Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta Labrador?

Fajtatiszta Labrador?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A napokban leelőlegeztem egy labrador kutyust. Jelenleg 8 hetes, de megkértem a tenyésztőt hogy még 2-3 hétig hagy maradjon bizonyos okok miatt. A kutyusnak minden fajta jellemzője meg van. Kivéve egy eltérést találtam, amről nem tudom hogy megengedhető e. Mégpedíg hogy a lábujjai vége fehérek. ( Sárga Labrador )

Egyébként mindenben fajtatisztának tűnik. Szerintetek ez megengedhető?



2014. nov. 12. 07:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy tenyésztőknél is van már 100 ezer Ft körül! A 800 euro nekem nagyon soknak tűnik! Ritka fajtáknál szokott ilyen ár lenni. Keress fel több kennelt!
2014. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha OLX-en van akkor linkeld be a hirdetést.
2014. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Részlet a standardből:

Színei: Ez a fajta három színben ismert: egyöntetű fekete, sárga, csokoládé vagy máj színű. A sárga szín a halvány krémszínűtől a rókavörösig változhat. Az orrtükör, az ajkak és a szemek pereme a fekete és a sárga kutyáknál fekete, a csokoládébarnáknál májszínű. Szemei barnák vagy mogyoróbarnák. A mellkason egy kis fehér folt megengedett.


Szerintem nem megengedett és nem is láttam még.

Mi a törzskönyvi neve? Vagy a szülőké?

2014. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
MI a kennel neve?
2014. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
A 800 euró soknak tűnik. 100-ért már lehet kapni megbízható helyről. Nem hinném, hogy a lábujjai fehérek lehetnek egy fajtatiszta labinak. Képről szakértő is nehezen állapítja meg, hogy a kutya fajtatiszta-e vagy sem, márpedig az állatorvos ebben a kérdésben nem számít szakértőnek, az egyetemen nem tanulják a fajtákat. Melyik kennelből van?
2014. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Menj a fajtamentőkhöz!!!
2014. nov. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Tegnap sikerült beszélnem egy szakemberrel, aki eljött velem és megnézte a kutyust. Megnyugtatott hogy fajta tiszta, és a lábujjai végén a fehér részt le fogja vedleni. Egyébként nem szaporító. A szukát kölyök korától neveli, a kant, fajtamentőktől fogadta be egy éve, amit igazolni is tud. Megszerették egymást, így lett két kis kölyök. :D

2014. nov. 13. 08:08
 18/27 anonim ***** válasza:
Na aljon meg a menet! Fajtamentok csak ivartalanitva, kolyok eseten ivartalanitasi kotelezettseggel adnak orokbe. Egy ismeretlen szarmazasu, mdntett kutyaval fedeztetni konkretan szaporitas. Nd tamogasd az ilyet.
2014. nov. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne, ha most felhivnad a fajtamentoket es szolnal nekik, hogy toluk szarmazo kutyaval szaporitanak.
2014. nov. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Önkéntes vagyok a fajtamentőknél. Ivartalanítás nélkül nem adunk ki felnőtt kutyát!!


Pont az ilyen helyzetek elkerülése miatt, kölyökkutyákat pedig fokozottan igyekszünk figyelni, hogy hova kerül és valóban csak ivartalanítási kötelezettséggel adjuk örökbe.


Ráadásul a kutyáink jó 90%-a keverék. Elvétve van 1-2 igazoltan fajtatiszta, de őket is ivartalanítjuk mielőtt gazdához kerülne.


Én elképzelhetetlennek tartom, hogy ez az ember egy komoly tenyésztő lenne :S Javítson ki bárki, de a tenyésztés nem úgy működik, hogy hát van egy szukám meg egy mentett kutyám és akkor árulgatom a kölyökkutyákat.

2014. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!