Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan leget megelőzni vagy...

Hogyan leget megelőzni vagy leszoktatni a hisztiről?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon aranyos volt a kislányom! De egy hete ha akar valamit vagy valami nem úgy törtènik ahogy ő gondolja akkor ordít ès földhöz vágja magát! Lehet nem jól kezelek,mert èn nem engedek és hagyom,hogy kisírja magát! De ez 20 perc is lehet!

Hogy kellene ezt kezelni? Van valami jó módszer? Nálatok mi vált be?

Köszönöm a segítsèget!



2013. aug. 23. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Enyém a fenekén pattog és úgy csinálja.Megpróbálom elterelni a figyelmét.Ha nem sikerül,akkor eljövök és nem figyelek rá.
2013. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
25%
Hidegvíz!
2013. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, mennyi idős a lányod, mert az sem mindegy. 2 év környékén kezdődik a dackorszak, amikor ez a viselkedés természetes, feszegetik a határokat, próbálkoznak, hogy mit lehet, mit nem.

Én úgy gondolom, hogy ilyenkor nagyon következetesnek kell lenni. Nem kell mindent tiltani, de ha valamit tiltassz, akkor később nem szabad meglágyulni és engedni. A hisztiről meg sok esetben el tudod terelni a figyelmét, ha más dolog felé irányítod, amit szeret, ami érdekli.

Mennyi idős a kicsi?

2013. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen hidegen hagyott. Leültem tv-t nézni, még akkor is, ha semmit nem hallottam belőle. Nyomta vagy fél órát, aztán abbahagyta. 2-3x volt ilyen eset, aztán megunta, mert tök sok energia és semmit nem ért el vele a világon. Neked is ezt javaslom! Nem lesz baja, de rá se nézz, amíg megy a műsor. Ne kapjon figyelmet. Teljesen lényegtelen dologként kezeld, mint ha nem csinálna semmit. Nekem bevált. Amikor végzett elmondtam neki, hogy ha vlaamit szeretne, azt kérni kell szépen, és amikor így tesz, akkor megbeszéljük, hogy lehet-e vagy sem. És ha a szép kérésre reagálsz, a hisztire egyáltalán nem, akkor megtanulja hamar, mivel ér el eredményt.
2013. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

16 hónapos! Mèg nem beszèl csak mutodat meg hümmög! Az elterelès nem megy mert ilyenkor nem figyel rám nem is hallgat meg,csak vergődik! Èn is ott szoktam hagyni van,hogy át megyek másik helysègbe ès utánnam jön ès elèm fekszik ke! :) Ott hisztizik tovább! Ilyenkor nem foglalkozok èn sem a hisztivel csak nem tudom,hogy jó e meg hatásos e!

A hidegvízet úgy hallottam,hogy "brutálisnak" èlik meg a babák! Igaz egyszer már mosdattam meg mert annyira nyomta,hogy nem akart levegőt venni ès màr nagyon vörösödött! De ezt nem akarom rendszeresen bevetni!

Köszi mindenkinek!

2013. aug. 23. 11:01
 6/13 anonim ***** válasza:
megelőzéssel, figyelemeltereléssel - amint látod, h hisztihelyzet lehet, mutass neki vmi érdekeset, meghökkentőt...
2013. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

16 hónaposan egyébként még nem hisztizik, illetve nem azért, mert akarnok, hanem mert már elképzel valamit és nem sikerül. Okosabb, mint amennyire a teste/ a világ engedelmeskedik neki. Türelemmel, magyarázattal, illetve figyelemeltereléssel el lehet kerülni a vészes helyzeteket.


Én, ha hagytam is sírni, mert nem tudtam mást tenni, mindig elmondtam neki, hogy "itt vagyok melletted, segítek, ha szükséged van rá".

2013. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem hiszem, hogy 16 hónaposan ne hisztizne. Az én fiam 15 hónapos lesz és kb. egy éves kora óta, ha valamit nem kap meg (pl. tisztítószeres flakon), akkor üvölt, megfeszíti magát stb.. Ez pedig hiszti. Én megfogadtam, hogy hisztivel nálam nem fog elérni semmit, és örülök, hogy más is ilyen "kegyetlen" (szerintem inkább következetes), hogy hagyja sírni, hisztizni a gyerekét. Csak nehogy meglássa ezeket a válaszokat egy "ősanya" és kiakadjon /ne adj' isten még le is pontozzon ;)/, mert van olyan anya, aki sírni hagyja a gyerekét fél percnél tovább :P
2013. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez aranyos, még hogy 16 hónaposan nem hisztizik egy gyerek. Dehogynem. A fiam 15 hónapos lesz és kb. 13 hónapos kora óta olyan hisztiket tud ő is levágni, hogy csak na. És nem olyan miatt, hogy nem sikerül valami, amit szeretne csinálni, hanem nem engedek valamit, amit csinálni akar. Nagy különbség. Ekkora gyerek már régen nem baba, aki csak sír, mert mást nem tud, ezt sokan elfelejtik, aztán csodálkoznak, ha neveletlen lesz a gyerekük. Én sem szoktam egyébként ilyenkor figyelni Rá, pár perc és a fiam rájön, hogy nincs értelme hisztizni.
2013. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mèg,hogy nem tud hisztizni! :) Dehogynem! Tegnap a samponos kis mintadobozèrt ordított! De le tudja csavarni így nem adhatom oda neki! De köszi a segítsèget!
2013. aug. 23. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!