Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz kutyagazdi vagyok?

Rossz kutyagazdi vagyok?

Figyelt kérdés

Általában nem viszem sétálni a 6 hónapos kutyámat, ha zuhog az eső. Szemerkélőben még hagyján, de pl. ilyen időben (Pest megye) nem...

Pisilni lemegyünk, de utána jövünk is vissza. Egyszer-egyszer elviszem sétálni, ha esik, de olyankor nem olyan kis lelkes, mint máskor, mindig ő is alig várja, hogy hazaérjünk, nem szereti az esőt.

Elég kistestű, a lakásunk meg nagy, ezért ilyen időben az ebédlőben vagy a nappaliban szoktam neki dobálni a játékait, úgyhogy mozgatva van, bár nem érik új ingerek.

Ilyen időben általában alszik, és ha van időm, akkor én is tévézek, pihenek, olyankor kiviszem az ágyát a kanapé elé, ott szokott aludni mellettem.

A hó az más kérdés (bár vele még nem tapasztaltam), egy ismerősöm kutyáját régen rendszeresen én sétáltattam, hóban a legjobb. :)


Ti mindig viszitek sétálni a kutyát esőben?



2014. dec. 1. 17:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kertes házban lakom, de a kistestű rövidszőrű kutyám a lakásban él. Ilyen időben ki se lehet verni a kosarából, be van bábozódva. Mikor előkerül a póráz, persze örül és visít, hogy menjünk már, de kb. 10 perc után elmúlik a lelkesedés (még kabátban is), és végigvacogja az utat.

A száraz hideg az más, akkor a kabát elég védelmet ad neki. De akkor se hordom minden nap sétálni.

Ha nem muszáj, nem teszem ki a hidegnek-nedvességnek (nem fiatal már), inkább itthon klikkerezek vele vagy valami. Az udvaron ellegelészik napi 10-15 percet, de ha teheti, ki se mozdul, inkább nem pisil. Kutyája válogatja. Fiatalabb korában ő is ment hóban-esőben, hogy már én dőltem ki mellőle.

2014. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!