Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor fegyelmeztem, összepisi...

Amikor fegyelmeztem, összepisilte magát! Érzékeny vagy én voltam túl durva?

Figyelt kérdés

Kapott egy füstölt csontot a kutya, azt rágcsálja a vackában. Pár perce valaki matatott a szobaajtónál erre elkezdett morogni (halkan, de azért morgott), erre felkeltem és kiküldtem a szobából. De nem akart megmozdulni, úgyhogy megfogtam a grabancánál, kivettem a vackából és megint mondtam, hogy "kifele" (jól tudja, hogy mit jelent), erre megindult az szobaajtó felé, de hirtelen megfordult és visszarohant a vackába! Na megint visszamentem, először mondtam, hogy "kifele", megint nem mozdult, megfogtam 2 kézzel a grabancánál és az ajtó felé penderítettem, de megint vissza akart rohanni, erélyesebben rászóltam erre eldobdta magát a hátára, de mivel én azt akartam hogy menjen ki (amit ugye esze ágában se volt megcsinálni), talpra állítottam és megint rászóltam, erre meg összepisilte magát... Úgyhogy megfogtam, rendesen felvettem és kiraktam a szobából. A pisilésért természetesen nem szidtam le.


Amíg feltakarítottam kint volt büntiben, utána visszahívtam.

(Senki nem szokta zaklatni ha rágcsálja a csontot, nem piszkáljuk, nem hecceljük, sőt, simán el is vehetem tőle ha úgy tetszik, csöndben is van olyankor. De arra nagyon mérges vagyok, ha pofátlan.)



Nem szoktam verni a kutyát, a legdurvább amit csinálok a grabancrázás. Ennyire érzékeny lenne egy ilyen határozottabb fellépésre? Vagy szerintetek túl szigorú voltam?



2014. dec. 4. 16:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, máskor erre jobban figyelek :)
2014. dec. 4. 18:43
 12/16 anonim ***** válasza:
Én ezzel nem értek egyet, hogy a helyén ne bántsuk a kutyát. Egy munkakutyánál ez persze igaz, neki kell egy olyan hely, ahol biztonság és pihenés van mindig, de egy családi kutyánál az elsődleges az, hogy normálisan, a gazda elvárásainak megfelelőn viselkedjen. Márpedig ez a morgás nálam is kiverte volna a biztosítékot. Viszont a büntetés mértékét mindig a pofátlanság mértékéhez és a kutya habitusához kell igazítani! Persze nem láttuk mi történt, lehet, hogy a fele csak hiszti volt a kutya részéről, de figyelni kell, hogy sohase büntesd túl! És a legfontosabb, hogy a büntetés után mindig megfelelően ki kell oldani a kutyát!
2014. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is ugyanígy gondolom.
2014. dec. 4. 23:59
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem összezavartad a kutyát.Vagy nem értette a parancsot,számdékod vagy már a morgás befejezése után vetted kezelésbe.Én egyszerűen rászóltam volna,hogy nem,és elveszem a csontot,amit bevédett.Ha akkor is rámmororg,akkor küldöm kifele,stb.Egy lépés kimaradt.
2014. dec. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért nem kell túlzásba esni.


A porbléma nem azzal van hogy büntetted a kutyát, hanem azzal hogy zavar volt közöttetek és úgy büntetted. És ebben a helyzetben nem értette hogy hova kell menni és ment vissza a biztonságba amit te nem értettél mert te ki küldted.


alapvetően a morgás sok kutyánál a helyén gyakrabban elő jön. Amire nem árt figyelni hogy a kutya akkor kapjon büntit amikor morog, ne előtte ne utána.. ha 1mp-el utána kapja már akkor is baxhatod és csak frusztrálod fölöslegesen a kutyát vele, mert nem érti hogy mit miért kap.


A másik meg hogy vannak alapvetően védősebb kutyák. Nekem van egy mudim ő morog a többi kutyámra is ha este jönnek be a szobába, vagy ha hall valamit. Ez nem rossz indulat csak engem figyelmeztet hogy valami nem kóser.


vissza a kaja bevédésre és a büntetésedre. Egy kutyának az nem bünti hogy "kint marad amíg feltakarítasz" legközelebb ha kap csontot kapja meg kint ahol nem adja neki a plusz erőt a helye, vagy marad mellette amíg megeszi, így büntetni is tudod ha elkezd morogni (direkt is hívhatsz családtagot hogy teszteld morog e) Büntetésnek egyébként én simán csak szolnék hogy elég és oldalba bökném ha kizökkenjen semmi extra.

2014. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

14, 15:

Értem, köszönöm! Máskor jobban figyelek.


Egyébként jó adag hiszti is volt ebben a részéről szerintem, főleg, hogy a család többi tagja..hát...nem túl következetesek, sok mindent ráhagynak. A kutya meg egy akarnok :)

Múltkor sikáltam a konyha kövezetét vegyszerrel, ki lett tiltva kb. 1 órára a konyhából, ami annyit jelentett, hogy amikor áttotyogott a küszöbön, visszaküldtem a küszöbön túlra, mindezt tök nyugodtan, kedvesen, semmi félelmetes nem volt a dologban, tényleg. Látta is, hogy a konyhában mit csinálok, szóval nem csukott ajtó mögött titokban matattam valamit :) Erre leült, elkezdett nyafogni, remegni mint a kocsonya, akkor meg főleg mikor látta, hogy nem érdekel a hisztije. Már azt hittem szívbajt kap nekem. Mikor végeztem persze játszottam vele, d teljesen kikészült, hogy nem léphetett be a konyhába :)

2014. dec. 5. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!