Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítás után?

Sparrow121 kérdése:

Szuka kutya ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Kis tacskómat első tüzelés előtt ivartalanítottam a tegnapi napon(dec 6.) A műtét jól sikerült, a délutánt végig pihente, ma reggel már ugyanolyan volt mint elötte.

Kérdésem az lenne, hogy a sebet meddig nem szabad engedni nyalogatni? Most hétvége van, de holnap már dolgozok megint, nem tudok rá odafigyelni. Viszont éjszaka sokszor felkeltem arra, hogy nyalja magának.

Varratszedés 2 hét múlva lesz, dec 20-án. Addig ne is nagyon mozgassam? (játék, séta stb.)

Köszönöm



2014. dec. 7. 12:12
 1/9 A kérdező kommentje:
*pontosabban: ivartalaníttattam :)
2014. dec. 7. 12:13
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kapott a kutyus gallért? Azt rá kell tenni, hogy ne nyalogassa a sebet, vagy te magad is készíthetsz neki egy kis pólót, ami eltakarja a sebet, és nem tudja nyalogatni!

A varratszedésig óvatosabban játssz vele, főleg most, az első napokban.

2014. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szolj ra rogton, ha nyalja, egyaltalan ne erje nyal.
2014. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy pólót vagy baba bodyt ráadhatsz, hogy ne nyalogassa magát. A gallér is hasznos, bár nem nagyon szeretik a kutyák. A varratszedésig csak óvatosan legyen sétáltatva, nagy bandázásokat kerülje.
2014. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kértem gallért, a doki azt mondta h nem fogja úgysem nyalogatni. Éjszaka, mikor már kezdett magához térni, és könnyen mozgott, akkor nyalogatta. Most h mi is fent vagyunk, persze rászólunk. De nincs gallér :S A kutyaruhánk meg olyan, hogy kötött, és alá tud nyúlni.

Esetleg tippek, hogy oldjam meg?

2014. dec. 7. 12:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Hívd fel a dokit, és kérj gallért. Még ma! Esetleg azt próbáld meg, amit a hármas mondott.

Ilyen nincs, hogy úgysem nyalogatja a sebet. Nem lehet tudni. Szerintem keress egy másik orvost.

2014. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez a 3. orvos már :D Az első eleve ellenezte az ivartalanítást (fél évenkénti szurit mondott, ami nem hiszem h túl egészséges, meg tacskós fórumon tag vagyok, ott is ellenezték)

Második orvos nem vállalta el első tüzelés elött, ez a 3., őt sokan szeretik, meg is csinálta, csak gallért nem adott. Nem tudok elmenni hozzá, 30km-re lakok tőle. Majd szerintem gézzel lekötjük neki.

2014. dec. 7. 12:43
 8/9 A kérdező kommentje:

Ma megyek állatpatikába, már fel is hívtqam öket, lehet kapni védögallért. Viszont nem tudom, az orvos 17:00-ig rendel, de a patika 18:00-ig van nyitva, én pedig 17:00 után tudnék csak odaérni. Kell a doki is a gallérhoz, vagy ez nem "vényköteles"? Illetve kell vinnem a kutyát is, vagy elég, hogy csak bemegyek, kérek és kapok?

Pillanatnyilag egy törülközö va hosszába kettéhajtva, ésm egint ketté, az van a nyaka köré csavarva a kutyusnak, igy nem éri el. De estére lesz normális gallérja, ha kapok :)

2014. dec. 8. 10:18
 9/9 anonim ***** válasza:
A gallér nem vényköteles :D
2014. dec. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!