Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz? Jo dontes?

Kuvasz? Jo dontes?

Figyelt kérdés

szeretnek egy 3. kutyat.

ket nagytestu kutyam van mar. teljesen jolneveltek.

nemsokara szeretnek hozni egy kuvaszt. de kuvaszrol nagyon sok rosszat hallok pl: h agressziv es oregkorara bolond lesz. nem tudom h ez mennyire igaz. De sokan jot mondanak rola.

nem tudok donteni. felek h nem jonne jol ki a kutyaimal. ertek a kutyakhoz van is tapasztalatom de a kuvaszt nem ismerem annyira h tudjak donteni.

irjatok le tapasztalatotokat kuvaszrol. szerintetek megfelelo neveles mellett jo dontes lenne? kan kutyaim vannak es kant szeretnek kuvaszbol is. szukat semmikepp nem akarok. kornyekunk telle van kanokkal.


2014. nov. 21. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Ezek tevhitek, a kuvasz egy nagyon megbizhato, intelligens fajta. Pontosan mit jelent az, hogy van tapasztalatod? A meglevo kutyaid milyen fajtajuak, hogyan foglalkozol veluk es mennyire megbizhatoak? A kuvasznak mit tudnal nyujtani?
2014. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Nekem egy osztálytársamnak volt, de ott tényleg harapta a gazdáit is, ha ment valaki hozzájuk bezárták a garázsba, de állítólag egyszer az oldalsó ajtót is betörte. De, hogy jól tartották-e az passz...
2014. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Igen,a kuvasz nehéz kutya. Nagy mozgástér és sok séta kell,hogy rendszeresen lefárassza magát. Szerintem a kuvasz inkább őrkutyának jó, mert hamis. És ha sokat van bezárva (akár egy udvarra is) akkor igen,megbolondul. Az én tacsimat majdnem megölte egy, kizárólag udvarban tartott kb 50 kilós kan kuvasz. Soha nem sétáltatták,nem volt szocializálva,így mikor kiszökött,azt hitte,övé a világ..az utca is az ő territóriuma volt,és minden előzmény nélkül rátámadt a kutyámra. Ha nem vagyok bátor és nem cibálom le róla,megöli. Így megúsztuk pár műtéttel és pár hónap állatorvosi kezeléssel. Szerencsém volt,és nekem is majdnem nekemesett. Végül bottal ijesztettük el, és egy autó majdnem elütötte,úgy ment végül el. Mint kiderült,otthon is bottal "fegyelmezik", félt tőle a saját gazdája is, megmorogja az unokákat. Mondtuk,hogy ebből még komoly baj is lehet. Sajnos nem is ez az egy rossz tapasztalatom van a kuvasszal. Nekem nem kellene, gyenge vagyok hozzá,egy erős kezű,következetes gazdi viszont biztos jó kutyát nevelne belőle. De jól gondold át. (Mindenesetre gyönyörű állat..:)

26/L

2014. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
eloszor is koszonom a valaszotokat. nemetjuhaszom es labradorom van. sokat tudok a kutyakrol regebben nagyon sok kutyaal valo kapcsolatos dolgokat olvastam. volt tobb kutyam is. teljesen megbizok a kutyaimban jol ismerem oket. jatekos es baratsagos mind a ketto. jol szocializalt mindegyik. ugyanazt tudnam a kuvasznak is nyujtani mind a tobbi kutyamnak. nem hazudok nem viszem oket mindig setalni de heti 4-5 alkalom biztos es az minimum egy oras seta. nincsenek es o se lenne megkotve es bezarva se. egyedul nagyon keveset lenenek es a jatek az alap. nincsenek elhanyagolva es o se lenne. lakasbol sincsenek kitiltva.
2014. nov. 21. 13:32
 5/15 anonim válasza:
100%
Kettő darab kuvasz-egy kan 16.évben van,a szuka10.éves őriznek egy telepet.Márciusban hoztam egy három hónapos komondor kant melléjük.Már úgy tünt hogy a kan elpusztul, de szerencsére most is megvan.Igaz hogy nehezen megy.Ha jól van nevelve nem kell félni a kuvasztol.Nagyon jól őriz,hűséges.A "kis komondor"kb 50kg sokat tanult tölük.Az egyik legjobb őrző fajta.Ne félj tőle sok örömöd lesz benne!
2014. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszotokat. De lehet hogy meg1 nemetjuhasz mellett dontok. kuvasztol feltem a kutyaimat. szerintetek?
2014. nov. 23. 10:12
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

A kuvaszt is azért hurrogják, mert magyar kutya. Azt meg ugye izrael élősködő népe nem szereti, ha a magyarok a saját hazájukban magyarok mernek lenni.


A kuvasz nagyon okos, szeretnivaló, és lojális. Nem bolondulnak meg, még akkor sem, ha olyan gazdája van, aki üti-rúgja (tapasztalat... az utolsó percig olyan édes volt velem, mint amikor megismertem. Az, hogy a gazdája torkának ugrik, az nem az ő sara. Azt azért ki kell érdemelni).

2014. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
igaza van. es ebben tisztaban is vagyok. en nem attol felek hogy nekem esik. attol felek hogy nem fogaja elviselni a kutyaim es bantani fogja oket. nem magam feltem mert nem olyan banas modot kapna hogy felnunk kene tole. csak kutyaim feltenem tole.
2014. nov. 23. 13:38
 9/15 anonim ***** válasza:
Draga hetes, en is "izrael eloskodo nepehez" tartozom, megis megvedtem a kuvaszt az elso kommentemben. Egyebkent kutyat ugy erdemes tartani, hogy ha torik, ha szakad en megnevelem. Ha a meg meg sem szuletett kutyatol mar felted a meglevoket, az nem jo jel.
2014. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem megbizhatsz benne mert okos kutya és megbízható.én nekem a kedvencem a beagle,a labrador és a kuvasz.szerintem jó döntés ha azt választod. :)
2014. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!