Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen pökhendi akinek...

Miért ilyen pökhendi akinek "tökéletes" kutyája van?

Figyelt kérdés

A kérdés valamennyire nyilván költői :D


Leírok egy szituációt, így érthetőbb mire gondolok.


Sétálok a keverék kutyámmal. Látom, hogy jön messziről két póráz nélküli, nagytestű kutya, mikor kiszúrták az enyémet, szépen jöttek felé, enyém viszont kicsit befeszült (szeret kiugrani/ráugrani más kutyákra üdvözlésként, épp erről akarom leszoktatni), úgyhogy rászóltam, hogy "szépen" és akkor inkább szépen leült. Na és már épp ott volt a két nagykutya, már szaglásztak volna, a gazdájuk meg rájuk kiabált agresszívan, hogy "tovább". És olyan rondán rám nézett a gazdi, aztán a kutyámra, mintha valami szörnyszülöttek lennénk. (És én egyébkét kimondottan szeretem, mikor póráz nélküli kutyák odajönnek hozzánk, kicsiket, nagyokat is.)


Másik, amikor parkban leültetik 10 méterre a jól nevelt kutyájukat és ahelyett, hogy odaengednék csak bámulnak, meg szövegelnek a kutyának.... Elhiszem, hogy gyakorolni kell a szitukat, de ez milyen már?!


Nem tökéletes a kutyám, de ettől még nem értem, minek kell így viselkedni. Nyilván nem mindenki ilyen, de egyre több ilyen karótnyelt, lenéző gazdit látok.



2014. nov. 14. 00:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy félreértem az egészet, de ez a 10 méterre leülteti a kutyáját és nem engedi végül oda hozzád, az azt takarja, hogy ők ülnek, ti nem tudom mit csináltok, ott az a 10 méter köztetek és sem ők sem ti nem indultok el csak vártok a másikra? Te kezdeményezel olyankor bármit és figyelembe sem vesz vagy elmentek onnan?

Csak azért kérdezem, mert én pl kerülök néha ilyen helyzetbe.

Nagy kutyáim vannak, akik nem ismernek inkább félnek tőlünk mint keblükre ölelnének. Meglátok egy pórázos kutyát akkor fogom leültetem őket megfelelő távolságban. Ebből a másik kutya gazdája látja, hogy nem őrjöngő gyilkoló gépek, kontrollálhatóak tehát megadom a lehetőséget, hogy ha akar ismerkedni akkor odasétáljon a kutyájával vagy mutasson bármi pozitív erre utaló jelzést vagy éppen elrohanjon.

Én már nem kezdeményezek ettől többet, mert már unom tukmálni magunkat, legtöbbször csak elutasítás van.

Na szóval ültetem őket és a másik fél meg csak van, a kutyáim egyre izgatottabbak, én is beszélek hozzájuk. Mondom, hogy nyugizzanak, mert tisztában vannak a jelentésével. Na most ha a másik is csak vár, nem tudom pontosan mit akar vagy mit nem mert nem jelez semmit és én akkor odaengedném őket abból tudod mi lenne? :D Pánik. Ha azt mondom mehet, akkor mehet, akkor fénysebességgel rohanó két tank fog robogni feléjük amitől a másik kutya nagyon nagyon valószínűleg összekakilja magát mire odaérnek és vagy próbálna menekülni, de a póráz visszatartja vagy felkészül a vélt támadásra és ellentámadásba lendül, a gazdi lelkivilágát meg hagyjuk is. Pedig ők csak azért rohannak így mert játékot remélnek, meg izgi a másik kutya meg amúgy is tök jó rohanni. Szóval csak ültetek, bámulok, beszélek a kutyához és várom, hogy ugyan döntse már el a másik, hogy mit akar vagy mondjon valamit vagy intsen vagy az isten áldja meg akkor menjen el és akkor haladunk mi is tovább.

Ha rosszabb napom van, ha aznap már felidegeltek más kutyások akkor nem ültetem őket akkor elmegyünk mellettük. Természetesen a kutyáim mindennél jobban oda akarnak menni a másikhoz, oda is mennek aztán rájuk szólok idegesen,hangosan, agresszívabban hogy nem vagy hagyd. Nem a kutyáimra vagyok ideges, csak szimplán ideges. Abban a hagyd-ban kb ez van benne: -na még egy pórázos kutya, biztos ennek is idióta a gazdája,hagyd már a francba úgysem fognak játszani és ha be mer szólni a gazda fel is robbanok abban a pillanatban-.

Ha a másik fél kinyitná a száját, hogy szia, ismerkedhetnek? vagy engedd nyugodtan vagy elengedem én is hagy játszanak vagy bármi akkor annak csak örülnék. De mondom még egyszer én már csak ritkán próbálkozok ilyennel, mert úgyis félnek tőlünk vagy ők maguk sem tudják mit akarnak, meg hát általában egy kutya nem véletlenül van pórázon.

Ki tudja hányan gondolnak pökhendinek különben ilyenek miatt o.O Pedig én örülnék a legjobban ha valaki játékra hívna minket.

2014. nov. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én meg azt látom hogy az utcán mindenki siet és így nehéz ismerkedni más kutyákkal. Csak úgy lehet hogyha kiviszem a kutyafuttatóra. Vagyis lehet, hogy az utcán megállnak fél percre, de utána húzzák tovább a kutyájukat.
2014. nov. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az engedelmesség alap kell hogy legyen, ezzel dolgozok éjjelente, ill erre van minden építve. A szolgálatban több kutya dolgozik egyszerre, és ha netán akció van teljesen közönbösen kell viselkednie a másik kutyával szemben, magára a munkára koncertlálva. Én is szoktam gyakorolni ilyen helyzeteknél amilyenbe te voltál, de ettől még szerintem nem vagy lenézve. Csupán részese lettél egy gyakorlatnak, amit fapofával végre hajtott a kutyáival. Ez ilyen katonás stílus. Nálunk ugyanígy szoktunk dolgozni. :-)
2014. nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

3 kutyával sétálok póráz nélkül a városban/ zebrán át/ úttest mellett. Na most ha valamelyik úgy dönt, hogy ott az úttest másik oldalán egy feszesseggű szuka, meg kéne ismerkedni vele, én meg épp nem figyelek, ugyanígy az autó vezetője sem, aki épp közeledik, hopp... volt kutyám, nincs kutyám. A kutya nem úgy működik, hogy most odamehetek, de ha éppen ebben és abban az utcában vagyunk, ott nem. Ezért én semmilyen szituációban nem hagyom nekik, hogy odamenjenek pórázos kutyához. Értelme sem sok lenne, hiszen játszani nem tudnak, max. szagolnak egyet, aztán annyi.

A kutyáimnak meg én sem kezdek el sipákolni 20 m-ről, hogy 'oda ne menj Fifikéhez, tudod, hogy nem szabad', tudja ő mi a dolga, ha mégis hibázik, akkor abban a pillanatban tiltom, nem már előre beparázok, hogy jajj, oda ne menjen.

Póráz nélküli idegen kutyáknál is megvárom a másik gazda reakcióját, mikor látom, hogy összecsinálta magát a pitemtől, akkor inkább szó nélkül továbbmegyünk, mert látom, hogy nem vevő a murira.

Ez nem parasztság, én speciel nemhogy nem nézek le senkit, de mikor a kutyáimmal sétálok, rájuk figyelek, nem fecserészek, jópofizok, az emberek és más pórázon lévő kutyák tereptárgyak, és tőlük is azt várom el, hogy semlegesen tekintsenek rájuk.

2014. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a sok választ!

Nagyon jókat írtatok mind, amire reagálnék:

"Nem is feltétlenül szerencsés, ha minden türelemgyakorlatnak az a vége, hogy mehet, mert azzal csak pörgeted, mikormehetekmár, mikormehetekmár, meddigkellmégvárni. "


Ebben teljesen igazad van.


És igen, épp a "tér közepén parádézós" gazdikra akartam gondolni, akik mennek mint aki karót nyelt, a kutya meg katonásan lépked mellette...És akkor direkt ott mászkálnak a pórázas kutya mellett. És igen, bizony volt, hogy mondtam, hogy engedjék csak ide a kutyát, mert már mindkettő csóvált, erre többször megkaptam, hogy nem, mert elveri/megtámadja/széttépi a kutyámat az övé (Igen, ilyen barmokkal is összehozott a sors.).


Sajátomat viszem egyébként rendszeresen futtatóba is, elég nagy a hely és jó a társaság is, de hát ott meg sok mindent nem lehet gyakorolni :) Meg ott simán el tudom játszani, hogy ha rárohanna egy kutyára már rögtön a kapuban, akkor először rászólok, lenyugszik és csak utána mehet, szépen. Na, ezt az utcán meg nehezebb kivitelezni, mert ha rászólok már sokan beszarnak, hogy biztos azért szólok rá, mert agresszív és rángatják/hívják el a kutyájukat.... Komolyan mondom már örülök, ha összefutok staffis meg bullterrieres gazdikkal mert ők már rögtön levágják, mi van, ráadásul mindig olyan boldogok, mikor haverkodunk a kutyáikkal :D


Egyébként meg én is odaengedek az enyémhez kicsit hisztisebb kutyákat is (húz vagy csipkelődik), pont azért, mert nekem is jól esett mikor valaki partner volt a tanításban :D Egy foxi 1-2 alkalommal odakapott az enyémnek, gazdi rászólt én dicsértem az enyémet hogy nem ment bele a csipkelődésbe, aztán azóta meg nagy haverok.

2014. nov. 14. 10:00
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon jó, ha a te kutyád jól reagál a csipkelődőbbekre is. Viszont följebb is mondtam, hogy egy picit labilisabb kutyán nem biztos, hogy javít a csipkelődés, lehet hogy kemény hetek melóját dönti össze, ha egy szintnél jobban provokálják, én legalábbis így érzem. De Te ismered a kutyád, ha ezt jól kezeli akkor nyugodtan hagyhatod játszani azzal, akit hagynak odamenni. Ha ez megnyugtat, nekem ugyan kistestűm van, de még azzal együtt se talál sok pajtit, hogy telepen lakunk, és a kutyák 90%-a szobakutya. Itt inkább a sietés van, sokan csak kirángatják a kutyát hogy elvégezze a dolgát, aztán amilyen gyorsan lehet, mennek is föl, pedig látom a csórókon, hogy játszanának. Szóval mindenhol vannak nehézségek:)
2014. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!