Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg önzőség?

Ez tényleg önzőség?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves palota kutyám. Kb 1 évig bent élt a házban, utána anyu kizárta az udvarra, mert zavarta, hogy minden tele van a szőrével. Már megszokta, hogy kint van bár néha be akarna jönni. 5 hónapja külön élek a párommal egy lakásban. Szeretném elhozni magammal városba. Mindenki azt mondja, hogy önzőség őt elhozni, mert már megszokta azt az életet. Tényleg rossz lenne neki?
2014. nov. 6. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem lenne neki rossz, ha biztosítod neki a napi 3 sétát, és a nevelés is megoldható! Megszokná az új helyét is, de azt javaslom, h először csak pár órára vidd el magadhoz.
2014. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sippara ***** válasza:
94%
Egy ekkora kutyának konkrétan bárhol jobb, mint az udvaron.
2014. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy elég messze költöztünk anyuéktól úgy hogy azt a pár órát nem tudnánk megoldani.
2014. nov. 6. 13:50
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Akkor költöztesd magadhoz. Egy ilyen kiskutya nem tartható csak az udvarban.
2014. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 csabika1971 ***** válasza:
25%

Elsőként azt kellene tudni a kutya kit ismer el falkavezérnek (neki fogod szót és szereti a legjobban). Mert tőle elszakítani tényleg önzőség. De ha te vagy az, akkor meg annak idején önzőség volt otthagyni. Mert a kutyának bizonyos mértékig mindegy hol él ha a falka vezérével lehet.

Szóval szerintem ez a legfontosabb kérdés ahhoz, hogy a kutya maradjon vagy költözzön.

2014. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

És akik azt mondják, ez önzőség, azok konkrétan mire gondolnak? Hogy a kutya már megszokta, hogy ki van csapva a kertce és naponta kétszer meg van simogatva, kínzás lenne számára a gazdájával együtt, a meleg lakásban élni? Nyilván. :)


Nem kell hozni-vinni a kutyát. Magaddal viszed és onnantól az lesz az otthona, ez semmilyen megrázkódtatást nem fog okozni a számára.

2014. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Hiba volt beleegyezni anno hogy anyukád kicsapja az udvarra, hiba volt otthagyni, és most hiba lenne nem magadhoz venni.

Vidd el, és szeresd! Meg fogja gyorsan szokni az új helyét, a gondoskodást, a figyelmet, és a szeretetet! :)

2014. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem szokta meg, hogy kint van, csak szót fogad. Egy állat nem felejti el, hogy volt valaha bent is, kizártnak tartom, hogy jó neki kint. Bár én nagykutya párti vagyok és kint élnek zömében a kutyáim, de télen a műhelyben éjszakáznak ők is. Egy ilyen kicsi és ráadásul fajta kutya nem udvarra való. Én nem találnám önzőségnek ha magadhoz vennéd, elvégre nem idegenhez kerül, és a másik amit nem felejt a kutya, az az ember. Mondom ez én, aki amúgy nem benti kutya párti, de ez esetben elvinném a helyedben.
2014. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Mi két évesen vettük a németjuhászunkat munkára. Kertesből hírtelen panelba került. Soha senki nem tanította a szoba tisztaságra, de egyszer se fordult elő hogy akár a lépcsőházba pisiljen. Annyira jől érezte magát hogy amikor egy év múlva taliztunk véletlen a volt tulajjal, ( megismerte ) és meg akarta harapni, csak a kosár miatt nem tudta.......

Biztos vagyok benne hogy az a kiskutya sokkal jobban fogja veled érezni magát mint a hidegben kint!

2014. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Holnap hozzuk is magunkkal, remélem tetszeni fog neki.

Bár biztos mert itt bent jó meleg van.

2014. nov. 6. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!