Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell a kutyámat sétálásra...

Hogy kell a kutyámat sétálásra tanítani?

Figyelt kérdés
Sok módszert próbálgattam már pl. hogy megfordulok hogyha elém megy, vagy megállok hogyha húzza a pórázt, erővel is próbáltam magam mellett tartani de semmi nem segít csak fut előre oldalra szaglászik mintha ott se lennék.. Mit kéne tennem?

2014. nov. 24. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Lefárasztani. És kitartani valamelyik módszer mellett. Meg rendszeren és sűrűn gyakorolni.
2014. nov. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Nekem nincs és soha nem volt kutyám, úgyhogy biztos marha szakszerűtlen leszek, de szerintem a kutyának a séta nem egészségügyi séta, hanem a kimozdulás, szórakozás, világmegismerés eszköze, és akkor érzi jól magát, ha ez alatt a rövid idő alatt hosszú pórázon szabadon kedvére nézelődhet, mozoghat. Nem katonaság, hanem társ.
2014. nov. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Amit írtál mind igaz és én is szeretem ha jól érzi magát. De nem megvalósítható hogy szabadon engedjem és szaglásszon sétáljon mert elmegy vagy zaklat másokat. Pórázon pedig azért kell megtanítani sétálni mert egyrészt neki is kényelmetlen ha húzza a nyakát a pórázt másrészt pedig engem is zavar h eltépi a kezem :)

2014. nov. 24. 23:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor első a nevelés! A séta lényege valóban az, hogy a kutya mozoghasson, amire még a 10-20m-es hosszú póráz is kevés! Csak úgy lehet pórázfegyelmet is elérni, ha a kutya egyébként kimozoghatja magát. Keress fel kutyaiskolát, ahol segítenek elérni azt, hogy képes legyél kontrollálni őt, segítenek neked a nevelésben.
2014. nov. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 junp válasza:
Szerintem a kutyának ha feldarabolsz egy kis virslit as azzal próbálod magad mellett tartani (laza póráznál) akkor menni fog
2014. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

kicsit talán magadba szállhatnál ,és végiggondolhatnád : vajon ki, vagy mi segíthet ezen a dolgon . és beüt a megoldás : kutyasuli !

nem akarlak hül...nek nevezni, de ha a módszerek nem működnek ,ott nem a kutyában van a hiba :)

a kutyád energikus ,gondolom eléggé erős, és szinte biztos,hogy nagyon aktív . és mégsem a legésszerűbb megoldást használod , amit már a hatalmas kutyás tudással rendelkező kollégám leírt neked ? lefárasztás bas...ki !

ezt kell tenned ! fáraszd le nagyon ! futtasd, és futtasd,és futtasd,és futtasd....................és futtatod,és fut és fut................és fut....és még mindíg fut !!!!!!

utána jöhet a kis pihi, aztán a felkarikázott virsli . és nyakörv a fül mögé felhúzva, normál póráz rajta , a kutya a bal oldalon a szeme a szemedet keresi ,és a bal kezedben mindíg van egy jutifalat ! nem keresed, nem kutatod, hanem felkészülve mindíg ott a kis virslikarikák a kezedben ! a többi meg a bal zsebedben :) póráz a jobb kézben !

a fáradt kutya éhes is , de nem energikus,és nincs felhúzva, nem keresi a szagokat és nem érdekli a környezete!! egy dolog érdekli ! a kaja a bal kezedben ! ez a motiváció :)

és amikor a lábad mellet megy ,és RÁD-NÉZ ! megy a falat ,amikor nem néz rád NEM-NEM -NEM kap semmit! ha ellép,vagy megállna, akkor jön a rántás a pórázon ! nem húzás!!! nem tépés !!!!!! hanem : RÁNTÁS !!!!! erős, és határozott,gyors,és határozott. és ..............................amikor felnéz --- azonnal megy a virsli :) így hamar megtanulja : felnézek = jutalmat kapok .

elnézek, vagy lenézek, vagy bármi mást teszek, jön a rántás . és mivel az eb nem aktív mivel fáradt mint a dög :) számára a legkönnyebb a "" felnézek a gazdira, de ahhoz a bal lába mellett kell mennem :) :) :)

ez ilyen egyszerű :)

aki nem érti, annak meg irány a kutyasuli :)

2014. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
bár kicsit a stílusodon finomíthatnál de köszönöm a válaszod remélem így sikerülni fog
2014. nov. 29. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!