Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok társnak?

Milyen kutyát ajánlotok társnak?

Figyelt kérdés
Hamarosan szeretnék magam mellé egy kutyut barátnak. Imádom a nagytestű kutyákat. Egy olyan ebet szeretnék, aki minél nagyobb, és ragaszkodó, nem szökős . Akit bárhova vihetek magammal,és megadja a biztonságérzetet, hogy nem bánthat senki, mivel egy fiatal nő vagyok.:)

2014. nov. 29. 09:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Fajtamentők? :)

Egyébként remélem, nem a kertbe szeretnéd kizárni...

2014. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Jelenleg van 3 macsekom. Lovakkal dolgozom. A cicák bentik, de akkor mennek ki amikor szeretnének, kivéve ha nem vagyok itthon és este, mert akkor nem tudok rájuk figyelni kint. Nem áll szándékomban kertbe "dísznek" kutyát venni, természetesen ő is akkor menne ki amikor szeretne. Kennelből szeretnék választani kutyát, macskáim is ilyen helyről valók. Biztos, hogy a szomszéd kutyái azért ilyen ökrök, mert nincsenek megnevelve. A keverék kutyákra azért írtam hogy nagyobb valószínűségben nevelhetetlenebben vagy nehezen kezelhetők, mert sok ismerősömnek van keverék kutyája és látom. A legtöbb akit ismerek és menhelyről való, olyan hogy napi 5 óra séta után is megszökik, mikor már mindent próbálnak kutyabiztossá tenni. A fajtatiszta kutyáknak nem véletlen vannak jellemző tulajdonságaik. Egyáltalán nem minden a nevelésen múlik. A roma roma marad akkor is ha beleszakad az ember... Mint ahogy mi, ők is sok rossz tulajdonságot örököklnek a teljesen ismeretlen szülőtől. Az élőlények nem robotok, hogy nevelésen múljon minden, nem vagyunk Istenek hogy mint egy papírra fessük meg a nekünk tetsző jellemet egy élőlénynek aki felett nem állunk.

Mellesleg, utánanéztem, a Leonbergi, Belga juhász és a Cane corso tetszik leginkább :)

2014. nov. 29. 12:00
 23/31 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy sok ismerősödnek van ilyenje, nem azt jelenti, hogy a kutyával van a baj, hanem azt, hoyg az ismerőssel, neveléssel. Egy menhelyi kutyáról is látni, mennyire kezelhető könnyen vagy nehezen, rendes menhelynek pedig az az érdeke, hogy a kutyát ne add vissza, szóval remélhetőleg rendes tájékoztatást fogsz kapni róla, engedik, hogy kividd sétálni, próbaidőre haza is viheted, így nem érhet meglepetés.

A macskák pedig tényleg olyanok aztán, annyira vad természetűek hogy mindenképp tenyésztőtöl kell venni őket, mert különben a gyerekeknek is nekirontanak és átkarmolják a torkukat. (értsd: irónia)

Én 4 éve vagyok önkéntes imádom a munkám és a 2. menhelyes kutyámnál tartok. Az 1. kutyám a velem töltött 2. napon kiszökött a kutyafuttatóból. Esze ágában sem volt elfutni, illetve mintafegyelmű volt. Minden szavamra ugrott, nyugodtan sétált, más kutyákkal kijött. Ritkán látni olyan fegyelmezett kutyát, mint az enyém volt - és így érkezett, illetve első rászólásra szobatiszta lett.

Most, a második kutyám izgágább, kicsit nehezebb eset, de ez rögtön látszott is rajta. Amikor hozzám került, semmilyen parancsra nem hallgatott, bár ismerte őket. Neveltem. Most a szomszéd gyerekek játszanak vele, és a környéken híres, hogy mennyire okos. Pedig az elején még morgolódott is velem, de be...rás helyett neveltem, sőt: testi fenyítés nélkül.

Látom a rasszizmus is burjánzik. Miért gondolja, hogy a menhelyi kutyák olyanok mint a romák? Csak tudja meg, bármelyik kölyök, felnőtt, keverék, fajtatiszta, minta- vagy problémás kutyából lehet menhelyi. és még az se biztos, hogy rossz gazda miatt. És a romák se mind gonoszok, ha az ember meg adja mindnek a lehetőséget, hogy megmutassa, más-e mint a többi. Mert akkor remek emberekre is bukkanhat közöttük.

És tudományos tények bizonyítják, hogy elenyésző százaléka csak a jellemünknek, amit öröklés során kapunk.

2014. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Ja és még valami. Ismerősöm fajtatiszta beagle kutyáját 1 teljes év után engedte el, hogy szabadon, póráz nélkül sétáljon. A kutya körülnézett, majd elfutott, soha többet nem látták.

Az én menhelyes kutyáim 3 hét után póráz nélkül sétáltak.

2014. nov. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
96%

A beszéde alapján pedig találtam magának egy megfelelő kutyát. Nagy testű és fajtatiszta.

[link]

2014. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
54%

Egy menhelyes kutyát, akinek a jelleme illik a TE jellemedhez. Ha te nyugodt, totyogós, kevésbé domináns típus vagy, akkor egy szintén nyugodt, nem túlzottan energikus, behódolóbb kutya illik hozzák. Ez lehet akár egy spicc, bernáthegyi vagy egy sima keverék is.


"Ha valaki hülye hozzá, persze, akkor csak tacskót tartson..."

Tacskót :D Na jól van. A tacskó pont, hogy egy akaratos, karakán kutya.


"Esetleg Bullterrier?! :D"

Egyre jobb XDDDDDD

2014. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
53%
Én a helyedben nem tettem volna fel itt a kérdést,mert az emberek nagy része rád támad minden vádló kérdéssel :D nagyon feszültek itt az emberek
2014. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Feszültek :) Bizony azok. Jönnek fórumozni, hogy kiéljék az ostobaságaikat.
2014. nov. 29. 19:18
 29/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Írtad a belga juhászt,de akkor konkretizáljuk egy kicsit:

Groenendael,tervueren vagy malinois ?(laekenois-t nem tudom lehet-e kapni.)Mert a malinois-val még annál is többet kell foglalkozni mint amit te hiszel hogy sokat kell vele foglalkozni.A tervuerennel is.És a groenendaellal is.

Én azért nem bélyegezném meg a keverékeket,és a menhelyi kutyákat sem,mert van hogy egy keverék két vállra fektetve kenterbe ver egy fajtatiszta ebet.

De ha mindenképpen fajtatisztát szeretnél,akkor leonbergi,vagy német dog,de őhozzájuk is sokat kell fejlődni "kutyailag" egy dobermannhoz vagy egy belga juhászhoz még inkább.(ja és még valami:kutyaiskola!!!)

2014. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
"Jönnek fórumozi, hogy kiéljék az ostobaságaikat." Mivel a kérdező is fórumozó, gondolom, van valami alapja az állításnak ;)
2014. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!