Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A harci kutyáknak nem esik...

A harci kutyáknak nem esik jobban nehezére a szocializálódás, mint más fajtáknak?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, egyáltalán nem vagyok ellenük, és azzal is tisztában vagyok, hogy nagyon szelídek is tudnak lenni, ha hozzáértő és felelős gazda kezébe kerülnek. Viszont azt sem lehet letagadni, hogy annak idején mire lettek szándékosan kitenyésztve, innen a gyűjtőnév is, tehát valamilyen szinten a vérükben van, és nem megfelelő bánásmód esetén előjöhet belőlük, ami persze a gazda hibája, de sajnos az áldozatokat ez nem fogja megvígasztalni. Szóval nem magukkal a kutyákkal (a fajtákkal) van a bajom, csak ez az emberi gondolkodás tűnik olyan ellentmondásosnak, hogy kitenyészt egy harci fajtát, utána pedig komoly nevelő munkát fektet abba, hogy a kutya szelíd legyen. Ez a kutyának se lehet túl kellemes, hogy az átlagosnál jobban el kell nyomnia az ösztöneit. (Valamennyire mindnek el kell nyomnia, még az embernek is a sajátjait.) Ez kb olyan, mintha kitenyésztenének egy galopp lovat, akinek a vérében van, hogy mozogni, futni akar, de úgy nevelnék fel, hogy mindig csak lépnie vagy max ügetnie szabad. Vagy egy vadászkutyát akarnának birkanyáj őrzésére idomítani, pl egy puli helyett, akinek meg az van a vérében. Ilyenkor nem rossz az állatnak, hogy 180 fokban az ösztönei ellenében kell viselkednie?

2014. dec. 6. 14:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Első voltam.
2014. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
16%

Nekem csak egy ilyen kutyaval van tapasztalatom, mar ket eve. A nevelese ket honapos koratol ugyanolyan volt, mint a korabbi kutyaimnak /csivavam es kaukazusi juhaszkutyam volt elotte./

Egyedul a szabadonengedos setak nem ugyanolyanok, mert a mostani " harci" kutyam tulsagosan fel, ugyanakkor nagyon kivancsi is, szoval nem bizok benne. A vilag leggyavabb, legovatosabb kutyaja. Megado termeszetu, minden kutyanak, kicsiknek is behodol. Mokust, cicat kergeti, nagyon gyors, volt, hogy utol is erte oket, de nem bantotta es volt, hogy felpofozta a macska. Szerinted miben kulonbozik mas fajta kutyaktol??? Minden kutya olyan, amilyenne nevelik, az agresszivitas egyaltalan nem jellemzo az enyemre, azt se tudja, mi az.

2014. dec. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nevelésfüggő!

Nekem eddig csak pozitív tapasztalatom volt velük. Nem vadállatok akik "gyilkolni" akarnak. A gazdától függ ezés tegyük hozzá, aki harci kutyát választ az nem véletlenül válassza azt. Én a gazdáikat egyáltalán nem bírom. Mindegyik agresszívabb egy normál embernél. Ez az én véleményem! Egyébként nem eshet sokkal nehezebben a szocializálás, mivel egy kis kölök kutya és beidegződik kicsi korában ha a nagyokat piszkálja akár baja is lehet. Ha viszont egyidősek akkor nagyobb a baj.

Nekem vizslám van és van lent egy amstaff ak csak fél évvel fiatalabb az enyémnél és behódol neki pedig ha akarná keresztbe nyelné le. (fiú-fiú)

2014. dec. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nevelés + genetika, együtt a kettő meghatározó.

"Kedves kérdező,ha az ösztönöket jobban vizsgálod,egy általad példaként említett puli elkapna egy birkát a nyájtól,mert a kutya ragadozó,és dolgozik benne azért ez az ösztöne is nem?"

Ez igaz. A kitenyésztett tulajdonságánál végülis van (vagy volt) egy még ősibb ösztön, elvégre mégiscsak a farkastól származik.

Aztán lehet, hogy mivel sok kigyúrt kopasz (tisztelet a kivételnek) agresszív ember választ magának harci fajtát, eleve úgy nevelik, és a kutya "olyan lesz, mint a gazdája". Ezesetben viszont egy korábbi hozzászóló által említett ötlet ideális lenne szerintem, miszerint engedélyhez vagy valamiféle tanfolyamhoz kellene kötni az gazda alkalmasságát. (Csak ezt is biztos könnyen kijátszanák.)

2014. dec. 7. 11:41
 25/30 A kérdező kommentje:
(De azért azt továbbra is fenntartom, hogy nem minden fajta egyforma, mert alapból más a viselkedése egy bernáthegyinek és egy csivavának, akkor is, ha ugyanúgy nevelik őket.)
2014. dec. 7. 11:44
 26/30 A kérdező kommentje:
Azt viszont nem értem, hogy a médiának mi érdeke fűződne ahhoz, hogy rossz színben tüntessék fel a kutyákat?
2014. dec. 7. 11:46
 27/30 anonim ***** válasza:

Megint elsővagyok:

Egyszerű szenzációhajhászás és figyelemfelkeltés,ebből lehet "hír".

Sajnos.

Amit az engedélyről mondtál,voltak tervezetek a kutyajogsira,hogy el kel végezni elméleti ismeretekből is egy tanfolyamot,illetve a kutyát is kötelező lenne iskolába járatni...véleményem szerint ez megoldás lenne.

2014. dec. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

már megint a kutya jogsi istenem, huzzunk le a népröl még pénzt gratulálok...

attol még a tulaj nem fog megváltozni, söt ha rád eröltetnek vmit már csak azért sem fogja az ember ugy csinalni.

gyereket meg semilyen kutyaval nem hagynek egyutt.

2014. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez is igaz. Nehéz kérdés ez...
2014. dec. 8. 00:30
 30/30 anonim ***** válasza:

Üdítő kivétel volt olvasni kérdésfelvetésed, mert értelmes, lényeglátó és pozitív vitát generáltál:)


Nekem is folyton effajta gondolatok járnak a fejemben, mivel kutyás vagyok és a környéken nagyon megszaporodtak az ilyen típusú ebek.


Bizonyára engem is befolyásolnak az olvasott, látott dolgok, de mivel az állatszeretetem erős és nagyon sokat olvasok általános kutyatémában, a viselkedésüket is folyton figyelem.


Közvetlen kapcsolatom talán 1 ilyen kutyussal van, aki ráadásul keverék. Őt olyan gazdik nevelik akik odafigyelnek nem csak arra, hogy ivartalan, ne ugráljon az emberekre, de a többi kutyával - még a minimanókkal is - hogyan teremt kapcsolatot.


Tudod nekem ők az etalon.


Nekem is ivartalanított kutyám van, rettentő jó természete van, megadó típus, de ha kell megvédi magát, ráadásul egyike azon fajtáknak akiket folyton savaznak, de a környéken minden ismerős kutyás pozitív példaként hozza föl ha szóba kerül kiskutya/nagykutya konfliktus - bár a többi fajtájabéli is ilyen lenne.


Egy szó mint száz: nincs problémám velük szeretem őket, de ha a kutyámmal közlekedem már sokkal óvatosabb vagyok, és bizony nem tartom életbiztosításnak azt sem, hogy jó természetű, megnevelt kutyám van, mert bár igaz, hogy sokan elfogultak a saját ebükkel szemben ez ennél a fajtánál - ismerve a bélyegüket - sokszor túlzó.


Megkérdeznék jó pár kutyást, hogy vajon odaengedné-e a saját blökijét ismeretlenül egy ilyen kutyához akit éppen egy kiskrapek dögönyöz?

2014. dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!