Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a kutyát,...

Hogyan szoktassam rá a kutyát, hogy ne össze vissza szarja az udvart?

Figyelt kérdés

Szabadon van 2 kutyánk az udvaron, és nem értékelem, hoyg tiszta szar az udvar, mert össze vissza szarják.Gondoltam kijelölök egy pár négyzetmétert ahova végezhetik dolgukat.De hoygan tudom velük megtaníttatni, hoyg máshova ne gumizzanak?

Tudni illik lassan itt a füvágós szezon, és nem akarom a fűynírót beletolni.


2010. jan. 28. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Több lehetőség van.

1. Szedd össze az össze aknát és egy párat tegyél a kijelölt sarokba. Amennyit tudsz legyél velük kint és mikor nem oda kakilnak menj oda szólj rájuk és vidd lapáttal a kijelölt sarokba a kakit

Bár ezt már kiskorban kellett volna.

2. Hord ki őket sétálni és akkor ott elvégzika dolgukat,te fölszeded és kidobod egy kukába.

3. Nekem több kutyám van,ők is össze-vissza kakilnak,ami nem gond,mert napjában ktszer kis lapáttal és gerebjével körbejáom az udvart és összeszedem így mindig tiszta az udvar.

2010. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
ha napjában kétszer elviszed őket sétáltatni megoldódik a probléma.
2010. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

El kéne hordanod a kutyáidat sétálni, és akkor nem otthon végeznék a dolgukat.


Persze akkor is össze kell szedni, tehát a te szempontodból kb tök mindegy...


Ezek ilyenek, esznek meg sz@rnak. ;-)

2010. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Barátaimnak 10 évig volt két kutyájuk. Sétálni is hordták őket rendszeresen, mégis tíz évig szedtük a kutyagumit nyáron a kertből, hogy a gyerekeket ki tudjuk engedni játszani.
2010. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Neked inkább riasztó kéne,nem kutya.

Mit gondoltál,a nem sétáltatott kutya mit csinál?Ez nem gép,hogy beprogramozod,mit hova csináljon,ez élőlény!

Vagy ha nem tudod/akarod sétáltatni őket,akkor nem marad más,mint a npi takarítás,azt is meg lehet szokni.

Összeszeded a kutyapiszkot,és jöhet a fűnyíró.

2010. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Csak akkor lesz a kertből egy nagy rakás sz@r, ha hagyod elfajulni a dolgokat. Egy kutya kb kétszer ürít egy nap, két kutya esetében az napi négy szar, ha esténként szánnál rá 5 percet, hogy összeszedd, nem lenne többet "aknamező" a kerted. Ez nálunk is így működik és tapasztalatból mondom, hogy igazán nem nagy fáradtság az az öt perc kakiszedés és nem is mgerőltető, sem pedig időigényes. Sok sikert.
2010. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Ha mondjuk van egy 2000m2es kertje, akkor azért érdekes lehet a szar-vadászat. Mert az nem ötperc.
2010. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
El kéne hordanod a kutyáidat sétálni, és akkor nem otthon végeznék a dolgukat.
2010. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is a kertembe kakil a kutyusom, van külön seprű lapát és összesöpröm, aztán zacskóba teszem és ki a kukába.
2010. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát nem is egy ilyen hatalmas kertről beszéltem, hanem a normál átlag méretű kertről. De szerintem ha annyira nagy lenne a kertje (kérdezőnek), hogy nem tud összeszedni pár sz@rt naponta egyszer, akkor azt megemlítette volna. Különben meg lehet kapni (külföldön legalábbis) valami "ürítő karót", amit a kert egy pontjára kell beszúrni a földbe és olyan illata van, ami ingerli a kutyát az ürítésre. Ezt célszerű lenne használni, csak nem tudom, hogy Magyarországon is lehet e kapni, vagy csak külföldről lehet rendelni. De igazából szerintem ez csak igényesség kérdése. Ha valaki igényli a szép, tiszta, rendezett kertet, akkor nem hagyja, hogy a kutyái olyan mértékben telesz@rják az udvart, hogy már füvet se lehessen nyírni... Ráadásul tényleg egyszerűen ki lehet küszöbölni ezt a szituációt, csak vannak akik lusták és utólag kapnak észhez, amikor már nem nagyon lehet megtanítani egy kutyának, hogy az a terület, ami eddig 100%-osan az övé volt,azt mostantól csak részben használhatja.
2010. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!