volt, kiskorában is volt egyedül hagyva ennyire és utána meg rendszeresedett, mert a párommal mind2-en dolgoztunk! Sose fogja megszokni?
2014. nov. 6. 11:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Amikor haza jövünk mindig várunk 15 percet amíg semmi simi semmi szemkontaktus és után is csak szép fokozatosan! Amúgy egy kiengyesújozott kutya mindig boldog, rengeteget tanulunk okos kutya csak amikor elmegyünk akkor hisztizik.
2014. nov. 6. 11:49
 7/9 A kérdező kommentje:
ly
2014. nov. 6. 11:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy szeparációs szorongása van! Ehhez kiképző kell!
2014. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor el akarok menni otthonól és nem akarom vinni magammal a kutyát, akkor mutatok az ujjammal a szoba felé és mondom neki, hogy: - Menj vissza! Erre berohan a szobába. Azért szoktam beküldeni, hogy ne ugráljon az ajtóban, és tulajdonképpen azóta nem hisztizik, mióta így ráparancsoltam.


De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egyszer kint megvertem és üldöztem befelé mérgesen és megijedt. Nem szeretem hogyha kinyílik az ajtó és ő kiszalad a folyosóra, ezt nem engedem neki. Tehát ha kijön az előszobába, csak mutatok neki a ujjammal és vissza is szalad. Eleinte topogtam, mintha kergetni akarnám, amikor még nem volt biztos a dolgában, és félúton megállt.

De mára már elértem azt, hogy rendesen visszamenjen a szobába, ne csak félig. És megerősítésként amikor visszament, mindig mondtam neki, hogy Ókos kutya, és ha én is visszamentem, akkor adtam neki kaját, azért, hogy legyen valami motivációja. Tudja hogy jót csinált és akkor meg van dícsérve.


A tu kutyátok szerintem nem tudja hogy ti azt karjátok, hogy csendben várjon titeket.


Mert azt is meg lehet csinálni, hogy leülteted bent, és kimész kis időre, aztán ha a kutya kijött és hallod, az ajtó elöl kintről is rászólhatsz, hogy: - Menj vissza!

Én csináltam, mert nehogy azt higyje, hogyha kint vagyok, akkor már bármit megtehet. Ha nem vagyok otthon, akkor se menjen ki az előszobába. Ha otthon vagyok kimehet, de csak akkor ha megengedem neki.

2014. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!