Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ízületi gyulladás 6 hónapos...

Ízületi gyulladás 6 hónapos rottweiler kutyánál lehetséges?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kiskutya,most hogy beállt a hideg,egyszerűen nem bír mozogni,annyira gyenge hogy fel se bír állni,ha feláll,nagyon fájdalmas neki,nem hagyja hogy hozzáérjünk a lábához,a doki azt mondta ízületi gyulladása van,adott neki injekciót és gyógyszereket szed,kicsit már javult a helyzet.Olvasgattam a betegségről,de azt írják idős kutyák betegsége,akkor a 6 hónaposnál ez hogy lehetséges?Illetve milyen gyógymód lehet még rá,nem akarom,hogy szenvedjem
2014. dec. 2. 14:34
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
84%

kedves kérdező!


szerintem egy 6 hónapos roti szukának sok a 40 kg.

nekem egy bordeaux-i keverékem van, sajnos átestem vele egy csonthártya gyulladáson és két vállproblémával fiatal korában. (bár nem tudtam az anyukája egészségügyi problémáiról)

javaslom, olyan tápot adj neki, ami 25 % fehérje szint körül van és adj mellé Luposan-t vagy más zöldkagyló kivonatot tartalmazó ízülettámogató kiegészítőt.

ebben a korban még nyugodtan etesd kétszer, de azért nem jó, ha táp mellett kap konyhai maradékot vagy farhátat, mert úgy nem tudod tartani a számára kellő mennyiséget.

a konyhai maradékok a kutyák számára túl sok szénhidrátot, fűszereket is tartalmazhatnak (tészták, kenyér, stb.)

két marék táp, amit írtál, hogy előtte van, egy adag kaja.

az én kutyám most 40 kg és naponta 30 dkg tápot kap.

mellette néha főzök neki csontot, a fogkő elkerülése miatt.

Akumi-t meg szeretném védeni.

keverék kutyáról írt, nem lehet megítélni, hogy a 20 kg-ja kevés neki.

amit a zöldség-etetésről írt, az a BARF étrend része.

nem zöldség etetést jelent, hanem rostkiegészítést, ami kell a megfelelő bélműködéshez.


kérdésedre a válaszom:

lehet ízületi gyulladás, de lehet csonthártya gyulladás, akár porcleválás.

én elvinném egy ortopéd szakorvoshoz és egy röntgenezést is kérnék.


egyébként én is úgy tudom, hogy csonterősítőt nem szabad adni a fiatal kutyának, mert ha a nagy súly miatt deformálódnak a csontok, a plusz kálcium bevitel miatt ezek fixálódhatnak és később nem korrigálódhat.

2014. dec. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező.Szerintem próbãlj nézőpontot váltani,mert amit sokan leírtak,nem hülyeség.Lehet ,hogy külsőre egy szép robusztus kutyád van,de ezt korábban érte el,mint hogy a csontrendszere tudott volna alkalmazkodni hozzá.A zöldség sem hülyeség,a kutyák maguktól eszik,ha hozzájutnak és a prémium tápok is tartalmaznak gabonát,zöldséget,gyümit.A gyors növekedésű,nagyobb kutyáknak,nem véletlenül,megváltozotatták az étrendjét,éppen az ilyen esetek miatt.A dokid nem dietetikus,de azért haladhatna a tudománnyal.Az ízületi bántalmak okai azonban sokfélék lehetnek,lehet akár autoimmun eredetű is,ezért kísérletezés helyett érdemes szakorvost felkeresni ilyenkor.
2014. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Tudatom mindenkivel nem kérek több választ,köszönöm és képzeljétek szakorvos kezeli,szerettem mikor olyanokat válaszolnak ami nem is valós
2014. dec. 3. 13:41
 44/44 sippara ***** válasza:
91%
Azért gyulladtak a kutyád ízületei, mert rohadtul elhizlaltad, és igen nagy valószínűséggel egy életre tönkretetted a mozgását. Ennél egyenesebben, egyszerűbben képtelenség megfogalmazni. Egy fél éves kutyának MAXIMUM akkorának kéne lennie, mint az én roti-mixem, ő most 25 kiló körül van, ha pakolnék rá még 15 kilót, valószínűleg ő se tudna felállni.
2014. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!